folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder C# Ta Nasıl İlerleyebilirim Önerileriniz?

C# Ta Nasıl İlerleyebilirim Önerileriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,

Okul sebebiyle c# programlama diline baya sardırdım.Mesafe kat ettiğimi düşünüyrum.Değişkenler form kontrolleri metotlar gibi okulda anlatılan konulara hakimim basit uygulamalar yapıyorum.mysql veritabanı ile ilgili de çalışmalarım  oldu basit bir personel bilgisi tutan uygulama yaptım.Ama dahada ilerlemek istiyorum.Zaten hiçbir zaman ders gözüyle bakmadım.Amacım daha karmaşık şeyler yapabilmek.Bir öneriniz yada takip etmemi tavsiye ettiğiniz bir kaynak yada site varmı 

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

nesneye yönelime ne kadar hakimsin ? bunu kendine öncelikle bir soru sor ve açıklarını kapat. design pattern leri araştır.

ayrıca bol bol pratik yap. kendini geliştirmenin en iyi yolu budur. 

nesneye yönelimli programlama için benim incelediğim kdarıyla en iyi kaynak sefer algan ın kitabı.. ingilizce ise zaten sürü gibi kaynak var

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ilerleyen işlerde tasarım ve kod olarak ayrılma ihtimaline karşı wpf i inceleyebilirsin.

tasarım veya kod olarak kendini yönlendirebilirsin ki ikiside çok çok zevklidir.

hayal gücünle donatabilirsin programı :)

http://file.brsygt.com//file/wpfDeneme.rar 

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KopukKopca
    KopukKopca's avatar
    Erkek

Sefer hocanın her yönüyle Csharp kitabını al ve kesinlikle oku oop aop desing patern gibi konuları araştır burak selim şenyurt'un bu konuda makale serisi var okumanı tavsiye ederim. Codeplex üzerinden open source kaynakları indir ve incele kod yazım stillerini kendin de uygulamaya çalış dependency-injection bu konuyu da atlama.

2 x pi x re x pi x pi x mi x 7
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence .net i bırak :) çünkü emeğinın karşılığını alamazsın performans olarak.

ruby öğren, pyhton öğren , ruby on rails seni açar hacım

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

SharpShootera kısmen katılıyorum. Ama piyasaya yönelik java'yı öneririm. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

piyasa er yada geç .net i bırakacak bu kesin. aşırı maliyetli ve performanssız. ruby,python öğrenip şirketlere seminer versen yine kazanırsın

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:
    -----------------------------

piyasa er yada geç .net i bırakacak bu kesin. aşırı maliyetli ve performanssız. ruby,python öğrenip şirketlere seminer versen yine kazanırsın

.net'in kolay kolay bırakabilineceğini zannetmiyorum. özellikle türkiye için düşünürsek yetişen herkez .net çi olarak geliyor. ruby, phyton konusunda seminer verecek düzeye gelmek en az 5 yıllık deneyim gerektirir bence (en azından hakkıyla vermek için). Arkadaş şimdilik java takılsın yanında ruby yada phyton önerelim. önündeki 15 yılı kurtarır bence. (bende dönüp asp.net projeme devam ediyim)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Pythonun geleceği çok iyi görünüyor. .net hobi amaçlı yapılmalı bulmaca gibi bişey geliyor bana :) ama uzman olmak istiyorsan Pro C# kitabı var Andrew Troelsen'ın ingilizce ama çok kapsamlı bir kitap o baya bi yardımcı olur

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:

SharpShooter bunu yazdı:

.net'in kolay kolay bırakabilineceğini zannetmiyorum. özellikle türkiye için düşünürsek yetişen herkez .net çi olarak geliyor. ruby, phyton konusunda seminer verecek düzeye gelmek en az 5 yıllık deneyim gerektirir bence (en azından hakkıyla vermek için). Arkadaş şimdilik java takılsın yanında ruby yada phyton önerelim. önündeki 15 yılı kurtarır bence. (bende dönüp asp.net projeme devam ediyim)

walla hacım yazılım sektörü bu belli olmaz, eski projeler tabiki değişmez ama artık yeni projelerde tercih ediliyor. 1 yıl öncesine kadar adını duymazdım şimdi neredeyse hergün bir şeyler duyuyorum. Gelecekte tutunmak için siktir et c#

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

bu lafı ciddi mi söylüyorsun hocam cidden merak ettim? Sadece maliyet ve performans olayına dayanarak mı bundan bahsediyorsun?

Ben avrupada da çalıştım, türkiyedeki firmalarda çalışan arkadaşarım da var .net tamamen oturmuş bir sistem ve kimse rahatsız değil. Hatta türkiye çok geri kalmış .net in bir çok teknolojisini kullanmakta (silverlight,wpf,entity framework,lighstwitch,windows azure (cloud computing)) 

sanırım ben mağara gibi yerlerde çalışmışım, yılların yazılım kurtları harıl harıl ruby,python çalışıyormuşuz haberimiz yok, hele microsoft varını yoğunu bu projelere yatırmıyormuş onlar da anlamış zaten .net teknolojisinden hayır gelmeyeceğini.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 3529 Toplam Mesaj: 28