folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Çalındığı İddia Edilen Ve İnternete Konan KPSS Soruları...

Çalındığı İddia Edilen Ve İnternete Konan KPSS Soruları...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

Bugün KPSS sınavı vardı. Sabah oturumunda Genel Kültür ve Genel getenek, öğleden sonraki oturumunda ise eğitim Bilimleri testi yer aldı.

Sınav sonrasında PKK'ya yakınlığıyla bilinen Dicle Haber Ajansı adlı bir ajans, saat 16:30 civarında sınav sorularının çalındığın iddia etti ve KPSS kitapçığının bazı sayfalarını yayımladı.

Ancak yayımlanan sayfalar sınav kitapçığının birebir görüntüsü değil. Zira sınav kitapçığı iki sütunlu ve her sütunda 2 veya 3 soru bulunuyor.

İşte çalındığı belirtilen ve başkacada bir yorum yapılmayarak internete konan sayfalar...

Resimler

http://www.memurlar.net/haber/254996/

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

doğru mu acaba böyle sorularla karşılaşan var mı arkadaşlar

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

her sene olan birşey bu. niye şaşırıyorsunuz ki..

aaa anladım sınav ya bu soruların daha önceden kimsede olmaması lazım değil :))

Uyan  TÜRKİYE de yaşıyorsun :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    -----------------------------

doğruymuş..birebir aynısı diyorlar..

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

ilk inanmadım da GK GY kısmı nette var zaten www.beyazkalem.com.tr/images/2012_beyazkalem_kpss_genel_kultur.pdf

ama eğitim bilimleri bölümü millet sınavdayken açıklanmış sınavdan çıkanlar aynı sorulardı teyit ediyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

Memurlar netten yorumlar :/

bugün bende kurum değiştirmek amacıyla sınava girdim ve sınavdan yarım saat önce iki erkek arkamdan okula doğru geliyorlardı ve biri diğerine gülerek soralara çalışıp gelseydin dedi diğeride gülerek benden kaçar mı ezberleyip geldim dedi ben şaka sanmıştım ama haberleri okuyunca keşke polise gitseydim diyorum ama o zamanda abana inanmayacaklardı ben bile artık kopya oolmaz diyordum ama malesef kulaklarımla duydum iftira değil yalan değil yemin ediyorum tabi bize ne kadar inanırlasa benim için sonuç çokta önemli değil elimde mesleğim var sonuçta ama çalışan devlet işine girmek için bir yılı iki yılını veren arkadaşlara üzülürüm olayın üzerine gidilmeli emek veren insanlara yazık

7 Temmuz 2012 18:07

Kitapçığın fotoğrafı olsa yine bir nebze sınavda biri bir şekilde çekmiş dersin, nasıl olacaksa... Ama gel gör ki sorular farklı bir puntoda ve sayfa düzeninde oluşturulmuş. Bu da alelacele yapılmış bir işe benzemiyor. Baya bi çalışılmış.

Bugün eşim sınava girdi, sınavda bu sorular çıktı mı diye sordum. Bire bir aynı soruların çıktığını söyledi.Eşim ne bir cemaatin ne de bir grubun dersanesine gitti. Evde kendi çabaları ile çalıştı. Ve birileri gelip hakkımızı yedi!!!

İnanılır ve katlanılır gibi değil.

Ama bunu bir kenara yazın, bu olayı yine örtbas edecekler...

Hepinize geçmiş olsun

7 Temmuz 2012 18:07

ahada ilginci var..bakın size bir deneme:)..aa oda ne soruları noktası virgülüne kadar tutturmuşlar:D

www.beyazkalem.com.tr/images/2012_beyazkalem_kpss_genel_kultur.pdf

7 Temmuz 2012 18:06

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Sakin beyler sakin normal bunlar sizde bi tuhafsiniz hea uzaylı görmuş gibi davranmayin hep yedigimiz babalardan biri sen otur caliş caliş adamlar da calişmiştir ama öyle demiyelim esberlemişlerdir dogru cvplar filan...

Eski bir dershane müdürü ile bi sohbet etmiştim aramız cok sıkıydı adamlar para karşiligi soru satiyolarmiş hemide öss sorularını maximun 3 soru veriyolarmiş dershaneler parayi veriyolarmiş sonra dershaneye gelen cocuklara sık sık bu sorulari cözduruyolarmiş en az deneme sınavlarinda 3unde bu oluyomus.

Sonra ben demedim mi bu soru cikar vs. yeşil irmakda bire bir polislik sinavi sorulari varmiş bizim bi arkadaş vardı şu abiler oluyo ya onlardan ver coşkuyu kolonlar inlesin.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

vay amq yine başladık.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151016367719222&set=o.112409392111688&type=1&theater

Direk kitapçıktan çekim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

blackmir bunu yazdı:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151016367719222&set=o.112409392111688&type=1&theater

Direk kitapçıktan çekim :)

Arkasında da sanırım matematik sorusu var :)

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

şaşırdık mı hayır. Ama üzülmeyin ağlamayın, feto amcanız sizin yerinize ağlar gözyaşı döker, bi mehmet amcam vardı gurbete gitme diye ağladı der başlar ağlamaya ne alaka demeye kalmadan bi bakmışsınız 2013 şifreli ya da kopyalı bir sınav daha

Toplam Hit: 10138 Toplam Mesaj: 88