Cennet Ve Huriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

PeTaL bunu yazdı:
    -----------------------------
    evet neden nuri yok:S

a.q hojam senin ve senin gibilere bi cevap veriyim sadece sen istemiyorsun nuri zaten gorudgumuz gibi nuri ye merakli cok kisi var a.q benim anlamadigim o nuriyi karina mi istiyorsun cok dusuncelesiin istersen bu dunyada da al yaparsin da sasirmayiz yada ikinci ihtimal siz o nurileri kendinize mi istiyorsunuz ak hojam ? hay ak milet gay sanacak sizi cikarsaniz da sasmam : ) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Canlıya zarar vermeyi günah sayan bir dini tebliğ eden Allah,kullarını nasıl cehennemde yakarak,onlara acı çektirerek cezalandıracak?Özü sevgi olan Allah nasıl kullarının acı çekmesine göz yumacak?

Cennet ve cehennemin bu dünya olduğunu düşünmüşümdür hep ve bunu böyle kabul etmişimdir. İnsanın kendi hayatını,yaptığı seçimlerle,söylediği sözlerle ve düşünceleriyle cennet veya cehenneme çevirdiğine inanmışımdır. Dahası öldükten sonra fiziki olamayan bir ortamda ateşin yakacağına,karnımın acıkacağına,huriler verileceğine,cezalandırılacağıma yada mükafatlandırılacağıma hiç inanmamışımdır. Benim iradem dışında bir etkinin bana tesir edebileceğinede inanmamışımdır,birilerinin mantığıma ters gelerek oradaki süzgeçten geçemeyen sözlerinede inanmamışımdır. Biri bana "Sen cennete gidersen sana huri verilecek" dediğinde aldığı cevap  hep "Kimse bana ne burada nede öteki tarafta bana hizmet edecek bile olsa kadın peşkeş çekemez" olmuştur.

Bana göre doğru olan bu...

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

bende bi yerden 4 tane huri verilcek die duydum  :D .. nie 4 tane ? .. bi sürü istiyom :D .. ben öldükten sonra gidip orda nikahlanıcam öyle mi?

burda karıyı aldatınca zina olcak orda aldatınca oh ne ala cennet varmış olcak? :D .. 

dünya ve cennet birbirine uymuyo :D çok tezat yerler :D burda suç olan orda güzellik.. e o zaman biz cehennemdeyiz :D .. 

hem anlayamadığım :D .. kişi başına bi sürü huri düşüosa bi sürü huri olcak.. onlarada nuri verildiğini düşünün bi sürü nuri.. nasıl eşitlik olcak?

1 nuriye 4 huri verilse 4 huriye 16 nuri gerekir :D .. neyse gidince görürüz artık

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Nuri yerine Haydar gelirse görürüm ben sizi üzerinde tahribat tshirt üyle kaçan görürseniz bilki Haydar dan kaçıyordur

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    bence bu huri isi tanrinin tuzak sorusu.huri nuri vs icin ibadet edenleri siz bir adim one cikin diyip cehennemin kadrolu komurcusu yapacak

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

xtlan bunu yazdı:
    bence bu huri isi tanrinin tuzak sorusu.huri nuri vs icin ibadet edenleri siz bir adim one cikin diyip cehennemin kadrolu komurcusu yapacak

güzel bi yaklaşım :D 

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacegaN
    HacegaN's avatar
    Erkek
    her biriniz kafanıza göre fetva veriosunuz :) vebali büyüktür.Bırakın arayan mevlasınıda bulur belasınıda.Herkes huri nuri konusuyor ama bakalım kimimiz görecez onları ? sanırım cenneti garantilediniz.tahribatta din konuları berbat oluyormuş görüyorumda.Her kafadan bi ses.Bir sürü yanlış tefsirler ve kuran ilminden anlamayan inançsız bazı kimseler anlamadıkları ayetleri gelip burda yorumluyorlar. :)

"De ki : Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" (Zümer Suresi,9) 
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı:

bende bi yerden 4 tane huri verilcek die duydum :D .. nie 4 tane ? .. bi sürü istiyom :D .. ben öldükten sonra gidip orda nikahlanıcam öyle mi?

burda karıyı aldatınca zina olcak orda aldatınca oh ne ala cennet varmış olcak? :D ..

dünya ve cennet birbirine uymuyo :D çok tezat yerler :D burda suç olan orda güzellik.. e o zaman biz cehennemdeyiz :D ..

hem anlayamadığım :D .. kişi başına bi sürü huri düşüosa bi sürü huri olcak.. onlarada nuri verildiğini düşünün bi sürü nuri.. nasıl eşitlik olcak?

1 nuriye 4 huri verilse 4 huriye 16 nuri gerekir :D .. neyse gidince görürüz artık

tahtalı köye gittiğinde nereye gitceğin belli miii 1 huri 50 huri 50 huri 100 huri 5000bin huri bırakın bunları cehennemde cayır cayır yandığımız zaman görürüz hurileri kendinizle dalga geçmeyin dolma bilgilerle laf etmeyelim madem meraktasınız al kuran mealini yada internette kurandaara.com dan ara bak iyice bilgi sahibi ol

ne demişler bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz mış firex hocanın sözleri iyi okuyalım

edit :;;;;
    DUHÂN SÛRESİ(54) İşte böyle. Ayrıca onları iri siyah gözlü hurilerle evlendirmişizdir.

TÛR SÛRESİ20)Onlara, "Dünya'da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için" denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir.
    RAHMÂN SÛRESİ72)Onlar, çadırlara kapanmış hurilerdir.
    VÂKI'A SÛRESİ
    (23)Onlar için saklı inciler gibi, iri gözlü huriler de vardır.

bunlar sadece sanaldan bilgiler gerçek bilgiler kur'an-ı kerim den öğrenmekte fayda vardır

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    qaMbLer bunu yazdı:

PeTaL bunu yazdı:
    evet neden nuri yok:S

:D muhahaha

biz hurilerle bunlar nurilerle muUHauhsdsauhdas

Koptum bu kadar gırgır olur anca, Arkadaşlar, orada da elbette bi vücuda tekrar getirileceğimiz zaten belirtilmişti, işin içinden neden çıkamamaktasınızki, basitçe ifade edeyim, orada da elbette bir vücut ama daha iyisi verilecek, gelelim hormonlara inanmayacaksınız ama hormonlar dünyadakinden çok daha sağlıklı işliyor olacak bundan şüpheniz olmasın, cinsel zevk şekli sevişmenin verdiği haz biçiminde olup, çocuk doğurmak için değildir, Okşama, derin sevgi, hürmet, ve bağlılık, orada yok yok tur, hayal edemediğiniz güzellikler vardır, ve bu güzellikler dünyadaki sınavda yasak olanı çiğnemeyenlerin istifadesine oradaki hizmetçileri ile birlikte sunulmuş olacaktır. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    bana  dünyda  verdsin bi huri ben cenente giripte masraf etmeyim orda , burda takılırım ben kendi halimde.  benim huriyle karşıyaka deplasmanına gider 2 bira yapıştırız karşılıklı sahilde böle :D akarız onunla deplasmanlşaraD::DD:

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
Toplam Hit: 12591 Toplam Mesaj: 84