Cennet Ve Huriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    iMPaLa bunu yazdı:
    -----------------------------

`neyzen tevfik camiye gider':  hoca vaaz vermektedir.dünyada günah işlemez iseniz cennete gidersiniz.orada guzel huriler hizmetinizde olacak istediğinizle hoş vakit gecirip dilediğinizi yaptırabileceksiniz der..neyzen dinler..

bi hafta sonraki namazdan sonra neyzen hocanın yanına gider!..

-hocam cennette şarapta olacakmı_?   hoca cewap werir:

-bire dürzü sen cenneti meyhanemi sandın!....    neyzen tamamlar..

-fakat hocam gecen hafta sen cenneti kerhane yaptın meyhane neden olmasın..

not:küçük bir anektod.benimle bi alakası yoktur;)

Neyzen Tevfik'e bak sen nasıl koymuş lafı (: Huri bekleyenlere mantıklı bi cevap vermiş...

Her Hakkım Saklıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    cennetten vazgectim cehennemde bile yerim yok.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek
    holyseclorum fikirlerin hiç de mantıklı deil... Sözlerin Allah'ın gücünden kuşku duyma yönelimli.. sana sadece şunu diyim bi bi biyolojinin bi astronominin içine iyi bi şekilde girersen seni yaratanında ne kadar büyük bi kudrete sahip olduğunu görürsün.. sonra da şu an yaptığın gibi somut gördüklerinin senin dediğin gibi çok da mantıklı şeyleri çağrıştırmadığını anlarsın... o seni, beni, alemi yarattı; bi cehennemi, cenneti ve dediklerini yaratamıyacak kadar aciz değildir heralde...

Nerde Gençliğim:(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

TheOutlaw bunu yazdı:
    holyseclorum fikirlerin hiç de mantıklı deil... Sözlerin Allah'ın gücünden kuşku duyma yönelimli.. sana sadece şunu diyim bi bi biyolojinin bi astronominin içine iyi bi şekilde girersen seni yaratanında ne kadar büyük bi kudrete sahip olduğunu görürsün.. sonra da şu an yaptığın gibi somut gördüklerinin senin dediğin gibi çok da mantıklı şeyleri çağrıştırmadığını anlarsın... o seni, beni, alemi yarattı; bi cehennemi, cenneti ve dediklerini yaratamıyacak kadar aciz değildir heralde...
    Bende Allah'tan yana değil bana saçma gelen fikirlerden yana kuşku var.Bu arada sende yazının sonunda "....aciz değildir herhalde" demşsin,şimdi sana Allah'ın gücünden kuşku mu duyuyosun demeliyim?

Mantıklı bulmadığın fikirlere mantıklı bi cevap vermemişsin ama, kalsik şeyleri söyleyip durmuşsun..Herkezin inancı kendine,sen mantıklı bulacaksın diye düşüncelerimi senin mantıklı bulacağın şekilde mi yazsaydım acaba... 

Her Hakkım Saklıdır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek

dediklerimi çok iyi okuyup anlamışsın belii!!! senin dediklerinden basbaya benim algılarım kesin kanıttır bilgiler için felsefi düşüncesi çıkıyor... ben sana senin fikirlerini sence cümleler kurarak aktardım yoksa benim çok şükür Allah'a karşı hiçbir şüphem yok.. Allah insanı yaratmıştır, insan da robotu di mi... bi düşün bakalım robotla insan ilişkisini sonra bunu Allah-insan kavramlarına indirge bakalım ne çıkacak.. robot da senin kadar rabbine karşı olduğun gibi insana oranla hiçbir boku bilmeyecek ve bi hiç olduğunu görecektir... hem ben sana benim fikirlerini benimse gibisinden bi söz kullanmadım. kabul edersin veya etmezsin beni ilgilendirmez onun hesabını yukardakine verirsin... neyse hadi eywallah..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Bulabildiğin en iyi örnek Allah-insan insan-robot örneğimi..Seninle tartışmicam yazını iyi anlayarak cevap vermiştim anlamadığımı düşünüyosan,sen kendini iyi ifade edememişsin o zaman..

Bu Allah deyip kendini dinle alakalı zanneden kişileri anlamıyorum.Siz harbiden kainata baktığınızda bi hiç olduğunuzumu görüyosunuz..Valla ben kainata baktığımda ne kadar şanslı olduğumu görüyorum. Yaratılma şerefine bahşolmuşum bundan sonrada hep var olacam. İnsan ömrüne ortalama 80 yıl dersek,bu dünyada 80 yıl yaşayıp sonrada yaptıklarıma göre cennette hurilerle cehennemde zebanilerle yaşayacaksam hiç yaratılmamış olmak daha iyi. Sonsuz kainattaki serüven bu kadar mı yani :S 80 yıl yaşa sonra cennete yada cehenneme git...Şahsen ben daha fazlasını bekliyorum,bu kadar kısa ve basit olamaz  (:

Her Hakkım Saklıdır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek
    çok enteresan birisin gerçekten... Allah'a inanıyorsunda insanların dünyaya sınanmak için yollanmadığına mı inanıyorsun... seni keyfiyat için mi yolladı Allah? madem keyfiyat için yolladı neden sıkıntı elem ve güzellikler bir arada?..bu arada şunu diyim sanki böyle sidik yarışına girmiş gibi bi halin var.. buna da anlam vermek güç...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    boş werin hurileri.. bütün at gibi hatunlar cehennemde olcak .. britney si lopez i falan :D ben yanarım onlarlan :D

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheOutlaw
    TheOutlaw's avatar
    Erkek

warlife bunu yazdı:
    boş werin hurileri.. bütün at gibi hatunlar cehennemde olcak .. britney si lopez i falan :D ben yanarım onlarlan :D

:)) aga tamam senin yer hazır orda sen merak etme:))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

TheOutlaw bunu yazdı:
    çok enteresan birisin gerçekten... Allah'a inanıyorsunda insanların dünyaya sınanmak için yollanmadığına mı inanıyorsun... seni keyfiyat için mi yolladı Allah? madem keyfiyat için yolladı neden sıkıntı elem ve güzellikler bir arada?..bu arada şunu diyim sanki böyle sidik yarışına girmiş gibi bi halin var.. buna da anlam vermek güç...
    Allah allah yav,sidik yarışına girmedim burası derin konular..Yazdıkların bana kışkırtıcı ve yargılayıcı bir dille yazılmış geliyo bu yüzden gerektiği gibi düşündüklerimi,inandıklarımı yazıyorum..Hoşuna gidip gitmemesi senin problemin..

Yazdıklarımdan çıkardığın sonuçlar seni alakadar eder. Ben buraya gelme seçiminin bana ait olduğuna inanıyorum.Sınanma olduğuna inanmıyorum,seni buraya gönderen ne yapacağını bilmiyomuki sınamaya ihtiyaç duysun?Ne yapacağını biliyodur ki buna kuşku duymuyosundur, o zaman kastırmanın ne alemi var nereye gideceğin önceden bellidir.Ben başıma ne gelirse gelsin,benim düşüncelerim ve seçimlerim sonucu deyip,Allah'ın işi ne yazdıysa o demeyip,sorumluluğu üstleniyorum..

İnandığın şeyler seni tatmin etmeli ve mantığına yatmalı.Benim mantığıma yatanlar bunlar,sana doğru yada yanlış gelmesi beni alakadar etmez...

Her Hakkım Saklıdır
Toplam Hit: 12587 Toplam Mesaj: 84