folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Checkintosh Rehberi [Çizgi Roman Tadında - Adım Adım Fotoğraflı]

Checkintosh Rehberi [Çizgi Roman Tadında - Adım Adım Fotoğraflı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar bugunki konumuzda hepberaber alternatif bi kasa yapıcaz , yani Checkintosh.

Nedir bu Checkintosh dediğinizi duyar gibiyim ? Cevap vereyim. Bildiğin çekmece işte amk , illa gizem aramayın..

Çekmeceden kasa yaptım , onuda anlatıyım dedim.

Komşumuzun eskiyen bilgisayarlarını atacaklarını öğrenmem üzere olay yerinde bitmem 1-2 dakika sürdü.

Kasayı aldım ve eve geldim. Bi güzel söküp imkanlar doğrultusunda temizledim (cam sil , ıslak mendil , fırça)

Napayım falan filan derken , hiç kullanmadığım çekmecelerim aklıma geldi. Dedim dur bi deneyelim. Ballıyız ya. Adamlar bildiğin atx çekmece yapmışlar....

Tek tek parçaları sığdırmaya çalışırken sıra harddiske geldi tabi.. Kocaman bişi olunca sığmadı namussuz.

Tabiki hemen çalışan laptoptan 2.5 hdd yi söktüğüm gibi Checkintosh'a zorlamaya başladım. Buda bildiğin cuk oturdu :F

Yavaş yavaş parçaları koyarken dedim tahtada durmasın altına yumuşak bişi koyayım. Gündelik hayat tecrübelerine dayanarak yumuşaklığından ve emiciliğinden ödün vermeyen SELPAK havlu çektim 2 kat. Oda çok iyi oldu çokta güzel oldu.

Neyse işte bunların kablosu mablosu olucak onlarıda alttan geçirem falan filan derken yandan ufak bi delik deldim.

Baktım bilgisayar bildiğin çalışıyo amk :D

Yavaş yavaş donanımla işim bitince dedim şimdi buna 95 mi kurayım 98 mi kurayım yoksa xp mi derken...

işletim sistemi kuruldu bitti çart çurt derken..

Dedim USB ler arkada kalıcak sürekli sok çıkar yapamam.. Öne alayım onları filan. Kasadan söktüm ön paneli , ses zımbırtılarını iptal edip sadece USB leri bağladım , oda 10 numara oldu. Bide aç kapat için yana buton attım. Harika oldu.

Dedim az cafcaflı olsun.. Yanlarada mavi şerit led çektim güzelinden ;) ;) ayıqS

Neyse işte şeriti çektik açma kapamayı usb yi hallettik açtım pc yi. Ucundan az ayar vs derken 250-300mb civarına sabitledim ram kullanımını

Programlarını falan filan kurduktan sonra bir daha vga kablosu görmeyecek şekilde Checkintosh'u yerine koydum..

Okuduğunuz için çok teşekkürler.. 

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

buraya reklam alınır

sdfjksdnsdf süper eline sağlık :D 

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

ısınma sorunu yapmaz mı la o aydınlat bizi reyiz

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

resmi o kadar gerçekci yapmış ki hayvan bildiğin googledan checkingtosh diye arama yaptım :D hocam o soğutma kısmını ne yaptın ? Çekmecenin ön tarafına usb ve ses+mikrofon koysan süper bişi olur al sana müzik+internet için şahane bir bilgisayar yani. 

Beynine sağlık kardeş

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

valla bi macun yeniledim güzelce gümüş mümüş bişi almıştım benim pc için onu yeniledim.

kendi fanını koydum geri üstüne , şuan yarım saatir çalışıyor bilmiyorum ne olur ısı durumu ama , çekmeceyi istediğim zaman açabiliyorum.

o süzgeç gibi şeyin altına geniş çaplı bi fan atarsam güzel olur herhalde , veya çekmecenin arkasını delerim ordan havayı atarım.

bi kaç gün deneyeceğim , zaten havalarda soğuyor durumu göre tekrar bilgilendiririm sizi :D 

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

On numara olmuş benim eski pc nin aynısı 2001 yılında almıştım daha CRT monitordu duruyor sıfırdan farksız kasayı da birine sattım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Güzel olmuş eline sağlık. Bende de eski bir pc var böyle bir köşede duran, onuda kahvaltı masasına mı soksam napsam :D

torpedo_XL tarafından 05/Eki/13 02:50 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Aslında eski bir buzdolabı falan bulup içini server konfigürasyonuyla döşeyeceksin o daha zevkli olur, tercihen nofrost olmalı. Çift kapılı daha güzel olur, azot soğutmayı da dayadın mı kapağı her açışta "Zpufffffff". =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

amına koyim eski kasayı bi power ı bi hard diskini alıp salladım attım çöpe , daha önce göreydim yapardım bende :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halat
    halat's avatar
    Erkek

Şu sol taraftaki tornavida yeri geldiğinde hayat bile kurtarabiliyor.  :)

Süper olmuş. Ellerine sağlık.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

çoh mantıklı lann :d  benim oda buz gibi zaten ısınma sorununuda doğal yolalrla çözmüş olurum :) 

.
Toplam Hit: 2766 Toplam Mesaj: 18