Çin Malı N99i (PDA)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Çin Malı Süper Bi Telefon: n99i

DAHİLİ TUNER İLE HER YERDE CANLI TV İZLEME İMKANI, DIJITAL KAMERA 2 MP, 256 MB HAFİZA KARTI, MP4 ÇALAR, DOKUNMATIK EKRAN, İSTER PARMAKLA İSTER KENDİNE AİT KALEMİ İLE, KULAKLIKSIZ BİLE RADYO ÇALMA ÖZELLİGİ, PDA

http://www.youtube.com/watch?v=DlBF3q150bY

ÖZELLİKLER:

-Network type: GSM 900/1800/1900
    -1 phone can use 2 card at same time
    -2.4 inch touch screen;Support GPRS
    -Support MP3, MP4
    -Support Language (optional)
    -2 MP digital camera
    -PDA
    -Support extend card
    -Support bluetooth
    *MP3 audi *Player, *
    3gp, “, *Mp4, *Video, *Players, *
    mp3, *Ringtone, ,, 3d, *Sound, *Digital, *Video, , , ,
    Analog antenli TV
    Headset olmaksizin distan dinlenebilen FM Radyo
    MP3 ve MP4
    1.3mp Kamera
    Video Cekimi
    Web Kamera ozelligi
    Bluetooth
    GPRS
    3D yuksek ses kalitesi

n99i

bir arkadasin elinde gordum ve siz forum uyelerinin merakini gidermek icin ufak capli bir f
    otograf incelemesi yaptim.

- cihazin tasarimi iyi olmus.
    - tuslar ve ekran kullanisli.
    - hoparlor sesi yuksek.
    - fotograf kalitesi pek tatminkar degil.
    - kulakligi ve gozlugu olmadigi icin deneyemedim.
    - tv izleme ozelligi buyuk bir olay ama cekim gucu zayif oldugundan beklentileri yuksek tutmamak gerek.
    - kisisellestirmesi cok kisitli. alisilmis bircok ayar mevcut degil.

Birde şöyle bi çeşidi var

Yorumlar :

1)''telefon süper bişey.üst komşum almış.doğrudur telefon cinlilerden çakma olarak üretilmiş.ama antenli tv bile var(gsm hattından değil ama)normal tuner tv beleş yani.sesi mükemmel ve ultra hafif.ekran acaip büyük.3" falandır heralde.sadece driver ını vermemişler.telefonda midi hafıza kartı var.dokunmatik ekran.daha neler neler var telefonda.özelliklerine göre bedava.bende almayı düşünüyorum. ''

2) '' walla arkadaşlar cihaz bugün elime geçti (bir arkadaş almışta) açıkcası enteresan bir tel misalen cihazın sesi tabiri caizse hayvan gibi,ekranda öyle (3 inch) ayrıca hafif ve en önemli özelliğide TV'si ve tv çekimi harika hemen hemen her yerde çekiyor ve tabiki fiyatı bu fiyata oldukca iyi bir tel buraya kadar hep artılarını anlattım şimdi eksilerine geçiyorum.cihazın foto çekim boyutu 1,3 mp yani bu tel'e göre oldukca düşük bir boyut ikincisi fotoların hepsi bulanık çıkıyor ve mercek açısıda oldukca dar benim k750i ile karşılaştırdım şimdi size örnek resimleri yayınlıyorum.. ''

3) '' telefon bayaa iyi ama nokia özellikleri taşımıyor.. bu her tarafından belli.. menü 4 bölümden oluşuyo.. kamerası düşük 1.3..ama kullandıktan sonra anladım telefonun yazılımı hiç iyi diil.. ben avea kullanıyorum gprs ayarları yapılamıyo , ve bunun gibi birsürü uyum sorunları var...
    ama fiyatı da aynı oranda düşük..ben geliş fiyatına aldım 320 YTL.. Tavsiye ederim ama bu fiyatta olursa.. bu fiyattan fazlası değmez..
    ''

4) ''Bu Cinlilerin yaptigi ozellikle bu telefonlara verdiginiz paraya yazik olur.Standartlara bile uygun degiller.Bir ay sonra elinizde kalir. Bircoguda yazmis zaten,kimi hatti calistirmiyor,kimi hattin ayarlarini kabul etmiyor diye. Biriside Diger markalar ve konular bolumune baslik acmis Cinden gelen telefon calismiyor diye. Paraniz coksa oyuncak niyetine bir sure alip oynayin.Siz bilirsiniz size kalmis ''

5) '' arkadaslar ben bu telı antepten getırttım tv mükemmel radyo mükemmel 2.hattıma taktım bende n95 8gb var sonucta cogu arkadas tel alıp satıyor ve zarar edıyor en kötü bozulsa zarar ettım dıye düşünün ama ben 1 haftadır kullanıyorum herseyden evvel cok kıbar bır tel resımler yanıltmasın 6300 gıbı tuslar bıraz sert pil süresi 2 -3 gün ama tv ve radyo bıraz fazla götürüyor ama tv antensiz bile radyoda aynı sekılde uygun mekanda çekıyor sonuc olarak bu fıyata en güzel telefon kameradan birsey beklemeyın radyo kulaklıksızda cekıyor şimdilik bu kadar ''

6) '' öncelikle o telefon hiç bir şekilde Nokia değil !!! üzerinde Nokia yazıyor oluşuna aldanmayın sakın... Aslında Çin Malı çokta kaliteli malzemeler kullanılmadan yapılmış ve eksikleri çok olan bir cihaz... Ekran dokunmatik ekran... yani kalemle kullanılabiliyor telefon ancak mesaj yazılacağı zaman çileden çıkıyor insan... harfleri hemen hemen her seferde yanlış algıladığı gibi bir harften diğerine geçme süreside oldukça uzun... bundan dolayı bi SMS mesajını ortalama 5 dakkada falan yazabiliyorsunuz :S Ayırıca telefonun tutuşu dizaynı vs hiç kullanışlı değil kanımca... En önemli dezavantajı ise belkide sadece bende olan bir hatadır , telefon gün içerisinde en az 1 kere kapanmakta ! eğer şanslıysam erken farkedip açıyorum tekrardan ancak kimi zaman uzun saatler bana ulaşılamıyor...

Güzel yanlarına gelince ; televizyon olayı zaten en çok cezbeden yanı. Üstelik bu konuda başarılıda. Ayrıca radyo'da var ve kulaklık takmanıza gerek kalmadan TV için olan anteni kullanarak çalışabiliyor. Ses kalitesi denemez belki ama seviyesi oldukça yüksek !! son ses bir mp3 radyo yada TV dinlenmiyor zira çok kaliteli olmasada fazlalığı nedeniyle rahatsız ediyor.... Bir telefon için baya baya yüksek bi sesi var yani... En azından artık sabahları uyananamamak gibi bir lüksüm kalmadı Ayrıca dikkatimi çeken çok güzel özelliklerinden biriside şu ; şarj aleti ... Telefonla birlikte size bir adet data kablosu (USB kablosu ) bir adet fiş (USB girişi olan) veriliyor. Böylelikle telefonu rahatlıkla bilgisayarlada şarj edebildiğiniz gibi bilgisayar olmasada elektirkle şarj edebiliyorsunuz ve hepsi için ayrı ayrı kablolar taşımanıza gerek kalmıyor... Yine bir enteresan özelliği ise telefonu data kablosu ile bilgisayara bağladığınızda telefonun bir anda Webcam olmasıdır ''

n99 i : http://img216.imageshack.us/img216/5318/n992hn4.jpg

k750 i : http://img233.imageshack.us/img233/6153/k750i1dr4.jpg

Gaziantep'te 250 ytl yurttan bi arkadaş almış Adana'dan 300 ytL . Kilis'te 215 ytL .

http://www.m8cool.com/ çin malı tlf. lar

http://www.m8cool.com/mobile/1/1146/4599.html bu linke bakın iphone gibi

** Windows Mobile ve symbian işletim sist. yoktur.Yazılar alıntı olduğu için içnde yazmış olabilirler.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

özellikler:
    5 mega-pixel
    3GP,MP4
    LCD Size: 3.2 inch, , 16 million colour
    ebat 114×54×15 mm
    çift sim

Additional features
    Language: Simplified Chinese, English, some other languages according to the quantity
    LCD Size: 3.2 inch, , 16 million colour; PX: 240×320px
    Ringtone: 64 chord; Ringtone format: mp3, mmf, midi; Call: show the opponent city’s name whichever he’s using phone calls or fixed phone
    Music: play mp3 at background;support equalizer;show synchronistical lyric;3D sound effect; Bluetooth stere
    Video: 3GP,MP4,support to play in full screen
    FM radio: FM stereo, can play outside directly without earphone, support to record under set time
    Camera: 5 mega-pixel is on package; M8COOL.COM tested the max output is 2048*1536, support to shoot with sound; support output video of 352*288 maximally, can share with families with TV-OUT line to TV set, m
    Rom: 19M/give a TF card(256M) as present, support to ex, Document management
    Data Transfer: direct read with data wire/Bluetooth (file transmission, voice, stereo music)
    Standby Photo: jpg, gif
    Main features
    Telephone directories: 800 groups of contacts, support incoming call with big head sticker, grouping ring and individual fi
    Messages &Multimedia messaging: 1000 pieces, support SMS, MMS, share rom with fuselage
    Schedule power on/off: support to start/close under set time
    Alarm clock: 5 groups; can set from Monday to Sunday at random, support alarm clock when machine’s closed
    Games: NES/SNES/GB/GBCgame simulator, scores of built-in games, support to download unlimited Nintendo game
    More information: MP3, MP4, Handsfree, SMS group sending, Voice recorder, WAP, Handwritten + keyboard input, Radio, Bluetooth, GPRS download, MMS, Memory extended, E-book, Coming call firewall, dual-core memory, Bluetooth 2.0, fingerprint encryption, background music, 3.2 mega-pixel, macro shoot, business card sc
    Basic features
    Operating Frequency: GSM
    Network Frequency: 900/1800MHz
    Talk time: 120-380 minutes
    Standby time: 100-360 hours
    Time-to-market: 2008.01.02
    Shape: Bar phone
    Dimensions (width × high × thick): 114×54×15 mm
    Weight: 130 g

ücret 135 - 150 dolar

http://www.eemobi.cn/mobile/13/733/4546.aspx
    http://www.eemobi.cn

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

Çinden beleş şişme kadın bile verseler almam.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    Telefoncu Arkadaş 250'ye Satıo Bunlardan Alacaktım Vazgeçtim :D

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek
    bendede ANYCOoL T808 serisi var driveri olsa tam süper olcak... 3d sound denen dalga nedeni ile hayvan gibi ses cıkıo tv filan cok hoş çift batarya çift hat tek dezavantajı cift hat olmasına ragmen tek imei no var ve sadece bi hattı calıstırabilio :| digeri görünüo ama aktif olamıo...

Orman Mühendisi //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    birader bırak Çin'i Çin mallarını =)   ucuz et misali..

bırak Çin'i bak öös'ne çalış sen.. 3.resimdeki 9.sorunun cevabı; "A" yani -> 4   :=)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    ben 250 veririm valla bu nokia ya :S cok tatlı bişey

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    çin eskisi gibi değil.güzel mallar çıakrtma başladılar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    5 Kuruş Etmez 2 Gün Sonra Elinizde Kalır...

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    hoca çin dediğin ülke istediği kaliteyi yapan ve cıkarabılen ulkedir.. millet çin malı deip gecıyor
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Hocam Çin Malından Bu Zamana Kadar Hayır Gelmedi Bana,,Ayrıca Bu Cihazı İnceledim Bi işe Yaramaz Garanti Veririm :D:D:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    250 e veriyim ister misin? D:

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 26070 Toplam Mesaj: 43