folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çinden Alışveriş Konusu [ANA KONU]

Çinden Alışveriş Konusu [ANA KONU]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Özel mesaj yoluyla çok soru geliyor bu konuyla ilgili bende bu konu altından konuşalım herkes görsün aynı sorular tekrar sorulmasın istedim.

Bu arada başımdan geçen ilginç bir olayı anlatmak istiyorum :

Aliexpress'te bir satıcıdan mont sipariş verdim adamın satış puanı yüksek olmasına rağmen mesajlarıma hiç cevap vermedi vs son güne kadar bekletti kargoya vermedi son gün kargoya verildi mesajı geldi takip kodu vs eklemiş işte 3-4 gün oldu (takip kodları 3-4 gün sonra sisteme düşüyor) baktım takip kodu çalışmıyor adama 2-3 sefer mesaj attım siklemedi. Bende açtım dispute, anlaşmazlığın son günü (o günden sonra Aliexpress yönetimi devreye giriyor) adam paramın tamamını geri iade yaptı. 50 lira kadar bir rakam. Her neyse bende unuttum gitti aradan 10 gün geçti adam şimdi bana mesaj attmış bugün kargoya verdim xxx takip kodu haberin olsun. :) Şimdi baktım takip kodu çalışıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Benim de 16 eylülde satın aldığım bir akıllı saat 1.5 ayda anca geldi. İlk gönderimde çin gümrüğünde takılmış dx bana mail attı işte bataryalı ürün oldupundan sıkıntı olmuş diye. Tekrar postalayıp (bu sefer swisspost) bana yeni takip numarası verdiler. (Bakmak isteyen varsa: RX352413836CH)

Yeni ürün ayın 25 inde postalanmış gözüküyordu. 1 ay falan hiçbir işaret gelmedi Türkiye'ye girdiğine dair. Ben de en sonunda ptt yi aradım noldu ürüne diye, onlar da ülkeye girmemiş gözüküyor birkaç gün bekleyin sorgu açalım dedi araya hafta sonu girdi. Pazartesi günü bir baktım ürün giriş yapmış 1-2 saat sonra da getirdiler ürünü ama daha sorguda ülkeye giriş yaptı gözüküyor. 4-5 gün sonra teslim edildi yazısını geçtiler.

Herhalde aramasam gümbürtüye gidecekti ürün.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yok abi ya 1 ekran jelatini + dandik kapaklı bi kılıfa 30tl çektiler az önce kadıköy yazıcı oğlunda 20 tl verdm aldım 

çinden alışveriş şart.

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Teslim edildi yazısı bazen geç yazıyor normaldir. Fakat takip kodlu ürün kolay kolay kaybolmaz hocam merak etme.

samaccc bunu yazdı

yok abi ya 1 ekran jelatini + dandik kapaklı bi kılıfa 30tl çektiler az önce kadıköy yazıcı oğlunda 20 tl verdm aldım 

çinden alışveriş şart.

Kapaklı kılıfın tanesi Çin'de 5-10 dolar oda tek satış için adamlar toptan alımlarda çok güzel kıyak geçiyorlar.

mkyb tarafından 30/Eki/14 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Aliexpress te ibnelik yapan satıcıya dispute açın hafta bir mesajlarına dönmeyen günde iki kez mesaj atıyor. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

bu kadar takmayın kafanıza çok dert ediyosanız türkiyeden alın adamlar farklı kıtaya ÜCRETSİZ kargoyla ürün gönderiyo. 6 ay beklediğim ürün oldu sonunda noldu? geldi. çinden alışveriş mantığını yanlış anlıyosunuz biraz bence. hayati önem taşıyan ürünleri türkiyeden almanızı tavsiye ederim. sonra alide satıcı şöyle ibne çıktı böyle puşt çıktı diye adamlara bok atmayın. 

la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Aliexpress te ibnelik yapan satıcıya dispute açın hafta bir mesajlarına dönmeyen günde iki kez mesaj atıyor. 

Bendede öyle oldu adam işine gelmiyorsa dispute aç dedi bende açtım adam tutuştu bu sefer. :D

burakbet bunu yazdı

bu kadar takmayın kafanıza çok dert ediyosanız türkiyeden alın adamlar farklı kıtaya ÜCRETSİZ kargoyla ürün gönderiyo. 6 ay beklediğim ürün oldu sonunda noldu? geldi. çinden alışveriş mantığını yanlış anlıyosunuz biraz bence. hayati önem taşıyan ürünleri türkiyeden almanızı tavsiye ederim. sonra alide satıcı şöyle ibne çıktı böyle puşt çıktı diye adamlara bok atmayın. 

Ücretsiz kargo yok hocam. Adamlar kargonun parasınıda ürünün fiyatına ekliyor sonra ücretsiz kargo diyor. Türkiye'de satıcılarıN müşteriyi sikme politikası yüzünden forever Çin. 

mkyb tarafından 30/Eki/14 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

la bluetooth alıcısı vardı 1 dolar mı 2 dolar mı ne

kargo içindeyse kargo 1 dolar mı yani ? :D

hadi çinden buraya gemiyle vs geliyo toplu diyelim, ya ptt'ye geçince?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Bendede öyle oldu adam işine gelmiyorsa dispute aç dedi bende açtım adam tutuştu bu sefer. :D

burakbet bunu yazdı

Ücretsiz kargo yok hocam. Adamlar kargonun parasınıda ürünün fiyatına ekliyor sonra ücretsiz kargo diyor. Türkiye'de satıcılarıN müşteriyi sikme politikası yüzünden forever Çin. 

bu nası bi mantık hocam sen aliexpressi kullanmayı bildiğine emin misin?

http://www.aliexpress.com/item/New-vertial-Battery-Grip-for-Canon-BG-E11-EOS-5D3-5DIII-5D-Mark-III-3-as/1551400425.html

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-5d-mark-iii-3-battery-grip-bg-e11-kumanda-130501493

aradaki farkı bana bi söyler misin? ben söyliyim 70 lira fark var. 

sen diyosun ki adam (örnek) 7 dolar kargo ücreti var. onu oraya öyle yazmıyo da İBNELİK yapıyo free shipping yazıp 29+7 dolar fiyat koyuyo? yani hocam her şeyde bi alicengiz oyunu aramaya gerek var mı? çindeki ürün nedir? farklı üretim-ucuz işçilik vs derken UCUZ FİYAT. ben sonuca bakarım. sonra da vay efendim gelmedi yavşak bu çinliler diyip kendinizi paralamayın. zamanında bu sitede bi çok insan host maduru oldu hatırlayanlar mutlaka çıkacaktır. ben de onlardan biriyim. sayfalarca yorum yapıldı. ama sonuç şuydu ki ucuz etin yahnisi... 

edit: http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Portable-Mini-3-5mm-Tie-Lapel-Lavalier-Clip-On-Microphone-for-Lectures-Teaching-Free-Drop/1679618686.html

burakbet tarafından 30/Eki/14 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

DealExtreme'den tecrübe edindim.Şimdi yine siparişim yola çıktı Dx'den.

Ancak Ebayıda test edeyim diye 3x clear htc m7 screen protector aldım 2.5 tlye bir de anti-glare olanı yani bizim mat dediğimiz.bunların takip kodu yok bakalım ne olacak gelirse gelir gelmezse paypal'dan isterim diye düşünüyorum,ha unutmadan bir de 18-55 mm lens kapağı aldım.GG'de 14 15 tl ben 2.5 tl ye aldım :D 

Aliexpresse tam olarak güvenemedim.

http://www.aliexpress.com/item/F1-Racing-Motorcycle-Short-Sleeve-Shirts-for-Toyota-C050/32219823462.html

http://www.aliexpress.com/wholesale?initiative_id=QRW_20141030055903&SearchText=f1+shirt&productId=2032146629

http://www.aliexpress.com/item/F1-2014-Infiniti-RB-Racing-T-Shirt-Sebastian-Vettel-Daniel-Ricciardo-Mark-Webber/2032146629.html

Çocukluğumdan beri f1 fanı olduğum için böyle gömlek tişörtlere bayılırım,ancak şu an orijinal bir gömlek veya tişört almaya kalksak tr'de bulamayız bulsakta 200 300 tl'den aşağı olmaz.Çocuk kıyafetleri 60 70 tl'ydi ne güzel.

Aliexpressten bunu almaya çekiniyiroum açıkçası.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@burakbet

Ahaha hiç güleceğim yoktu. Sen rahat ol hocam ben Aliexpress'tekilerle kanka olup harici hard disk kutusunun içinde 4 tane telefon sokup gümrükten geçirtmiş adamım. :) Tabi sonradan o taktik patladı ama neyse. ;)

Senin verdiğin kablo linkinde ürün 85 cent adam buna kargo parası almasa ürünü bedavaya versin o zaman ? Ucuz etin yahnisi demişsin Türkiye'de satılan ürünler Türk malı mı ? Alayı Çin'den getirtip burada 2 katı fiyatına satıyor.

Toplam Hit: 7360 Toplam Mesaj: 81