folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hassas yazdım ama video falan paylaşmayacağım. Yine de bazı şeyleri hayal etmesi bile rahatsızlık verebiliyor.

Selam. Ufak bi beyin fırtınası, fikir paylaşımı yapalım istedim.

Malum etrafta çinlilerin yediği boklara dair çok fazla video dolaşıyor. 

Bunların bir çoğunda fareleri, akrepleri, yengeçleri, yılanları, köpekleri falan canlı canlı kızarttıklarını/haşladıklarını görüyoruz.

Yani şimdi, fare yemenin de bir adabı vardır, önce bi açarsın bağırsaklarını vs temizlersin diymi, biz de et yiyoruz yani ama balık olsun tavuk olsun yemeye uygun yerlerini yiyoruz.

Neyse konumuz bu değil. Bu videolarda beni çok çok aşırı rahatsız eden durum bu hayvanların canlıyken bu kadar yüksek ısılara maruz kalması, tabiri caizse yanarak haşlanarak ölmeleri.

Ama hayvan öldürmek bizlerin de yaptığı bişey. Hiç birimiz de daha önce ölümü tecrübe etmedik.

Gerçekten bir hayvanın pişirilerek öldürülmesi ile boğazının kesilerek öldürülmesini, yahut bir balığın ağzını kancalayarak/parçalayarak, sudan çıkarılıp üstüne bir de oksijensizlikten boğularak öldürülmesini kıyaslayabilir miyiz?

Haşlanmak bunlardan daha kötü mü gerçekten?

Gözümüze normal / anormal gelen bir algı var evet. Empati var. O tenceredeki hayvanın yerine koyduğumuz kadar kötü hissediyoruz kendimizi. Ama ya yerine koymadıklarımız?

Sanırım açıklayabildim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

"Gerçekten bir hayvanın pişirilerek öldürülmesi ile boğazının kesilerek öldürülmesini, yahut bir balığın ağzını kancalayarak/parçalayarak, sudan çıkarılıp üstüne bir de oksijensizlikten boğularak öldürülmesini kıyaslayabilir miyiz?"

sinir sistemi yakarsan daha çok sinir hücresi beyine sinyal gönderir kafasını kesersen kan kaybından hızlıca gider

çinliler cani ve orospu cocugudur. bu çinlilere karşı çıkıp istakoz felan yiyen tiplerde var onlara ne demek lazım acaba :D

do_som tarafından 25/Mar/20 15:40 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

"Gerçekten bir hayvanın pişirilerek öldürülmesi ile boğazının kesilerek öldürülmesini, yahut bir balığın ağzını kancalayarak/parçalayarak, sudan çıkarılıp üstüne bir de oksijensizlikten boğularak öldürülmesini kıyaslayabilir miyiz?"

sinir sistemi yakarsan daha çok sinir hücresi beyine sinyal gönderir kafasını kesersen kan kaybından hızlıca gider

çinliler cani ve orospu cocugudur. bu çinlilere karşı çıkıp istakoz felan yiyen tiplerde var onlara ne demek lazım acaba :D

Kafasını keserken de ne yazıkki omuriliği ayırmadan tüm kan akana kadar bekletiyoruz hayvanları. Oysa omurilikten ayrılsa acı sinyalleri gitmeyecek beyne. 

Bilmiyorum belki haşlayınca daha çabuk ölüyordur, bütün kanın bitmesini bekleyene kadar :d

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

bazi cinliler asla kopek kedi falan yemez, dusunemezler bile.

onuda not duselim.

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

benim en başta merak ettiğim şey bu abuk subuk şeyler yemenin çinde ne kadar yaygın olduğu? çinde bir insanın köpek yemesi ne kadar normal mesela? bunu çok merak ediyorum. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

1959 yilinda cin buyuk Gida kitligi yasadi onun icin yine buldularsa yediler ve gunumuze kadar beslenme aliskanliklari bu hale geldi

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

benim en başta merak ettiğim şey bu abuk subuk şeyler yemenin çinde ne kadar yaygın olduğu? çinde bir insanın köpek yemesi ne kadar normal mesela? bunu çok merak ediyorum. 

Köpek normal kalıyor. Adam canlı canlı yarasa fare yavrusu yiyor acı sosla.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

bazi cinliler asla kopek kedi falan yemez, dusunemezler bile.

onuda not duselim.

bazı Türkler de vejetaryen/vegan , girmeyelim o kısımlara hiç :D

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Köpek normal kalıyor. Adam canlı canlı yarasa fare yavrusu yiyor acı sosla.

ya buna takılıyorum işte. temizle önce bi. bağırsaklarını çıkar tüylerini yol ne bileyim aq

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

tüm dünya nın baskı göstermesi gerekiyor çinin bundan vazgeçmesi için çünkü babadan nesle inmiş bir yemek kültürü özellikle orta çin kısmında yani diğer kültürler ile etkileşim olmayan yerlerde

kendi kendilerine düzelecek lerini hiç sanmıyorum

açlık kıtlık çekilebilir ama 2020 yılındayız adam gibi tarım yapabilirler 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

tüm dünya nın baskı göstermesi gerekiyor çinin bundan vazgeçmesi için çünkü babadan nesle inmiş bir yemek kültürü özellikle orta çin kısmında yani diğer kültürler ile etkileşim olmayan yerlerde

kendi kendilerine düzelecek lerini hiç sanmıyorum

açlık kıtlık çekilebilir ama 2020 yılındayız adam gibi tarım yapabilirler 

katılıyorum.

Şu virüsler bitsin dünya çapında ingilizce bi kampanya başlatalım çinliler kendinize gelin diye :/

...said addicted.
Toplam Hit: 7306 Toplam Mesaj: 75
covid-20