folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

Çinliler Cani Mi - Gıda Alışkanlıkları (Hassas Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Ne alakası var?  Benim söylediklerimle.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    arkinfes bunu yazdı

Bazı müritler istakoz yemenin kötü olduğu gibi yargıya varmış. Neden yenmesin ki? ya da yengeç?

Not: bu arada ikisini de yemedim henüz ama merak ediyorum açıkcası

metroya gitmiştim bi ara. (market olan) akvaryumda yengeç vardı, canlıydı hayvan. bir hayvan orda canlı, ben istesem öldürüp bana verecekler. ben istiyorum ve cebimde 20 lira var diye ölecek lan. gerçekten çok canice amk.

vegan , en azından vejeteryan olmayı düşündüm o an ciddi ciddi, ama çok zor geldi vazcaydım.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam acuk ötede veganlaşın yahu bune adam çinli cani demiş vurmuş bizimkilerden ses gelmiş.

her gün süt kuzusu yeyin demiyoruz tamam da çevirmesinin bir tadı var vegan megan bok yemiş ne diyon sen.

yengeç akvaryumda işte taze taze istediğini seç al ye. he ben süt kuzusu yerim yengeç ne a.q.

aslan kaplan kaptımı ceylanı helal ben yeyince eeeee kaka çiş bok.

kusura bakmayında bizim olayımız çinlilerle bir tutulacak bişey değil bokunu püsürünü yemiyoruz, (kandırdıkları hariç) pis gördükmü yemiyoruz, en önemlisi helal değilse yemiyoruz(müslüman olmayanımız dahil) .

bide noname yi niye banladınız diyeceydim hediyeymiş demiyorum.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocam acuk ötede veganlaşın yahu bune adam çinli cani demiş vurmuş bizimkilerden ses gelmiş.

her gün süt kuzusu yeyin demiyoruz tamam da çevirmesinin bir tadı var vegan megan bok yemiş ne diyon sen.

yengeç akvaryumda işte taze taze istediğini seç al ye. he ben süt kuzusu yerim yengeç ne a.q.

aslan kaplan kaptımı ceylanı helal ben yeyince eeeee kaka çiş bok.

kusura bakmayında bizim olayımız çinlilerle bir tutulacak bişey değil bokunu püsürünü yemiyoruz, (kandırdıkları hariç) pis gördükmü yemiyoruz, en önemlisi helal değilse yemiyoruz(müslüman olmayanımız dahil) .

bide noname yi niye banladınız diyeceydim hediyeymiş demiyorum.

Ayneeen. Zaten yediğimiz koyun olsun, inek olsun temiz hayvanlar.  Ne yedikleri belli ot-çimen, nerede yaşadıkları belli vs. Yarasa nın, yılan ın, fare nin ne yediği belli mi? Pislik, Leş vs. yiyorlar.

stux tarafından 08/May/20 16:40 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Türk bilim adamları helal kesimde acı yok dedi. Kesin acısızdır o zaman. Dur ben de aşağıya bi link bırakayım o da tam aksini söyleyen bir bilimsel çalışma. 

https://www.halal-slaughter-watch.org/wp-content/uploads/bu-devirde-islami-kesim-%C3%B6nce-bayiltip-sonra-kesmektir.pdf

Bayıltarak kesme sözde "helal kesme" ya da adına ne derseniz deyin. Bir hayvanın canını alıyorsanız canı yanıyordur. Kendi kendinizi boş beleş makaleler ile teselli etmeyin. Balıkların sesi çıkmıyor ama hepsinin önce ağzı parçalanıyor sonra boğularak ölüyorlar. 

Diğer konuya gelelim. Şu aslan örneğini veren arkadaş. Aslan ceylana kaçma şansı tanıyor. Senin gibi yetiştirip kesmiyor bu birincisi. Aslanın aksi bir beslenme seçeneği yok senin tonla var bu ikincisi. Yediğin kokoreç dünyada bir çok toplumun attığı bir parça. Bugün siz bayıla bayıla kuzu koyun kellesi yerken modern dediğiniz avrupalı canavar gözüyle bakıyor size. 

Özetle. Yemek kültürdür. Kültürün sana neyi kötü derse onu dışlarsın. Yediğin tavuk bokların içinde besleniyor. Ne vejeteryan ne vegan değilim. Yediğim etin bir cinayet olduğunun farkındayım. Benimki ne kadar çirkinse köpek yiyen çinlininki de o kadar çirkin. Bunu kabul edin. Kimse günah çıkartmaya çalışmasın. Helal kesimde acı yokmuş.. Yanında bir insanın boğazını kesiyorlar sen de seyirci bir şekilde oraya ilerletiliyorsun. Sikerler öyle acısız işi. Helalmiş. Bokunda boğuluyor hayvan 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Türk bilim adamları helal kesimde acı yok dedi. Kesin acısızdır o zaman. Dur ben de aşağıya bi link bırakayım o da tam aksini söyleyen bir bilimsel çalışma. 

https://www.halal-slaughter-watch.org/wp-content/uploads/bu-devirde-islami-kesim-%C3%B6nce-bayiltip-sonra-kesmektir.pdf

Bayıltarak kesme sözde "helal kesme" ya da adına ne derseniz deyin. Bir hayvanın canını alıyorsanız canı yanıyordur. Kendi kendinizi boş beleş makaleler ile teselli etmeyin. Balıkların sesi çıkmıyor ama hepsinin önce ağzı parçalanıyor sonra boğularak ölüyorlar. 

Diğer konuya gelelim. Şu aslan örneğini veren arkadaş. Aslan ceylana kaçma şansı tanıyor. Senin gibi yetiştirip kesmiyor bu birincisi. Aslanın aksi bir beslenme seçeneği yok senin tonla var bu ikincisi. Yediğin kokoreç dünyada bir çok toplumun attığı bir parça. Bugün siz bayıla bayıla kuzu koyun kellesi yerken modern dediğiniz avrupalı canavar gözüyle bakıyor size. 

Özetle. Yemek kültürdür. Kültürün sana neyi kötü derse onu dışlarsın. Yediğin tavuk bokların içinde besleniyor. Ne vejeteryan ne vegan değilim. Yediğim etin bir cinayet olduğunun farkındayım. Benimki ne kadar çirkinse köpek yiyen çinlininki de o kadar çirkin. Bunu kabul edin. Kimse günah çıkartmaya çalışmasın. Helal kesimde acı yokmuş.. Yanında bir insanın boğazını kesiyorlar sen de seyirci bir şekilde oraya ilerletiliyorsun. Sikerler öyle acısız işi. Helalmiş. Bokunda boğuluyor hayvan 

Kendimizi aklayalım paklayalım, 

Uzaylılar , maymunlar cehennemindeki maymunlar, ya da matrixteki gibi makinalar yapınca "ağğyy iyğğ " diyoruz..

Sonra kuzu etini , piliçleri , bebelerimize yediriyoruz vs vs..  

ltcelik tarafından 08/May/20 19:08 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Aci hissiyati da sinirlerle olan birsey, bi noktadan sonra yakildiginda sinirlerin aciyi hissetmez. Ya da öldukten sonra sen aci cekerek öldugunu ya da aci cektigini bilmezsin. Hersey kapanir bi anda. Sonuc olarak; bu durumu gozlemleyen icin, olayi yasayandan daha aci bir durumdur. Yani bir hayvan ya da insan öldukten sonra olen canli icin nasil öldugunun bir degeri yoktur. Bunu bilemez, hissedemez, ani olarak saklayamaz vs. Gozlemleyen taraf bilir, hisseder, anisi olarak kalir. Bu da gercekte pek onemli birsey degildir.

Varmaya calistigim nokta, birseyin canilik olup olmadigi senin dunyayi gozlemleme ve algilama biciminle ilgilidir. Gercekte ise ortada canilik de yoktur, ölüm de yoktur. Form degistirme vardir.

Sorunun yaniti: Gorecelidir, kultureldir. Kesin bir yaniti yoktur.

neverland tarafından 09/May/20 05:43 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

Aci hissiyati da sinirlerle olan birsey, bi noktadan sonra yakildiginda sinirlerin aciyi hissetmez. Ya da öldukten sonra sen aci cekerek öldugunu ya da aci cektigini bilmezsin. Hersey kapanir bi anda. Sonuc olarak; bu durumu gozlemleyen icin, olayi yasayandan daha aci bir durumdur. Yani bir hayvan ya da insan öldukten sonra olen canli icin nasil öldugunun bir degeri yoktur. Bunu bilemez, hissedemez, ani olarak saklayamaz vs. Gozlemleyen taraf bilir, hisseder, anisi olarak kalir. Bu da gercekte pek onemli birsey degildir.

Varmaya calistigim nokta, birseyin canilik olup olmadigi senin dunyayi gozlemleme ve algilama biciminle ilgilidir. Gercekte ise ortada canilik de yoktur, ölüm de yoktur. Form degistirme vardir.

Nerden biliyosun öldün mü ?

Bir beyne sahip olan her canlı , ölüm anında bütün nöronları ateşlenmiş vaziyettedir. Beyin ölüm anında , ömrü boyunca kullandığı kapasitenin üzerinde , en üst limitinde çalışır.
    Çünkü yaşadığı tehlikeli durumdan kurtulmak ister....

Ölümden dönenler hep şunu söyler; "Hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti"
    Çünkü o kısacık anda kurtuluş yolu arayan zihin tüm nöronları ateşlemiştir. Bütün deneyimler o an hatırlanır. 

Eğer canlı kendini kurtaramazsa ne olur ???
    Beyin ölümü gerçekleşene kadar olan sürede zihin içine çöker.... 

Yani bütün ömrünün , ölüm anının , tüm deneyimlerin canlı olduğu zihinden - herşeyin sustuğu zihne doğru akar.
    Bu sürecin korkunçluğu şudur. Derin bir uyku durumuna benzer... 
    Beyin canlılığı sıfıra giderken , zihnin algıladığı süre sonsuza uzar....

5dk uyuyup 1 saatlik rüya görmek gibi bir zaman algısından söz ediyorum.Kişinin beyin ölümü kaç dkda gerçekleşir bilmiyorum. İster 1dkda gerçekleşsin ister 1 saatte , zihin kendi içinde bir sonsuzluğa hapsolur... 

-0-

İşin mistik boyutu ; 
    Cennet ve cehennem vardır , her canlının kendi zihnidir , yargılayanı ise kendi vicdanı - keşkeleri - inançları - koşullanmalarıdır. 
    Her deneyim bakidir. Çektiği acıyıda bilir. Anılarınıda saklar...

-0-

Yazının başında sana sorduğum sorunun cevabı benim için , evet. Ben bunu deneyimledim. Sıfıra ulaşmadım , çok kısa bir süre ama çok uzun bir süre....

italyan tarafından 09/May/20 06:32 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

evet çinliler cani ve ağır o.ç.

insanlar olarak et tüketebilmek için avcılık yapıyoruz.

tıpkı hayvanların hayvanları yada yeri geldiğinde hayvanların insanları avladığı gibi. bu böyle devam edecek gibi görünüyor.

çinlilerin farkı ise bu hayvanları avlama süreci ve pişirip yeme süreci ile ilgili.

mesela ahtapot yiyecek. hayvanı yakalıyor denizden. 1 hafta aç ve havasız bir poşette bekletiyor. sonra kanlı canlı kızgın yağa atıyor hayvanı.

aynı şekilde kedi köpekleri satılana kadar aç susuz  bekletiyorlar demir kafeslerde. üstüne birde kafasına vuruyorlar sersemlesin  diye o şeklide poşete koyup satıyrlar.

satınalan orsupu çocuğuda hayvan canlı ve sersemlemiş iken kızgın yağa yada suya atıyor. bu bence suç olmalı.

besi alanı olsa. sağlıkları kontrol edilse. kesimhanede bir çırpıda kesilip iş bitirilmesi lazım.

şimdi hayvanı günlerce kafeste yada poşette bekletip kafasına boruyla vurup bayıltıp kaynar suya atıp can çekişmesini izlemek farklı birşey.

hayvanı sağlıklı bir besi alanından kesimhaneye götürüp bir anda işini bitirmek ayrı bir şey.

önce bu konuları aşmaları lazım.

şahsen beni avlayacak adamın direk işimi bitirmesini isterim. yiyeceksen adam gibi öldür. 

kafama odunla vurma. poşete koyup havasız satılayım diye bekleme. canlı canlı kızgın yağa atma beni. canlı canlı üstüme acı sos döküp yemeye çalışma.

beni türk kassaplarına emanet edin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Nerden biliyosun öldün mü ?

Bir beyne sahip olan her canlı , ölüm anında bütün nöronları ateşlenmiş vaziyettedir. Beyin ölüm anında , ömrü boyunca kullandığı kapasitenin üzerinde , en üst limitinde çalışır.
    Çünkü yaşadığı tehlikeli durumdan kurtulmak ister....

Ölümden dönenler hep şunu söyler; "Hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti"
    Çünkü o kısacık anda kurtuluş yolu arayan zihin tüm nöronları ateşlemiştir. Bütün deneyimler o an hatırlanır. 

Eğer canlı kendini kurtaramazsa ne olur ???
    Beyin ölümü gerçekleşene kadar olan sürede zihin içine çöker.... 

Yani bütün ömrünün , ölüm anının , tüm deneyimlerin canlı olduğu zihinden - herşeyin sustuğu zihne doğru akar.
    Bu sürecin korkunçluğu şudur. Derin bir uyku durumuna benzer... 
    Beyin canlılığı sıfıra giderken , zihnin algıladığı süre sonsuza uzar....

5dk uyuyup 1 saatlik rüya görmek gibi bir zaman algısından söz ediyorum.Kişinin beyin ölümü kaç dkda gerçekleşir bilmiyorum. İster 1dkda gerçekleşsin ister 1 saatte , zihin kendi içinde bir sonsuzluğa hapsolur... 

-0-

İşin mistik boyutu ; 
    Cennet ve cehennem vardır , her canlının kendi zihnidir , yargılayanı ise kendi vicdanı - keşkeleri - inançları - koşullanmalarıdır. 
    Her deneyim bakidir. Çektiği acıyıda bilir. Anılarınıda saklar...

-0-

Yazının başında sana sorduğum sorunun cevabı benim için , evet. Ben bunu deneyimledim. Sıfıra ulaşmadım , çok kısa bir süre ama çok uzun bir süre....

Geri donmedigin icin bahsettiginiz seylerin hic bir degeri yok. Isterse dunyanin en muazzam acisini yasasin, oldukten sonra ne o aci kalir ne de o aciya dair hatira. O yuzden bir degeri yok, soylediklerinizin. Beyin kapandiktan sonra sizin o aniyi saklayacak bi yerin kalmaz, olamaz.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 7348 Toplam Mesaj: 75
covid-20