Cizre'de Neler Oluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Pkk Cizreyi yakıp yıkıyor: SABAHA ŞEHİT OLABİLİRİZ..

Cizre’de başlayan PKK eylemi kenti yangın yerine çevirdi. Gazete ve TV'lerde konuyla ilgili yeterince haber yok.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'nın Gençlik yapılanması olarak bilinen 'Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi' (YDGH) ile Hüda-Par üyeleri arasında silahlı çatışma çıktı. PKK güçleri kentin her tarafında silahlı çatışmaya girdi. İki gündür devam eden çatışmalara ne asker ne polis müdahale edemiyor. Olayın basına yansıyan ve yansımayan tarafı var.
    Demokrat Gebze gazetesini arayan bir istihbarat görevlisi çok çarpıcı açıklamalar yaptı. “Basın olarak sadece sizi tanıyorum. Tarih huzurunda bunları söylemem lazım. Belki sabahı göremeyebiliriz” diyen jandarma istihbarat uzmanı asker Cizre’nin düşmek üzere olduğunu söylediği.
    Demokrat Gebze'nin haberine göre; güvenlik nedeniyle ismini açıklanmayan asker telefonla şu açıklamayı yaptı;
    SABAHA ŞEHİT OLABİLİRİZ

“İki gündür çatışma var. PKK Cizre’yi ateşe verdi. Kendi partilerine oy vermeyen evleri basıp balkondan insanları aşağı atıyorlar. PKK şuan önüne geleni öldürüyor. Yollarda Hendek var. Ne polis ne asker sokağa çıkamıyor. Her taraf yangın yeri. Biz bile kendi yerimizde güvende değiliz. Cizre düşmek üzere. Sabahı bile göremeyebiliriz. Bu gece şehit olma ihtimalimiz var. Ölen çok sayıda insan var. Sokak egemenliğimiz bitti. PKK kendi silahla tarıyor. Kendine muhalif ne kadar insan varsa öldürüyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Polisin müdahale etmesi imkansız. Böylesine bir saldırı görmemiştik”

Demokrat Gebze

arkadaşlar bu haberi bir internet gazetesinin sayfasında gördüm. Hürriyet'te sadece Cizre'de bir silahlı kavga olduğunu 2 kişinin ölüp 3 kişinin yaralandığını yazıyor. Durum ile ilgili bilgisi olan var mı?

Yalvarırım konuyu siyasete çekmeyin. Sadece bilgi almak istiyorum.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hizbullah a oynuyorum ben. Hizbullah alır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Pkk özerkliğinin önündeki engelleri temizliyor.

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

kendi aralarındaki bi anlaşmazlık mı yani ? işide mi özendiler

....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Demokrat Gebze mi :)

hit almak için yalan haber yapmıştır büyük ihtimalle.

Durumlar biraz karışık orada evet orası doğru ama bütün cizre yangın yeri değil.

Polisin askerin giremediği yerler de var, önceden de girmeye çekindiği, girmediği yerler vardı. 

Hem tehlikeli hemde yollarda hendekler var sanırım, araç ile girilmiyor. Yaya olarakta zaten polisler girmez.

Bildiğim kadarı ile asker polise saldırı pek yok, pkk ile hüda-par arasında oluyor bu olay.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Yalan ya akliniz aliyo mu boyle biseyi?

Amk ciddi ciddi inaniyonuz ya ne diyim size ben...

Anasini sikerler oyle kolay mi cizreyi elegecirmek.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Arkadaşlar haberin kaynağını küçümseyip haberi önemsememek bana doğru gelmiyor. Gezi'ye kadar Halk Tv'yi de kimse bilmiyordu. Fakat o ayaklanmada objektif haber yapan sayılı kanallardandı. Sadece merak ediyorum neler oluyor? Ana akım medyaya artık inanım ve güvenim kalmadı. Böyle alternatif kaynaklardan aldığım haberlerin doğru çıkması durumunu da çok defa yaşadığımdan altını eşeliyorum.

Bölge ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar, Hüda-par orada etkin bir güç mü? Şu an Cizre kimin kontrolü altında?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Arkadaşlar haberin kaynağını küçümseyip haberi önemsememek bana doğru gelmiyor. Gezi'ye kadar Halk Tv'yi de kimse bilmiyordu. Fakat o ayaklanmada objektif haber yapan sayılı kanallardandı. Sadece merak ediyorum neler oluyor? Ana akım medyaya artık inanım ve güvenim kalmadı. Böyle alternatif kaynaklardan aldığım haberlerin doğru çıkması durumunu da çok defa yaşadığımdan altını eşeliyorum.

Bölge ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar, Hüda-par orada etkin bir güç mü? Şu an Cizre kimin kontrolü altında?

Cizre pkk'nin kalelerinden biridir hacım. Hüda-par bi bok yapamaz, gerçekten isteseler alayını bi gecede kaldırabilirler. Ama bunun bir işe yaramayacağı belli. Şu anda tahminime göre pkk ve sempatizanları bir yanda, korucular, hüdaparlılar ve kolluk kuvvetleri bir yanda.

Sonuç olarak ne olur bilemem ama hüda-par pkk'yi deviremez. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

twitterda şöyle bir video var. hizbullahçılar gerilla kıyafeti giyinmişler.

https://www.facebook.com/video.php?v=723605087753444

https://twitter.com/ElliotticianRB
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

haber yalan gibi. propaganda amaçlı yapılmış sanki.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HashiramaSenju
    HashiramaSenju's avatar
    Erkek

üniden bi arkadaşı arayıp sordum haberdeki gibi bir savaş yok dedi.

hüdapar ve pkk kapışması var ama öyle kan gövdeyi götürüyor gibisinden değilmiş :/

Ninjaların Tanrısı...
Toplam Hit: 11771 Toplam Mesaj: 96