folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Cod: Ghosts Min. Sitem Gereksinimleri Hakkında

Cod: Ghosts Min. Sitem Gereksinimleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

8çıkışına 2 hafta kala delimi lan bunlar.

YANİ BUNLAR DALGA MI GEÇİYOR ADAM MI SECİYOR ...DX11 diyor.. modern savaş 3'ü bile onboard ekran kartı bile oynarken bi anda nasıl böyle yüksek DX11' geçiş yaptılar anlamıyorum. GTS450 yüksek perfromanlı bi ekran kartı da değil veri yolu bile 128 bit amk.

link burası

http://community.callofduty.com/community/call_of_duty/english/ghosts/blog/2013/10/23/call-of-duty-ghosts-pc-system-requirements#.Umi4LXC-3Zl

Hard Disk Space: 40 GB

Video: NVIDIA® GeForce® GTS 450 / ATI® Radeon™ HD 5870 or better

Sound: DirectX compatible sound card

DirectX®: DirectX® 11

Internet: Broadband Internet connection for Steam and Online Multiplayer.

YANİ BUNLAR DALGA MI GEÇİYOR ADAM MI SECİYOR ...DX11 diyor modern savaş 3'ü bile onboard ekran kartı bile oynarken bi anda nasıl böyle yüksek DX11' geçiş yaptılar anlamıyorum. GTS450 yüksek perfromanlı bi ekran kartı da değil veri yolu bile 128 bit amk. 

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

COD. GHOST YAYINLANDI ARKADAŞLAR.. TORRENT sitelerinde falan var. bazı oyun forumda da falan part part yayınlamışlar 27 GB.. gelelim sistem özelliklerine

İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit
    İşlemci: Intel ® Core ™ 2 Duo E8200 2.66 GHZ / AMD Phenom ™ X3 8750 2.4 GHZ veya daha iyi
    Ram: 6 GB RAM
    Video: NVIDIA ® GeForce ™ GTS 450 / ATI ® Radeon ™ HD 5870 veya daha iyi
    DirectX ®: DirectX ® 11
    Sabit Disk: 40 GB alan
    Ek Notlar:Windows XP ve Vista Desteklemez.Ayrıca Windows 7 32 Bit ve Windows 8 32 Bit’te de çalışmaz,64 Bitlerde çalışır sadece.

diyorlar....

şimdi buna göre benim bütcem 350-400 arası. maxsimum 450 olsun

bu yazana özelliklere göre bu fiyat aralığında alabileceğim güzel bir ekran kartı hangisidir. ne tavsiye edersiniz.

pm de atabilirsiniz 2. el düşünebilirim.

Draenei tarafından 05/Kas/13 18:31 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://community.callofduty.com/thread/200692796

burada herif 6 ay önce ön sipariş verdim şimdi söylüyorsunuz dx11 istediğini diyor.

niye dx11 illa diye. Cevap bu oyun yeni nesil konsollar düşünülerek yapıldığından yeni nesil grafik için en düşük dx11 istiyor diyor.

yani oyunun çıkışı ile beraber dx9 için özel bir patch çıkmazsa veya 10 için  dx11 destekli ekran kartı olmayanlar sadece videolarını izleyebilicek.

Olay GTS450 in yüksek performanslı olması değil tamamen dx 11 desteklemesinden kaynaklanıyor.

PanxeR tarafından 24/Eki/13 10:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

benim makina kaldırır büyük ihtimal ama bazı özellikler abartılmış amk :< olanı var olmayanı var zorla yeni mak. aldırılmazki milletede. hem oyun devamlılığı açısından ney şimdi ghost un hayatımı buda. 

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

ram falan abartılmış. ama adamlara hak vermek lazım. zaten 3-4 ay öncesi oyun kendi reklamını yaparken, grafikleri şöyle yükselttik böyle yükselttik. mordern savaş 3 te şöyleydi şimdi böyle yaptık falan diyordu oyunu, kendi sitesinde sitesinde. ama gerçekten güzel değişimler var. köpekler daha bi süper olmuş. yüz ifadeleri eskiye göre daha da iyi. tabii bunlar grafik açısından ister istemez DX 11 teknolojisine ihtiyaç duyar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Her şeyi geçtim de 3 gb ram ile hicbir oyunu artik acamayacak olmama mi yanayim, Dx11 e ni yanayim, yoksa ekran karti yetmedigine mi, hadi her seyi gectim ps 3 e alirim abi diyip fiyatlarin 200 tl den fazla olmasina mi yanayim? :) b.k var sanki ps 3 oyunlarinda bu kadar pahali. 

Bence her seyi bosverelim. En iyisi Bf 4 abi... Tamamen duygusal. 

Duzeltme: Yeni nesil oyunlarin cok daha fazla sistem gereksinimi isteyeceği bundan 2 3 yil once zaten vurgulanmaya baslamisti. Bahaneleri bu olsa gerek. Bu yuzden ne kadar isyan etsekde bir cacik olacagi yok. Guncelleme ilede halledecegini sanmam.

palakan229 tarafından 24/Eki/13 11:38 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    palakan229 bunu yazdı

Her şeyi geçtim de 3 gb ram ile hicbir oyunu artik acamayacak olmama mi yanayim, Dx11 e ni yanayim, yoksa ekran karti yetmedigine mi, hadi her seyi gectim ps 3 e alirim abi diyip fiyatlarin 200 tl den fazla olmasina mi yanayim? :) b.k var sanki ps 3 oyunlarinda bu kadar pahali. 

Duzeltme: Yeni nesil oyunlarin cok daha fazla sistem gereksinimi isteyeceği bundan 2 3 yil once zaten vurgulanmaya baslamisti. Bahaneleri bu olsa gerek. Bu yuzden ne kadar isyan etsekde bir cacik olacagi yok. Guncelleme ilede halledecegini sanmam.

bencede :) kasa içinde ki mağzemeleri zamanla 3 kez değiştim :) ekran kartıda değişmiştim gene değişecez gibi sanki

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    Draenei bunu yazdı
    palakan229 bunu yazdı

bencede :) kasa içinde ki mağzemeleri zamanla 3 kez değiştim :) ekran kartıda değişmiştim gene değişecez gibi sanki

hacı sen yanlış yere yatırım yapmışsın. malzemeleri değiştirsen belki oynardın :F

ayrıca dx11 li kartın olsa nolucak kaldırmadıktan sonra (laptop kartları)

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

2. videoda cinematic destruction ve that's cute kısmı herşeyi anlatıyor zaten :)

Köpek varya köpek,ondandır o sistem özellikleri. Ulan kaç yıllık oyun motoru kullanıyosunuz dx11 sizin neyinize demezlermi coda?

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. Yok öyle kaç yıllık oyun motoruyla insanlara bug dolu çocuk oyunları kakalamak abi. Tamam fan boysunuz ama azıcık eleştirseniz oynadığınız oyun,aldığınız zevk artacak. Her yeni oyunu çıktığında insanlar aç gibi saldırmasa,belki 2 dk oturup nasıl geliştiririz diye düşünürlerdi.

Black ops 2'yi ilk çıktığında yüklemiştim,rezalet bir oyun motoru+grafik vardı ve optimizasyon 0'dı. Kat kat iyi oyunları daha yüksek fps'le oynarken o rezil oyunu oynayamamıştım. Sonra makineyi yeniledik,iyiki oynamamışım dedim ilk bölümde bıraktım.

Bomba patlıyo,minecrafttaki gibi kare kare görüyorum herşeyi,bu ne lan? Bf3 var,mohw varken insan utanır biz bu oyunu yaptık demeye.

Ayrıca call of duty,fps for dummy tarzı bir oyun. Okla takip edeceğin adamı göstermeler,nerdeyse sınırsız mermi vs. vs.

Metro 2033 falan oynamamış olsak fps diye bu oyunları kakalayacaklar ha. Senaryo,grafik,atmosfer herşeyiyle yıllar öncesinin metro2033'ü halen çıta'yı belirleyen oyundur bugün bile.

Diğer yandan,battlefieldde mouse'u çevirirken o silahın ağırlığını hissediyorsun resmen. Harbi fps yani.

http://www.ign.com/articles/2013/10/21/call-of-duty-players-arent-hardcore-gamers-says-infinity-ward

Zaten kendileri bile kabul ediyorlar,o yüzden fanboyluk yapmak yerine alacak kişilerde almasın,yada eleştirsin şu oyunuda bari birdaha çıkarmaya yüzleri olursa adam gibi bir oyun yapsınlar.

Black ops 2 faciasından sonra bile adam hala çıkıp cinematic destruction diyor ya(2. video). İnsan azıcık utanır arkadaş.

Cinematic destruction dedikleride duvar 4 parçaya ayrılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=yRriF6Pu1kk

------------------

http://www.youtube.com/watch?v=KJIIgdSW6O4

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    Draenei bunu yazdı
    palakan229 bunu yazdı

hacı sen yanlış yere yatırım yapmışsın. malzemeleri değiştirsen belki oynardın :F

ayrıca dx11 li kartın olsa nolucak kaldırmadıktan sonra (laptop kartları)

LAPTOPTA crysis 3 oynadım bilmiyordum çalıştıracağını. dün akşam bi denedim çalıştı. öle akmıla geldi :D Dx 11 destekliyormuş hd 5790 mu ne öle birşey :) min çözünürlük ve düşük kalitede oynuyor yavaş yavaş. :))

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Köpek varya köpek,ondandır o sistem özellikleri. Ulan kaç yıllık oyun motoru kullanıyosunuz dx11 sizin neyinize demezlermi coda?

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. 

hikaye var abi. modern savaş 3 sezonluk bir hikaye ağladık tabii :))) bu seride de hikaye yazmaya devam etseydiniz ya dx 11 sizin neyizine. cod serisi fakir sofra oyunuydu resmen (ekran kartı bakımından) :))) (yazmışlardır  zaten de). şaka bi yana medal of honor be Battefield grafik konusunda tartışılmaz tabii ki :)

Toplam Hit: 4488 Toplam Mesaj: 49