folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Cod: Ghosts Min. Sitem Gereksinimleri Hakkında

Cod: Ghosts Min. Sitem Gereksinimleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

2. videoda cinematic destruction ve that's cute kısmı herşeyi anlatıyor zaten :)

Köpek varya köpek,ondandır o sistem özellikleri. Ulan kaç yıllık oyun motoru kullanıyosunuz dx11 sizin neyinize demezlermi coda?

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. Yok öyle kaç yıllık oyun motoruyla insanlara bug dolu çocuk oyunları kakalamak abi. Tamam fan boysunuz ama azıcık eleştirseniz oynadığınız oyun,aldığınız zevk artacak. Her yeni oyunu çıktığında insanlar aç gibi saldırmasa,belki 2 dk oturup nasıl geliştiririz diye düşünürlerdi.

Black ops 2'yi ilk çıktığında yüklemiştim,rezalet bir oyun motoru+grafik vardı ve optimizasyon 0'dı. Kat kat iyi oyunları daha yüksek fps'le oynarken o rezil oyunu oynayamamıştım. Sonra makineyi yeniledik,iyiki oynamamışım dedim ilk bölümde bıraktım.

Bomba patlıyo,minecrafttaki gibi kare kare görüyorum herşeyi,bu ne lan? Bf3 var,mohw varken insan utanır biz bu oyunu yaptık demeye.

Ayrıca call of duty,fps for dummy tarzı bir oyun. Okla takip edeceğin adamı göstermeler,nerdeyse sınırsız mermi vs. vs.

Metro 2033 falan oynamamış olsak fps diye bu oyunları kakalayacaklar ha. Senaryo,grafik,atmosfer herşeyiyle yıllar öncesinin metro2033'ü halen çıta'yı belirleyen oyundur bugün bile.

Diğer yandan,battlefieldde mouse'u çevirirken o silahın ağırlığını hissediyorsun resmen. Harbi fps yani.

http://www.ign.com/articles/2013/10/21/call-of-duty-players-arent-hardcore-gamers-says-infinity-ward

Zaten kendileri bile kabul ediyorlar,o yüzden fanboyluk yapmak yerine alacak kişilerde almasın,yada eleştirsin şu oyunuda bari birdaha çıkarmaya yüzleri olursa adam gibi bir oyun yapsınlar.

Black ops 2 faciasından sonra bile adam hala çıkıp cinematic destruction diyor ya(2. video). İnsan azıcık utanır arkadaş.

Cinematic destruction dedikleride duvar 4 parçaya ayrılıyor.

------------------

bu viedolar tamamen ghost odaklı olmuş 

battlefieldda adamın nasıl ölüdüğünü göstermişler ama ghostta büyün güzelliklerini ortaya sermişler 

sıkı bir call of duty taraftarıyım ama battlefield 4 çok daha iyi

metro serisi tam bir efsanedir.

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

2. videoda cinematic destruction ve that's cute kısmı herşeyi anlatıyor zaten :)

Köpek varya köpek,ondandır o sistem özellikleri. Ulan kaç yıllık oyun motoru kullanıyosunuz dx11 sizin neyinize demezlermi coda?

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. Yok öyle kaç yıllık oyun motoruyla insanlara bug dolu çocuk oyunları kakalamak abi. Tamam fan boysunuz ama azıcık eleştirseniz oynadığınız oyun,aldığınız zevk artacak. Her yeni oyunu çıktığında insanlar aç gibi saldırmasa,belki 2 dk oturup nasıl geliştiririz diye düşünürlerdi.

Black ops 2'yi ilk çıktığında yüklemiştim,rezalet bir oyun motoru+grafik vardı ve optimizasyon 0'dı. Kat kat iyi oyunları daha yüksek fps'le oynarken o rezil oyunu oynayamamıştım. Sonra makineyi yeniledik,iyiki oynamamışım dedim ilk bölümde bıraktım.

Bomba patlıyo,minecrafttaki gibi kare kare görüyorum herşeyi,bu ne lan? Bf3 var,mohw varken insan utanır biz bu oyunu yaptık demeye.

Ayrıca call of duty,fps for dummy tarzı bir oyun. Okla takip edeceğin adamı göstermeler,nerdeyse sınırsız mermi vs. vs.

Metro 2033 falan oynamamış olsak fps diye bu oyunları kakalayacaklar ha. Senaryo,grafik,atmosfer herşeyiyle yıllar öncesinin metro2033'ü halen çıta'yı belirleyen oyundur bugün bile.

Diğer yandan,battlefieldde mouse'u çevirirken o silahın ağırlığını hissediyorsun resmen. Harbi fps yani.

http://www.ign.com/articles/2013/10/21/call-of-duty-players-arent-hardcore-gamers-says-infinity-ward

Zaten kendileri bile kabul ediyorlar,o yüzden fanboyluk yapmak yerine alacak kişilerde almasın,yada eleştirsin şu oyunuda bari birdaha çıkarmaya yüzleri olursa adam gibi bir oyun yapsınlar.

Black ops 2 faciasından sonra bile adam hala çıkıp cinematic destruction diyor ya(2. video). İnsan azıcık utanır arkadaş.

Cinematic destruction dedikleride duvar 4 parçaya ayrılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=yRriF6Pu1kk

------------------

http://www.youtube.com/watch?v=KJIIgdSW6O4

nokta bitti budur işte bunu anlayamayan ne kadar çok insan var bu oyuna para döken. Gelişme filan yok hala quake engine cod 1 den beri. yüksek detay yapacaz derken yüksek poligonlu modelleri kastılar e yüksek performanslı pc istemesi normal. Bunu duyan at gözlüğü takmış çoğu kişi abooov sistem gereksinimlerine bak kesin süper grafik diyor. gidip alıyor oyunu. Gerçek şuki activision engine geliştirdik dedi la neyini geliştirecen daha. sade grafikle olmuyo interaktiflik yok oyunda. olmasıda baya zor o grafik motoruyla. Cod4 e kadar bende fan idim ondan sonra sıçtılar sıvadılar. tamam yapıyosunuz para kazanacaksınız ama milleti mal yerine koyunca işler değişiyo benim için. Hersene oyun çıkarmak ne aq. Git adam gibi geliştir bomba gibi çıkar piyasaya. (ama şunu söylim ibneler çok güzel trailer yapıyor insanı cezbediyor.)

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

herşey grafik degildir.

call of duty ile aldığın zevkin 4 de 1 ini alamazsın battle fieldde.

herkez bok bok konuşur oyunlar çıkarken yada çıkadan önce, battle field gece böle güzel oyun motoru böyle güzel işte devasa map bilmemne :)

satış rakamları da kapak olur sonra.

http://www.vgchartz.com/gamedb/

satış rakamları da bunu belli ediyor zaten  ( XBOX Ps3 pc ayrı hepsi)

29 Call of Duty: Black Ops

30 Call of Duty: Modern Warfare 3

32 Call of Duty: Modern Warfare 2

33 Call of Duty: Modern Warfare 3

34 Call of Duty: Black Ops II

36 Call of Duty: Black Ops

47 Call of Duty: Black Ops II

53 Call of Duty: Modern Warfare 2

64 Call of Duty 4: Modern Warfare

91 Call of Duty: World at War

111 Call of Duty 4: Modern Warfare

------------ Battle field bakalım

93 Battlefield 3

101 Battlefield 3

aradaki fark bu ilk 100 deki :)

PanxeR tarafından 24/Eki/13 18:57 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

herşey grafik degildir.

herkez bok bok konuşur oyunlar çıkarken yada çıkadan önce, battle field gece böle güzel oyun motoru böyle güzel işte devasa map bilmemne :)

93 Battlefield 3

101 Battlefield 3

Popüler olan iyidir zaten,bu mantığa bitiyorum ben hocam :)

Tr'de en çok satan gazete zaman,en iyisi o mu oldu şimdi?

Ajdar,zeki müren'den daha fazla dinleniyor. Napalım ajdar türkiyenin mega starı mı diyelim?

Aslında durum şu ki insanların çoğu asıl kaliteli ürünü almaktansa daha çok reklamı yapılan,fanboyu olunan ürünü alacaktır bu değişmez.

Ha alınan zevk dersen cod serisinde bi mw1'de oynarken zevk aldım kalanında tık yok. Oyuncusuna idiot gibi davranan bi oyundan bahsediyoruz :)

Kendileri bile diyorlar bak

Cod serisi = fps for dummies

Metro serisi+medal of honor warfighter oynarsan dediğimi anlayacaksın.

Battlefield'da ise,ses ve grafik konusunda kimsenin karşı çıkmadığını varsayıyorum :) Oyundan alınan zevk ise,oyuncuya idiot gibi davranmaması güzel. Zorluk seviyesi gayet iyi,cod'da ki gibi saçma değil. Fanboylarını sömürme üzerine bi politika gidip onunla devam etmiyorlar. Mw1'den beri aynı oyun motoruyla devam ediyor adamlar,bu fan boylarını sömürmek değilde nedir? Herkes bu kadar senaryo meraklısıysa bioshock infinite,skyrim,metro 2033 gibi oyunlar var ki senaryoları cod serisi ile karşılaştırılmaz bile.

Benim bf'de zevk aldığım şey,gerçekten yönettiğim karakteri hissedebilmemdi. Cod'da kontroller o kadar kolay ki,5 yaşında çocuk elindeki sınırsıza yakın mermiyle deli gibi oynayabilir. Ama bf3'te karakteri resmen yönlendiriyordum. Yani bi ani dönüş yaparken elimde mouse değilde sanki o silah varmış gibi zorlanıyor insan.

Sonuçta platform oyunu oynamıyoruz,grafik önemli.

Ne dersem deyim fanboylar gene aynı,o yüzden size cod'dan nefret edin demiyorum. Ama şu fan boyluğun seviyesini biraz azaltınki sizi sömürüp üzerinizden dünyanın parasını kırmasınlar,eleştirin. Bu ne lan 6 yıllık oyun motoru,git yenile bunu millet dalga geçiyo sonra deyin.

Bol köpekli oyunlar dilerim :)

Ayrıca kapak olur lafı pek hoş durmamış bence,zaten birşeyin popüler olmasının en iyisi olmayacağını yukarda anlatmaya çalıştım.

Gerçek fps oyuncularına da metro serisini kesinlikle tavsiye ederim. Yola çıkmadan mermi yetmeyecek diye yusuf yusuf gidiyorsunuz :)

Önce kitabını da okumanızı tavsiye ederim,gerçekten harika bir senaryosu var. Senaryonun ne demek olduğunu çok daha iyi anlıyor insan :) Aynı şekilde bioshock infinite'de öyle,oynayanlar bunların asıl senaryo kralı olduğunu bilir zaten .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

herşey grafik degildir.

93 Battlefield 3

101 Battlefield 3

dayı olay bfmi codmu değil, olay kim daha çok satmış oda değil. olay cod da teknolojik alanda hiç gelişme yapmadan hersene oyun çıkarıp bilinçsiz oyuncunun cebinden paraları hortumlama stratejisi. Dayı ben cod4'e kadar mapperdim. baya bızdıkladım quake engine'i cod1 de olan texturler hala cod mw3 oyununun içerisinde mevcut kullanılmamasına rağmen (yüksek oyun boyutunu açıklıyor bu mesela 1gb texture çöp yani) grafik desen artık detay için yüksek poligon kullanmaktan kaçınılıyor çoğu oyun motoru yeni teknolojilere yöneliyorlar az ram çok performans için. cod tam tersi oyun motorunu sıfırdan gözden geçireceklerine amatörler gibi şişiriyorlar yüksek poligonlu modellerle nasılsa satıyor ne gerek var masrafa mantığı ile, haklılarda peynir ekmek gibi gidiyo. zaten konsoladaa yöneldiler uzun zamandır. konsol oyuncuları ne anlar ram  grafik kartı sorunlarından. pcye konsol portunu dayıyolar. maplardeki buglardan zaten bahsetmiyorum. interaktiflik sıfır maplerde. İsteseler yapamazlarmı ? amuğa bile korlar ama gel görki oyuncu milleti hiç sorgulamadan alıyor yeterki adında cod yazsın. e durum böyle olunca makine tıkır tıkır çalışınca adamlar niye geliştirsinki ? bi köpek diye tutturmuşlar zaten Peh.

Yani demem oki konuyu hemen şu güzel bu güzele çekip Boş bir tartışma uçurumuna düşmeyelim her konuda olduğu gibi.

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

donanim firmalari bu adamlara neden sponsor oluyor saniyorsunuz siz?

Anarsistherif...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neo_brn
    neo_brn's avatar
    Erkek
    Draenei bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. 

hikaye var abi. modern savaş 3 sezonluk bir hikaye ağladık tabii :))) bu seride de hikaye yazmaya devam etseydiniz ya dx 11 sizin neyizine. cod serisi fakir sofra oyunuydu resmen (ekran kartı bakımından) :))) (yazmışlardır  zaten de). şaka bi yana medal of honor be Battefield grafik konusunda tartışılmaz tabii ki :)

1. Oyundan beri takip eden ve onunla büyüyen biri olarak hikaye hakkında bişeyler söylemek istiyorum. 4. oyunda Cpt. Price silahı fırlatıp Zakhaevi vurduğumda nasıl mutluydum kazanmıştım , 5. Oyunda Reznov ile Reichtag kalesine Kızıl Ordu bayrağını dikerkende dünyayı yenmiş gibiydim, 6. oyunda Ghost öldüğünde,7. oyunda Reznov'un varolmadığını öğrendiğimde veya 8. oyunda MacTavishin ölümünde sanki kendi dostlarımı kaybetmişim gibi boğazımda düğümlenenleri de ben bilirim. Bazı şeyler oyun motoru, grafikler ya da bunlar gibi teknik detaylara bağlı değildir; verdiği hazza bağlıdır. BF4 ya da MoH Warfighter teknik açılardan daha iyi olabilir ama asla CoD serisinin verdiği hazzı veremez. Bazı şeyler mantık değil duygu işidir.

İşte tüm olay bundan ibaret.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı

donanim firmalari bu adamlara neden sponsor oluyor saniyorsunuz siz?

. . .. . ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    neo_brn bunu yazdı
    Draenei bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Şimdi biri gelip lütfen hikaye var abi,ağladık resmen falan demez inşallah. Bunu diyeceklere medal of honor warfighter ve linkin park tarafından yapılmış castle of glass müziğini dinlemelerini tavsiye ediyorum. 

hikaye var abi. modern savaş 3 sezonluk bir hikaye ağladık tabii :))) bu seride de hikaye yazmaya devam etseydiniz ya dx 11 sizin neyizine. cod serisi fakir sofra oyunuydu resmen (ekran kartı bakımından) :))) (yazmışlardır  zaten de). şaka bi yana medal of honor be Battefield grafik konusunda tartışılmaz tabii ki :)

1. Oyundan beri takip eden ve onunla büyüyen biri olarak hikaye hakkında bişeyler söylemek istiyorum. 4. oyunda Cpt. Price silahı fırlatıp Zakhaevi vurduğumda nasıl mutluydum kazanmıştım , 5. Oyunda Reznov ile Reichtag kalesine Kızıl Ordu bayrağını dikerkende dünyayı yenmiş gibiydim, 6. oyunda Ghost öldüğünde,7. oyunda Reznov'un varolmadığını öğrendiğimde veya 8. oyunda MacTavishin ölümünde sanki kendi dostlarımı kaybetmişim gibi boğazımda düğümlenenleri de ben bilirim. Bazı şeyler oyun motoru, grafikler ya da bunlar gibi teknik detaylara bağlı değildir; verdiği hazza bağlıdır. BF4 ya da MoH Warfighter teknik açılardan daha iyi olabilir ama asla CoD serisinin verdiği hazzı veremez. Bazı şeyler mantık değil duygu işidir.

bf deki olay hikaye fln değil ztn aslında bf normal bi fps de değil bana göre savaş simülatörü gibi birşey.   black ops a kadar bütün seriyi oynadım bende baya keyif aldım. cod un oyunların senaryolar güzel ama kanımca onun haricinde boş. öte yandan bfye gelirsek oynayan adam ztn paraya kıyar orjinal alıp, multisi için oynar bf yi ve bf nin multisinin verdiği hazzı hiçbir oyunda görebilmiş değilim bu zamana kadar

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GordonFreeman
    GordonFreeman's avatar
    Erkek

artık yeni bir gpu almanın zamanı geldi galiba.. Radeon HD 4850 1gb 256bit artık yemiyor hiçbişey.

SAPPHIRE HD4850 GDDR3 1GB 256B ATI RADEON DX10.1

Ekran Kartı Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD4850
    VGA Slot PCI Express 2.0
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 1 GB
    Bellek Tipi GDDR 3
    Bellek Hızı 1400Mhz
    Bellek Arayüzü 256 Bit
    Çekirdek Hızı 625Mhz
    Bağlantı Özellikleri DVI, HDMI, VGA

geçen gün vatan'da şans eseri bir kart gördüm... asus gtx660.. detaylı özellikleri şunlar: fiyat:461 tl sizce alınırmı?

ASUS GTX660 DIRECTCU II O.C. GDDR5 DX 11.1

Ekran Kartı Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli GTX660
    VGA Slot PCI Express 3.0
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 2 GB
    Bellek Tipi GDDR 5
    Bellek Hızı 6008MHz
    Bellek Arayüzü 192 Bit
    Çekirdek Hızı 1020MHz
    Bağlantı Özellikleri DVI, HDMI, Display Port

aradaki bellek arayüzü farkı (bit) sizce önemlimi 192 bit veya 256 bit arasındaki fark ne kadar önemli olabilir? ama bellek hızı (mhz) şuanki kartım ile gtx660 arasında koskoca bir uçurum söz konusu...

GordonFreeman tarafından 25/Eki/13 10:25 tarihinde düzenlenmiştir

Frisky...
Toplam Hit: 4466 Toplam Mesaj: 49