folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Koku kesin gidiyor mu?

Koku aldığım sürece covid değilim diyebilir miyim?

Bi de baş dönmesi, çarpıntı, aptallaşma (uykusuzkenki gibi) gibi şeyler yapıyor mu?

Eniştem şuan covid pozitif belirtileri sadece eklem ağrım var dedi ateş koku vs gibi problem yaşamadım diyor işin ilginç tarafı ona bakan teyzem negatif ne garip bi virüs aq

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

geçen bi tanıdığın eşine korona teşhisi koymuşlar 3-5 gündür evde karantinada, diyorum ki nesi var sorma diyo dünyamız başımıza yıkıldı. noldu kötümü o kadar filan sorma sorma diyo üç gündür burnu akıyo mahvolduk ailecek.

lan arkadaş hiçmi burnunuz akmadı hiçmi üşütmediniz hiçmi hastalanmadınız.

senede bir hasta oluyorum bir hafta katıksız yatıyorum noldu her sene koronamı oluyorum ben a.q.

kuş gribiyle ayar verdiler, domuz gribiyle cila çektiler şimdide corona diyorlar.

korku imparatorluğu nasıl kuruluyor hiç mi görmüyorsunuz?

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Oyle illet bir virus ki, kiminde hicbir belirti göstermiyor,

Kimisi sadece bas agrisi, karin agrisi ile atlatiyor,

Kimisi bütün semptomlari gösteriyor üstüne eklemleri cok agriyor, koku alamiyor.

Kis ayi herkes icin zor gececek.

Basi agrisa, burnu aksa, ishal olsa corona miyim diye suphelenecek.

Tüm doktorlarin dedigi ortak birsey var, kaliteli maske kullan, maskesiz gezme, elini agzina burnuna götürme ve ellerini, kisisel esyalarini dezenfekte et.

-

@unbalanced in dedigine katiliyorum. Bu illetin birkac mutasyon gecirmis hali var. Bulunacak asi bunlarin hangisine etki edecek belli degil. O yüzden dogal beslenin, bagisiklik sistemini güclendirecek DOGAL tüketime gidin.

X vitamini hapi alayim, Y vitamini hapi alayim degil dogal yolla beslenmeye bakin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ek,

Corona olup olmadigini agiz-burun sürüntü testi ile anlasilir ama %100 gectim, %70 dogruluk payi var diyorlar hep.

Antikor yani kan testine bile güvenmiyorlar ki antikor testi daha önce gecirip gecirmediginizi gösteriyor.

Adam sabah veya oglen corona olan ile temasa geciyor, aksamina gidip test oluyor sonuc negatif diye seviniyor.

Virus oyle aninda vucuda yerlesip hemen etki etmiyor, kulucka dönemi var, yayilma dönemi var.

Corona olan biriyle temasiniz var ise cevrenizi ve sevdiklerinizi korumak icin kendinizi hemen izole etmeniz gerekiyor.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı
    FiL3MAN bunu yazdı

ateş yok tat koku almada sıkıntı yok halsizlik yok sadece öksürük var ne dionuz?

Olabilirsin hocam insandan insana değişiklilik gösteriyor bu illet. Bazılarına hiç etki göstermiyor. Şüphe varsa özellikle yaşlılarla, diğer insanlarla temas etmemeye özen gösterip test yaptırın geçmiş olsun.

test yapmam testin doğruluğuna inanmıyorum merak ettim sadece doğal yollarla atlatmaya çalışcam ilaca teste aşıya hayır!!!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

geçen bi tanıdığın eşine korona teşhisi koymuşlar 3-5 gündür evde karantinada, diyorum ki nesi var sorma diyo dünyamız başımıza yıkıldı. noldu kötümü o kadar filan sorma sorma diyo üç gündür burnu akıyo mahvolduk ailecek.

lan arkadaş hiçmi burnunuz akmadı hiçmi üşütmediniz hiçmi hastalanmadınız.

senede bir hasta oluyorum bir hafta katıksız yatıyorum noldu her sene koronamı oluyorum ben a.q.

kuş gribiyle ayar verdiler, domuz gribiyle cila çektiler şimdide corona diyorlar.

korku imparatorluğu nasıl kuruluyor hiç mi görmüyorsunuz?

Ben de öyle grip olsam yatak döşeklik olurum, en ufak başım ağrısa yatağa atarım hemen kendimi falan. Ama cumartesi günü korona pozitif teşhisim kondu ve belirtiler ve hastalık sürecini çok hafif geçirdim. Her sene zaten bunun 5 katı zorlukta grip geçiriyordum :D 

Benim geçirdiğim şiddette kesinlikle ölümle sonuçlanabilecek bi şey değil. Ölenlerin kapıldığı virüs acaba başka bi şey mi diye düşünmeden edemiyorum.  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Koku kesin gidiyor mu?

Bi de baş dönmesi, çarpıntı, aptallaşma (uykusuzkenki gibi) gibi şeyler yapıyor mu?

Ben iyileşmek üzereyim, koku alma tamamen gitmedi sadece baya azaldı ama hastalığın sonlarına doğru oldu bunlar.

İlk şikayetlerim baş dönmesi, vücutta batma hissiyatı gibi şeylerdi. Sabah kalktığımda boğzda hafif ağrı ve hafif baş ağrısı vardı direkt gidip test oldum pozitif çıktı. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, öyle değişik öyle garip bir virus bu sars-cov-2.

Şimdi şöyle ki ; insanlar sanki büyük bir sırmış gibi, pozitif mi değil mi söylemiyor. irtibata geçtiği kişileri söylemiyor.

işim gereği ister istemez evlere girip çıkıyorum, yüz siperliğim, maskem, gözlüğüm takılı, millet bana şey diyor " ne bu hastanede ki adamlara benzemişsin " hatta şey bile duydum " ne bu korona mısın sen bu kadar tedbir almışsın " hatta ve hatta " geçmiş olsun hasta mısın, çıkar şunları " diyen bile duydum.

Maalesef girdiğim 4-5 ev sars-cov-2 pozitif kişiler çıktı. Yani ben evden çıktıktan 10-15 gün sonra pozitif olduklarını öğrendim ve filyasayon ekibine neden söylemediniz dediğim de " ya senide işinden alıkoymak istemedik" dedi sars-cov-2 virusu taşıyan kişi ile irtibata geçmişler, ama söylememişler irtibata geçtiği kişi de söylememiş e ben adamların evine gittim bana da söylemediler, 15 gün sonra ben bu adamların pozitif çıktığını sonra tedavi olduklarını öğrendim kimse gelip beni karantinaya almadı demek ki beni de onlar söylemedi..

bir tane çay ocagını gözümün önünde karantinaya aldılar, içeride çay içen adam sars-cov-2 pozitif, adama evde tedavi demişler, karantina da adam çıkmış çay ocağında çay içmeye geliyor. 

Maalesef, toplumumuz içerisinde pozitif olan, pozitif olduğunu bilen, pozitif olduğunu bilmeyen, filyasyon ekibine isim vermeyen, yüzbinlerce kişi var.

O sebeple kişisel tedbir almak zorundayız, ana hedef aşı vb üretilene kadar enfekte olmamak, ya da bu virus'e karşı bir ilaç üretilene kadar tedbir almak diyebiliriz, yani soğuk algınlığı gibi 3-4 günde iyileştirecek bir ilaç bulunabilirse diye söylüyorum, bu ülkenin cahilliğini gerçekten hafife alıyoruz, o sebeple kişisel tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor.

Toplumda ki bu vurdum duymazlığı ve filyasyon, test sonucu vb kimse umursamadığı için kişisel tedbir almaktan başka çare bulamadım

Mart ayından itibaren ( ki bence çok önceden pozitif vakalar vardı ) maske, dezenfektan, sosyal mesafe, bir eve gitmem gerekiyorsa yüz siperliği + eldiven + gözlük + maske gibi kurallara dikkat ettim, 3 ay'a yakın bir süre traş olmadım.

ha hiç tedbir almadan, hatta bugüne kadar 1 defa maske bile takmayan tanıdığım var, en iş yok dediği gün 100 kişi ile irtibata geçiyor, ne maske, ne mesafe hiçbir kurala dikkat etmiyor, hatta cinsellik olayı da hat safhada, adam da bugüne kadar tık yok.

diğer taraftan bir arkadaşın kendi pozitif, kızı pozitif, hanımı negatif, aynı yatağa giriyorlar sonuç olarak. Test kitlerinin doğruluk payına inanmıyorum, varsa da %40 civarlarında, bence tomografi + kan sonuçların da akciğer röntgenlerinde kesin sonuca daha yakın.

Bu arada lütfen dikkat edelim ; 

kişi eğer pozitif ise 3 veya 4. günden itibaren etrafa yaymaya başlıyor

pozitif kişi tedavi olup karantinadan çıktıktan sonra hemen irtibata geçmeyin, çünkü vücudun antikor üretmesi 25-30 gün sürdüğünden ötürü, bu süre zarfında kendini iyi hissediyor dahi olsa, hala yayma ihtimali taşıdığını unutmayalım.

Aşı ya da ilaç en erken sanırım 2021 haziran ayları gibi çıkacak, pek umut verici haberler yok, ya diğer virus'ler gibi bir anda mutasyona uğrayıp kendi kendine kaybolacak ya da 2021 belki 2022 başlarına kadar sürebilecek diye düşünüyorum, o yüzden ne kadar geç virus'e yakalanırsak o kadar iyidir, daha fazla bilgi, daha fazla tecrübe, daha fazla geliştirme yaşandığı için, geç yakalanmak daha iyidir diye düşünüyorum.

Hiç belirti göstermeden atlatan kişi sayısı bayağı bir fazla

30 yaşında eklem ağrılarından ve halsizlikten ayakta duramayan kişi de gördüm

89 yaşında felç geçirmiş ve yatağa bağlı kişinin pozitif olup 1 tane belirti göstermeden atlattığını da gördüm

66 yaşında kanser ve tansiyon hastasının berliti göstermeden atlattığını da gördüm

24 yaşında tad ve koku kaybı üst safha da olup sürekli mide bulantısı ve kusma yapan da gördüm

77 yaşında koah ve 5 yıl öncesine kadar günde 1 paket sigara içen kişinin 1 tane öksürük bile yapmadan atlattığını da gördüm

o yüzden kime ne yapacağı, nasıl yapacağı hiç belli değil.

maalesef hepimiz kişisel tedbirlerimizi almak ve gerekiyorsa kırıcı olmak zorundayız, sizde maske olması bir anlam ifade etmiyor, karşı taraf dibinize kadar girip öh dediği anda potansiyel taşıyor, o yüzden dibinize kadar giren kişiye lütfen maske takmasını söyleyin, kırılmaları sağlığınızdan önemli değil. eğer yok yapamıyorum diyorsanızda 2-3 kat maske takın ( bu arada maskeler de meltblown kumaşı olmasına dikkat edin, evony maskeler kullanımı çok rahat ancak meltblown kuması yok, bir ehemmiyet taşımıyor o sebeple goodcare iyidir meltblown lu ) ya da tek maske + yüz siperliği takın. kalabalıktan olabildiğince uzak durmak gerek, bir devlet dairesine gittim, içeri de en az 20 kişi var, kimse de ne maske, ne masafe hiçbir kural yok, memurlar bir pc ekranına 4 kişi bakıyor, hepsi kafa kafaya, ve maskeleri yok :))

bizim amacımız bu cahil ve bilinçsiz toplumun içinde yakalanma oranımızı düşürmek, he tabi çok tedbir alsak bile gelip bulabilir :)

tedbir bizden, takdir yüce allahtan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Çorba harika :))) kartalda topselvide Turgay izgara salonu var. Bi corbasini iç hocam efsane.

Topselviden ne çok kişi var burada

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    noname bunu yazdı

Koku kesin gidiyor mu?

Kesin denmesede %90 da evet. Koku gidiyor. 

Diger dediklerinde kisisel belirtiler. Olabilir de olmayabilir de.

Sunu keşfettim yakinlarima kadar gelince;

Böbrek rahatsizligi varsa yeme istah kesiliyor .yemegi agzina aliyorsun ama yutamiyorsun. Bobrekte asiri bir urik asit, iltihap cikiyor. Buna bagli sanirim üşüme...

Crp nedir tam bilmiyorum ama tahlillerde virus iseniz bu deger ucuyor....500 olmasi lazimken 3000 mesela...

Bu virüsün vucuda verdigi hasarin biri de d-dimer.

Kani pihtilastiran birseymis.  Bu degeri cok  yukselttigi icin bütün vücudu etkiliyor.

Nereniz zayifsa orayi etkiliyor. Pihti atma riski var ki bu felce kadar gider. ( Kan sulandirici veriyorlar)

Mesela akcigeriniz zayifsa nefes alamiyorsunuz 

Kalp ise carpinti

Böbrek ise agri....

Eger bagisikliginiz demir gibiyse saglam bir bunyeniz  hafif atlatiyorsunuz. 

Millet cilginlar gibi vitamin aliyor ama komik bir durum.

Kötü degil tabi .  eksikliginiz olmasin ama  sizin beslenme kalitenizle daha alakali bence. 

Hergun fastfood cips kola tuket vucudunun canina oku sonra vitamin ic :)

Oldu mu?

Olmadi.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 11217 Toplam Mesaj: 77
corona