folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

kaptık bir yerden karantinanın 8.günündeyim. 10.gün bitiyor. 10 gün sonunda bulaş durumu yok oluyor ama hastalık devam edebiliyor. coronanın ilk zamanlarındaki gibi semptomları da yok. ateş kas ağrısı öksürük tat koku kaybı hiç birisi yoktu. sadece halsizlik ve geçmeyen boğaz ağrısı vardı. 

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    murdery bunu yazdı

kaptık bir yerden karantinanın 8.günündeyim. 10.gün bitiyor. 10 gün sonunda bulaş durumu yok oluyor ama hastalık devam edebiliyor. coronanın ilk zamanlarındaki gibi semptomları da yok. ateş kas ağrısı öksürük tat koku kaybı hiç birisi yoktu. sadece halsizlik ve geçmeyen boğaz ağrısı vardı. 

Geçen hava sıcaktı aracin klimasini açtım bı yarım saat seyehat ettim ama usumedim, araçtan inince baş ağrısı halsizlik başladı bende, boğazımda yutkunurken batma vardi ve devam ediyor hala, 3. Gün sabah kalktım vücut kırgınlığım artmıştı gittim test yaptırdım pozitif 

Verdikleri ilacı kullanan var mı sabah 8 akşam 8 olanı, kullandıkça daha kötü oldum diyenler vardı çevremde, varmı tecrübesi olan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    murdery bunu yazdı

Geçen hava sıcaktı aracin klimasini açtım bı yarım saat seyehat ettim ama usumedim, araçtan inince baş ağrısı halsizlik başladı bende, boğazımda yutkunurken batma vardi ve devam ediyor hala, 3. Gün sabah kalktım vücut kırgınlığım artmıştı gittim test yaptırdım pozitif 

Verdikleri ilacı kullanan var mı sabah 8 akşam 8 olanı, kullandıkça daha kötü oldum diyenler vardı çevremde, varmı tecrübesi olan

Ben kullandım bir zararı olmadığı gibi faydası olan tek ilaç. Kullandıkça kötü olma durumu yok, gün geçtikçe kötü oluyorsunuz. 7. güne kadar hastalık ağırlaşarak devam ediyor. İlaçları muhakkak kullanın. Favipavir'in yanı sıra kan sulandırıcıda öneriyorlar kalbe veya beyne pıhtı atmaması için.

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    murdery bunu yazdı

Valla ben kullanmadim hoca kardesim kullandi o biraz daha agir atlatiyor 4. Gun suan sadece bogazimda aptal bi yara gibi bisey var yutkunurken aciyor onun harici masallahim var diyebilirim tabi bu sure zarfinda kac kilo elma portal + atom sulari icmedim pekmez tahin bal + bogaz pastili + multivitamin ictigim pacalari soylemiyorum bile 

ilk 2 gun kamyon carpmis gibi yapti sonra vucut toparliyo zaten

ne hikmetse sabah ogle bisey yok ama vucut aksama dogru bi enerjisiz kaliyor

Schwarz tarafından 22/Nis/21 07:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Favipavir isimli kovid ilacının hiç bir zararı bulunmamakta ve ciğerimizi koruyabilecek tek ilaç bu. Hastalık akciğerinize indikten sonra ilaca başlamanızın faydaları azalıyor. Hasta olan kim varsa devletin getirdiği favipaviri alsın. 

Hastalık kalbe ve beyne yaşa bakmadan pıhtı attırabiliyor. Devlet kan sulandırıcı öneriyor, ayrıca kan sılamdırıcı kovidi akciğerine inenlerde akciğerlerde kovidin kristalleşmesini engelliyor. Kan sulandırıcı biraz yan etkisi olan ilaç olsada çok önemli almanızı tavsiye ediyorlar.

Son olarak C ve D vitamini hastalığı atmanız için önemli. Lütfen önce bunları yapın sonra beslenmenize dikkat edin. 

Ciğer tutulumu olduktan sonra bu dediklerimin hiç bir anlamı kalmıyor.

-

Ayrıca testlerin güvenilirliği yok ben 5. günümde , 3. testte pozitif geldim. Pozitif geldiğimde tüm ciğerimi sarmıştı.  Teste güvenmeyin hasta olan biri kovid olduğunu anlıyor zaten.

bu ilaçmı hocam yan etkisi yok ilacın kendisi sıkıntılı bence 

üşenmeyin yan etkilerde yazan anlamadığınız kelimeleri aratın bakın bakalım ne içtiğinize.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek

Ben şuanda  karantinamın 2. günündeyim. Her gün olduğumdan daha fazla yorgun hissetmiştim, üst bacaklarım aşırı yorgundu, gece sağlam ter atmıştım ateşlenip.  Şakır şakır burun akıntısı ve ardından Covid-19 pozitif çıktım. Tabi herkese farklı nüksediyor ben 24 yaşındayım en azından bende görülenler bunlardı.

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
Toplam Hit: 11221 Toplam Mesaj: 77
corona