folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

Corona Olup Olmadığımızı Nasıl Anlarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

selam millet an itibariyle pozitif çıktım az önce ilaçlarım geldi

kullanıp kullanmamak arasında kararsız kaldım.

Hafif atlatıyorum şuanlık sadece hafif bi baş ağrısı var parol vs alsam geçer ama kendi kendine geçmesini bekleyeceğim.

Bu süre boyunca bol vitamin takviyesi ve canan hocamın işkembe paça tavsiyelerine düzenli bi şekilde uyuyorum.

Konuya gelecek olursak ilacı kullanmalı mıyım? kullansam ne kullanmasam ne olur?

Hocam çok geçmiş olsun; şahsen geçmişte benim de yaptığım bir hata birisine "sen gençsin ilaç kullanma" demek. son dönemde "bana bir şey olmaz", "ben gencim, atlatırım" diyerek ilaç almayan entübe olan hatta hayatını kaybeden bir çok tanıdığım oldu. şakaya gelmiyor. almaktan bir şey olmaz, almazsan ölebiliyorsun.

JerusaLem tarafından 20/Nis/21 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

hastanelerde yapılan sürüntü testlerinin %70 güvenilir olduğunu söyledi geçen güvendiğim bir doktor twitter hesabı.

valla hoca 15 nisan günü belirtiler olduğu için test yaptırdım negatif çıktım benden 1 gün sonra kardeşim ve annem test yaptırdı onlar pozitif çıktı.

4 gün sonra baktım baş ağrısı geçmiyor dur bidaha test yaptırayım dedim pozitif çıktım zaten bu 4 gün belirtiler bende varken 5.gün gelen ilacı kullanmamın neye kime faydası olacak.

JerusaLem bi kaç gün daha durumumu izleyip ona göre karar vereceğim.

Bi gün içerisinde 16 ilaç yutmak bana pek akıl karı gibi gözükmüyor.Baş ağrıdığı zaman bile ağrı kesici almayan bi insanım çok zorda kalmadıkça.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

hastanelerde yapılan sürüntü testlerinin %70 güvenilir olduğunu söyledi geçen güvendiğim bir doktor twitter hesabı.

valla hoca 15 nisan günü belirtiler olduğu için test yaptırdım negatif çıktım benden 1 gün sonra kardeşim ve annem test yaptırdı onlar pozitif çıktı.

4 gün sonra baktım baş ağrısı geçmiyor dur bidaha test yaptırayım dedim pozitif çıktım zaten bu 4 gün belirtiler bende varken 5.gün gelen ilacı kullanmamın neye kime faydası olacak.

JerusaLem bi kaç gün daha durumumu izleyip ona göre karar vereceğim.

Bi gün içerisinde 16 ilaç yutmak bana pek akıl karı gibi gözükmüyor.Baş ağrıdığı zaman bile ağrı kesici almayan bi insanım çok zorda kalmadıkça.

4 tabak yemek yiyorsun da konsantre olunca kimyasallar neden yemiyorsun ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hepinizin kafada bi acaba var pozitif çıkanda da, ilaç içende de, aşı yaptıranda da ama sormuyosunuz arkadaş acabanızın arkasındakini araştırmıyosunuz ya da bakmıyosunuz ki göresiniz. olmayan bişeyden aylardır kaçıp duruyonuz, hastanelerde pcr testini bulan adamın bile bu test hastalık teşhisinde kullanılamaz dediği zamazingoyu oramıza buramıza (mecburen) sokup duruyoruz, keza maske de öyle korumuyor ama zorunlu. daha fazla da yazarımda sizin gözünüzde honi takmış olduk zaten. sen neden bişey yapmıyosun o zaman diyen arkadaşlara,

hocam hepimiz köleyiz fakat aramızdaki fark ben farkındayım sen değilsin ya da gönüllüsün.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Devlet Hastanesi'ne gitmeden Anlayamazsın.

----

Çünkü; Özel Hastaneler yolunu bulmuş, önüne gelene Covid19 tanısı koyuyorlar. 

Nasılsa testler de güvenilir değil, kimi suçlayabilirsin ki... Önüne gelene Covid19 tanısı koyuyorlar, parayı da cukkalıyorlar.

İşin doğrusu bence budur. Vaka sayılarının artmasını da buna bağlıyorum.

Kaan Sarıaydın, geçen bu konuda beni çok güzel aydınlattı, diyor ki;

"Yasaklar kalkar kalkmaz, Vaka sayısı fırladı. Eee hani bu Covid19 virüsünün kuluçka süresi vardı! Kuluçka süresi 14 gün ise madem 14 gün sonra vakaların fırlaması gerekmez mi!"

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Eşim pozitif ben negatif çıktım 10 gün birlikte karantinada kaldık ben 4. gün yeniden test yaptırdım yeniden negatif çıktım.

Ateşim çıkıyordu, ağrılarım oluyordu fakat hep bi negatif çıkıyorum.

ben hariç ailede ki herkes pozitif.

Memento Mori
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Herkese selam :) 

Hocam ülke test güvenilirliği %40, yani yazı tura daha güvenli 

Kayınvalidem pozitif çıktı, 60 yaşında, sadece burnu tıkalıydı.

Ben temaslıydım, 10 gün sonra bir ağrı başladı vücudumda anlatamam, sanki etlerimi söküyorlar. Hemen teste gittim, evde kızım var diye korktum. Sonuç negatif. Eşimin annesi beni aradığında çekirdek yerken ben acillerde serum taktırıyordum.

Bahsettiğim tüm işlemler iyi özel hastanelerde oldu ki en azından kapmadıysam kapmayayım diye.

Bugün de bir yazı okudum. Corona, vücutta kan pıhtılaşmasına sebep olarak organ yetmezliğinden öldürüyormuş, yani aspirin içseniz daha yararlı. 

Günde 16 ilaç bana mantıklı gelmiyor açıkcası..

Dip not: çok özlemişim buraları :) 

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Favipavir isimli kovid ilacının hiç bir zararı bulunmamakta ve ciğerimizi koruyabilecek tek ilaç bu. Hastalık akciğerinize indikten sonra ilaca başlamanızın faydaları azalıyor. Hasta olan kim varsa devletin getirdiği favipaviri alsın. 

Hastalık kalbe ve beyne yaşa bakmadan pıhtı attırabiliyor. Devlet kan sulandırıcı öneriyor, ayrıca kan sılamdırıcı kovidi akciğerine inenlerde akciğerlerde kovidin kristalleşmesini engelliyor. Kan sulandırıcı biraz yan etkisi olan ilaç olsada çok önemli almanızı tavsiye ediyorlar.

Son olarak C ve D vitamini hastalığı atmanız için önemli. Lütfen önce bunları yapın sonra beslenmenize dikkat edin. 

Ciğer tutulumu olduktan sonra bu dediklerimin hiç bir anlamı kalmıyor.

-

Ayrıca testlerin güvenilirliği yok ben 5. günümde , 3. testte pozitif geldim. Pozitif geldiğimde tüm ciğerimi sarmıştı.  Teste güvenmeyin hasta olan biri kovid olduğunu anlıyor zaten.

yalnizturk tarafından 21/Nis/21 04:35 tarihinde düzenlenmiştir

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bu hastalığı 1 kişi bulaştırdı.

tüm herkes vücudu güçlü olanları bilemem tabi ama çoğusu yaşayacak.

baş ağrısı öksürük burun tıkanıklığı koku kaybı ateş ve eklem ağrıları zamanla oluyorsa zaten belli. Pozitifsin.

Bağışıklık sisteminizi güçlü tutun. Paketli gıdadan uzak durun.

Bu hastalıkta sporcu olmayla alakası yok. Vücud direnci bağışıklık sistemi güçlümü kronik durum var mı? Sporcu olup 2 defa pozitif olanlar var.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

C vitamini hiç bir halta yaramıyor bu virüs için. C C C C diyip durmayın amk yaşlı teyzeler gibi..

yin guzum şu portagalı c vitamini diye dolanıyonuz ortada amk

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 11219 Toplam Mesaj: 77
corona