folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Covid-19 Testin Pozitif Çıkması

Covid-19 Testin Pozitif Çıkması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

üstad hiç bir belirti falan yokmu rahatsızlığın falan ?

yok hocam sıfır belirti. ara sıra düşünüyorum acaba şuan boğazım mı arıyor yoksa ateşim mi çıktı diye. insan kendinde bişeyler arıyor psikolojik olarak ama yok gibi yani olsa söylerim :)

bana bulaştırdığını düşündüğüm (şaiebeli) kişide de bi belirti yok. yine o kişide akciger tomografisi, kan testide yaptılar ve bu iki testte iyi çıktı. eğer süreci böyle tamamlarsa plazma dedikleri şeyi alacaklar hatta. belki benden de alırlar. gerçi ben kan veremiyorum oda başka bi sıkıntı 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

bu arada benim pozitif olduğumu öğrenenlerde arayıp bizde pozitifiz diyorlar. yani genel olarak pozitif olduğunu öğrenen biri saklıyor bu durumu. tehlikeli bir durum olduğunu düşünüyorum bu durumun. aids ile karıştırılıyor bu durum sanki biraz :)

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1251013770408837125

bir diğer husus hem ilçe sağlık hem aile hekimi hastanelere gitmememiz için yoğun çaba sarf ediyor. covidsen ve çok çok kötü değilsen gitme hastaneye evinde atlat bitir diyorlar. bu doğru bişey yani sizde ateşiniz falan hemen çıkınca gitmeyin oralara. sağlık çalışanları robokop gibi giyinmişler gerçekten korkuyorlar haklı olarak. 

covidli birinin öksürmesini görenler gerçekten üzücü şeyler anlatıyorlar. benim 1 hafta sonra negatif çıkarsa eğer yine dışarı çıkmamayı düşünüyorum artık. durumun ciddiyetini anlamamı sağladı hastaneye gitmem. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

yok hocam sıfır belirti. ara sıra düşünüyorum acaba şuan boğazım mı arıyor yoksa ateşim mi çıktı diye. insan kendinde bişeyler arıyor psikolojik olarak ama yok gibi yani olsa söylerim :)

bana bulaştırdığını düşündüğüm (şaiebeli) kişide de bi belirti yok. yine o kişide akciger tomografisi, kan testide yaptılar ve bu iki testte iyi çıktı. eğer süreci böyle tamamlarsa plazma dedikleri şeyi alacaklar hatta. belki benden de alırlar. gerçi ben kan veremiyorum oda başka bi sıkıntı 

Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim, belki de virüs bazı gen sahibi kimselere dokunmuyor olabilir, böyle bir söylentilerde var. Ya da kan ile ilgilide olabilir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim, belki de virüs bazı gen sahibi kimselere dokunmuyor olabilir, böyle bir söylentilerde var. Ya da kan ile ilgilide olabilir.

beslenme ve sağlık durumunun önemli olduğunu düşünüyorum. amerikada latinler ve zenciler daha çok ölüyor diye haber yapmışlardı geçen. o haber aslında iyi beslenmeyen olarak değiştirilmeli bence. burada oytun erbaşı kötü anıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

zaten bence hastalığa yakalanıp ilaçlarla güç bela iyileşen hastalardan plazma alacaklarına , aynen böyle senin gibi sıfır belirti gösteren insanlardan plazma alınmalı.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun Hocam, acil şifalar dilerim. 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

vücudunu iyi tanıyan biri isen bu bahsedilen taşşakları filan etkliyor olayına iyice bak.

taşşakların ağrıyor mu ? ateş sadece kafada değil grip gibi gripte de vücut ağrır taşşaklar sızzlar ya.

dalga geçmiyorum ciddi yazıyorum şu an. belki seni farklı yönden etklieyebilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

taşıyıcı konumda bulunan bazı hastalar hiç bir belirti olmayıp birok kişiye bulaştırdığını söylüyorlardı

dikkat etmek gerekiyor .

geçmiş olsun acil şifalar inşaallah sıkıntı çıkmaz negatife döner

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

çok geçmis olsun hocam

bu bogaz agrısı bende de var ateş normal. tanıdım kişilerden de duyuyorum bogaz agrısı olayını.muhtemelen üşütmeden veya sogukalgınlıgından da olabilir.

herkes paranoyak oldu

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam, yine evdesin benim gibi hastanede yatmadın .  bugün ikinci plazma bağışıni yaptım şükür haftaya yine yapacağım,  moralini yüksek tut. 

Toplam Hit: 6987 Toplam Mesaj: 54
korona