folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaskanı Olacak Adama Bakın:S

Cumhurbaskanı Olacak Adama Bakın:S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

1- "Onlar böyle demiş (-miş kesinliği meçhul) yani ama onlar öyle yapmadı 5 yıldır" demissin
    ben mis mus demiyorum orda yayinlandiklari gazetelerde yaziyor. 5 yil icinde daha beter sozleri de vardi arastirayim istersen.

- O ifadelerin hepsi yalanlanmış, bazıları hakkında mahkeme kararı bile aldırılmış. Eğer o ifadeleri verselerdi, anayasaya karşı gelme suçundan idamdan yargılanmaları gerekiyordu.

2-evet gorduk, satilan kamu isletmelerini, yabancilara nasil satildiklarini, ihaleleri isi bilene degil yandasa nasil verildiklerini, nasil kadrolasma yapildiklarini vs vs vs

- O özelleştirmelerin hepsi ayrı ayrı başarı örneğidir. Özelleştirme hakkında daha önce yazdıklarımı okuyabilirsin.

3- evet gorduk,  Anitkabirde nasil put gibi beklendigini, hangi inanca saygili oldugu verdigi ortadokslara saglanan ekumenlik (ekümenlik sağlandığı yok kimseye) ile, domuz eti satisinin serbest olmasi ile, tecavuzun zinanin suc kapsamindan cikartilmasi ile hangi inanca saygili oldugunu gorduk

- Evet ben bunu anlıyorum. İşte laiklik, inanca saygı ve hoşgörü budur.

4- evet gorduk, secim zamani yaz ortasinda torba torba komur dagittigi halde kisin hangi fakirin kapisini calmis. ramazan ayinda gorecegiz sevgili 1.bayanin (first lady) yoksul insanlarin evlerine arkasinda gazeteci ordusu ile girerek "ben geldim fakir insanlar" diyerek girip hediyeler vererek ciktigini, bunu sova donusturdugunu gorecegiz.

- 5 sene boyunca her yıl o yardımlar yapıldı. Yardım zamanı sonbahardı belki ama bu yıl yazın yaptılar. Tabiki seçim ekonomisi denen bişey var. Madem oyları kömürle topladılar, muhalefet partileride verilen yardımlarla fakirlere kömür dağıtsın!

Halkın en beğendiği en karizmatik siyasetçi Erdoğansa demekki  vardır bi nedeni. 5 yılda açılıştan açılışa koşma, Türkiyede gidilmedik il bırakmama, ihracatın artması için dünyada gidilmedik ülke bırakmama, halka yardım ve şimdiye kadar hep hortumlanan paralarla hizmet yapılması. Sadece sonuncusu bile o kadar oy almlarının nedeni belkide.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    1- "Onlar böyle demiş (-miş kesinliği meçhul) yani ama onlar öyle yapmadı 5 yıldır" demissin

ben mis mus demiyorum orda yayinlandiklari gazetelerde yaziyor. 5 yil icinde daha beter sozleri de vardi arastirayim istersen.

- O ifadelerin hepsi yalanlanmış, bazıları hakkında mahkeme kararı bile aldırılmış. Eğer o ifadeleri verselerdi, anayasaya karşı gelme suçundan idamdan yargılanmaları gerekiyordu.

- hala mis diyorsun mus diyorsun. hangi haber yalanmis cikip hangisinin yalan oldugunu ispatlayabilmis. ABDullah gul bile ben o yolsuzluklardan beraat ettim diyor ama gercek o davalar hala suruyor ve dokunulmazligi oldugu icin dava acilamiyor. ne idamindan bahsediyorsun
    Akp liİstanbul Mimarsinan Belediye Başkanı AKP'li Cuma Bozgeyik, Ataturk e hakaret ettigi halde hala baskanlik koltugunda oturuyor Akp bu adami koruyor kolluyor,
    akp yolsuzlugu yapani degil ortaya cikartani partiden atiyor hangi adaletten soz ediyorsun

2-evet gorduk, satilan kamu isletmelerini, yabancilara nasil satildiklarini, ihaleleri isi bilene degil yandasa nasil verildiklerini, nasil kadrolasma yapildiklarini vs vs vs

- O özelleştirmelerin hepsi ayrı ayrı başarı örneğidir. Özelleştirme hakkında daha önce yazdıklarımı okuyabilirsin.

- bir mali alip satmak yandasina peskes cektirmek nasil bir basari ornegidir. galataport ihalesinde gorduk kemal abinin gizli gizli anlasmalar yaptigini gizli gizli satislar yaptigini once hayir bulusmadim gorusmedim deyip sonra evet gorustum ne var bunda demesi ve altindan cikan yolsuzluga ragmen hala koltugunda oturabilmesi. ozellestirmek = bir kamu kurulusunu alip satmaktir. ticarette basarili olmak iyi bir siyaset iyi bir ulke yonetmek anlamina gelmez

3- evet gorduk, Anitkabirde nasil put gibi beklendigini, hangi inanca saygili oldugu verdigi ortadokslara saglanan ekumenlik (ekümenlik sağlandığı yok kimseye) ile, domuz eti satisinin serbest olmasi ile, tecavuzun zinanin suc kapsamindan cikartilmasi ile hangi inanca saygili oldugunu gorduk

- Evet ben bunu anlıyorum. İşte laiklik, inanca saygı ve hoşgörü budur.

- anladigini sanmiyorum,benim hosgorulu olmami istermiydin, yani zina yapayim ama suclu olmayayim, baska bir milletten olayim ama Turkiyede istedigim gibi at kosturabileyim, ermeni olayim zorla katliam yaptiniz ulan diyebileyim, hepimiz ermeniyiz diyebileyim ama onlarin ulkesinde katliam yapmadik dedigimiz zaman hapse atilabileyim. guzel bir hosgoru guzel bir inanca saygi

4- evet gorduk, secim zamani yaz ortasinda torba torba komur dagittigi halde kisin hangi fakirin kapisini calmis. ramazan ayinda gorecegiz sevgili 1.bayanin (first lady) yoksul insanlarin evlerine arkasinda gazeteci ordusu ile girerek "ben geldim fakir insanlar" diyerek girip hediyeler vererek ciktigini, bunu sova donusturdugunu gorecegiz.

- 5 sene boyunca her yıl o yardımlar yapıldı. Yardım zamanı sonbahardı belki ama bu yıl yazın yaptılar. Tabiki seçim ekonomisi denen bişey var. Madem oyları kömürle topladılar, muhalefet partileride verilen yardımlarla fakirlere kömür dağıtsın!

- keske diger partilerde boyle goz boyayici seyler yapabilseydi, bizim halkimiz balik beyinli hemen unutur yapilan seyleri.

Halkın en beğendiği en karizmatik siyasetçi Erdoğansa demekki vardır bi nedeni. 5 yılda açılıştan açılışa koşma, Türkiyede gidilmedik il bırakmama, ihracatın artması için dünyada gidilmedik ülke bırakmama, halka yardım ve şimdiye kadar hep hortumlanan paralarla hizmet yapılması. Sadece sonuncusu bile o kadar oy almlarının nedeni belkide.

- karizmatik siyasetci :) zaten tipe oy veriyoruz icraata degil, adamin tipi duzgunse ulkeyi teslim edebiliyorsunuz :)
    acilistan acilisa kostu ben sana anlatayim yapilan acilislari : her gittigi ilde en az 2 tane acilis yapti, gazeteciler bir arastiriyor acilis yapilan yerler daha once zaten acilmis ve faaliyette veya henuz bitirlmemis yarim olan yerler ama oy icin deger goz boyamak icin deger bunlar.
    evet hortumlar kesildi ama nasil kesildi ? hortum kesildi artik o buyuk kanalizasyon borulari baglandi daha cok soyabilmek icin, unakitanin misirlari, yumurtalari, basbakanin gemileri, bakan cocuklarinin gemileri, alidibo firmalari, ihaleler, yolsuzluklar

peki bunlari gormezden mi gelelim ? 

benim icin a partisi olmus b partisi olmus onemli degil onemli olan bu ulkenin degerlerini tuketmesinler, yolsuzluk yapmasinlar. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Hoca yolsuzluk yapılmışsa idari yargı denen bişey var. Ben sana burayı verdim burası senin yok böyle bişey. Biri bişey biliyosa çıksın açıklasın bu ülkenin mahkemeleri savcılarının işi ne?

Sen devletçi yaklaşıyosun bende kişilerin özgürlükleri herşeyden öncedirden yaklaşıyorum. Ben liberalim beni en iyi temsil eden parti bu... ülkemi en iyi temsil eden parti bu. Daha iyisi çıksın ülkem için iyi şeyler yapabilecek olsun, onlara yardımcı olayım.

Ama alternatif yok! malesef...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hangi devletin hangi savcisindan bahsediyorsun ?

bugun bir savci bi dava acsin ikinci gun hakkari yuksek ovaya tayin ederler, iki gun sonra van ercise surerler.

Turhan Comez akp li idi acikladi yolsuzluklari bir bir niye basbakan cikip yalanlayamadi yok boyle birsey diyemedi.

bugun polis akp li belediye baskaninin ogluna ceza kestigi icin bilmem nereye suruldu. bumu temiz siyaset ?

ben fikirlere saygiliyim, ister liberal ol ister demokratik ol ister ateist ol ister fasist ol ama insanlari yonetirken tarafsiz olacaksin, calmayacaksin, uckaat yapmayacaksin

bunlari yapabiliyorsan bende senden yanayim   

ABDullah gul ben yolsuzluklardan beraat ettim diyor bi gun sonra mahkemesinin devam ettigini beraat falan olmadigi dokunulmazlik oldugu icin sonuclanamadigi ortaya cikiyor.

ABDullah gul un kayserideki babasina istanbul belediyesinin reklam panolari yenileme ihalesi veriliyor. ne var bunda canim istanbuldaki firmalar duzgun yapamiyor aradik taradik bir tek kayserideki amca guzel yapiyormus bu isi oda tesadufen cumhurbaskani adayi birinin babasi cikiyor

Tamamen Tesaduf 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Dediklerin o kadar kolay değil. Türkiye'de yargı bağımsız Hakimler Savcılar yüksek kurulu diye bişey var. Hükümetin atamalarda hiçbir etkisi yok. Bu imkansız ama diyelim ki onlar yinede hükümetin adamı, dava açamıyorlar, sen varsın. Davayı onlar açamazsa sen aç, diyelimki yine bağımlı hakimler onları kayırdı. Avrupa insan hakları mahkemeleri var... Varda var yani sen rahat ol. Burası hukuk devleti sonuçta...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    yha dalgamı geçiosun bireysel olarak yapılabilecek hiç bişey yok yhaw..bukadarmı toz pembe görüosun hayatı allah aşkına?ahim e ne die gitcez??tr ye irtica gelio gelmesn diemi?? sen sanıomusunki ahim in çok zikindeyiz?? adamlar tr için ii bi karar cıkarıolarmı??söylesene bana??yapma yhaw yapma..

NesTo | same shit diffirent asshole
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

adamlar kendi davalarindan aklanmak icin ozel yasalar cikartiyorlar

bknz: kemal abi nin naylon faturadan aklanmasi icin cikartilan af yasasi

sen hangi savcinin hakimin bagimsizligindan bahsediyorsun? Ben ABDullah gul un esi degilim gidip kendi ulkemi avrupaya sikayet edeyim.  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Bireysel haklarını kullanmak için tüm yolları deneyeceksin. O hakların adı insan hakları... O kadın rasyonel olan her insanın yapması gerekeni yaptı. Sonra kocası iktidara gelince o başvurusu kötü kullanılmasın diye davasını geri çekti. Senin neyin eksik ki kendi haklarını savunamıyorsun?

(ABD)ullah Gül cumhurbaşkanı olmasını istemeyenlerinn başında (ABD)nin yeni muhafazakar grubu Neoconlar geliyor. Bu konuyu biraz araştırdıktan sonra Abdullah Gül cumhurbaşkanlığına memnun olmayanların başında Amerikalıların olduğunu anlayacaksın. Neoconlar kimler? Abdullah Gül'ün İran'ın Güney Pars doğalgaz havzasının bedelsiz kullanımına ve doğalgaz ve petrollerini türkiye'ye üzerinden avrupaya taşıması anlaşmasına tepki gösteren grup... Geri kalanınıda sen araştır.

Merak ettiğim bişey daha var? Akp şeriatı mı getircek, yoksa siyonizm ve hristiyanlığımı? :)

Ama Amerikalıları tebrik ediyorum İnsanları öyle bi kullanıyo ki adam gerçek amerikancının kendisi olduğunu bile anlamıyor.

Akp yolsuzluğu ve kanunsuzluğu önlediği için çıkarları sarsılan azınlığın sesleri ne kadar da çok çıkıyor. Ama halkın sesini bastıramazlar

Hoca hiç noluyo lan bunların hepsini bunlar mı yapıyo dediğin olmadı mı? :)

---

Bireysel olarak yapılcak bişey yok mu? Abicim sen daha kendi haklarını bilmiyosan ben sane ne diyebilirm ki?

---

Yazdıklarımı bir kere daha düşünün. Bu tartışmayı uzatıcak değilim. Sonuç olarak Abdullah Gül cumhurbaşkanı olucak. Çokta güzel olucak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YARGISIZ_INFAZ
    YARGISIZ_INFAZ's avatar
    Erkek
    hiç boşuna konuşmayın..pislik bulaştırmayada çalışmayın..toplasanız el kadarsınız..tartışmaya bile değmez...kıskananlar çatlasın...yola devam...

O BİR YARGISIZ INFAZ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

AMUAHAHAHAHAHAHA   ZUALAALAHAHAHAHAH   ASDKHAGSHDGASDHASGD   ADGGAHKGASKDGA   GAHSGDAKSGDAGSDKAGSD

usta bu adama kelimeler kifayetsiz kalıor yhaaw sen benim sorumun cevabını versene?? yok under hoca harbi ugrasılmaz diorm ben.. 

NesTo | same shit diffirent asshole
Toplam Hit: 15520 Toplam Mesaj: 123