folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Cumhurbaşkanı Seçimi Oy Oranı Tahmini Ve Seçim Genel Konusu

Cumhurbaşkanı Seçimi Oy Oranı Tahmini Ve Seçim Genel Konusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Benim gibi oy kullanmamış 15 milyon civarı seçmen var. Acaba bir şeyleri değiştirir miydi bu kadar kişi?

Ekleme: Cb seçimleri eskisi gibi olsaydı yine Tayyip seçilir miydi?

Doğru bulmadığı için "bilinçli" davranıp seçmeyenlerle değil, yıllardır örgütlenmekten ve halka laf anlatmak yerine küçük görenler yüzünden kaybedildi.

2007 genel seçimleri
    AKP : 16.340.534
    CHP : 7.300.234
    MHP : 5.001.869
    CHP + MHP = 12.302.103

30 Mart Yerel Seçimleri ;
    AKP : 19.469.840
    CHP : 11.493.758
    MHP : 7.907.067
    CHP + MHP = 19.400.825

2011 Genel Seçimleri
    AKP : 21.399.082
    CHP : 11.155.972
    MHP : 5.585.513
    CHP + MHP = 16.741.485

2014 CB Seçimleri
    AKP : 20.519.447
    CHP + MHP : 15.142.941

edit : CB seçimlerinde CHP+MHP+11 parti daha var..

Ayro tarafından 11/Ağu/14 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

yav he he avrupa ülkeleride türkleri bekliyordu amk

ulan türkler dünyanın hiçbiryerinde istenmiyor artık

siktirin gidin gelmeyin bizim ülkemize diyorlar

siz daha hala avrupaya gidecem diyorsunuz

gidersiniz )))))

kendi adına konuş kardeşim.

Avrupa'da gitmediğim çok az ülke var, her milletten insanla konuştum bu konuyu. Türkiye'de insanlar sanıyor ki, yabancılar türkleri sevmiyor.

Olay öyle değil, yabancılar hiçbir yabancıyı istemiyor. Müslüman hristiyan cart curtu yok yani. Yani biz Türklere has birşey değil bu.

Avrupa'lılar okumuş kendilerini faydalı olacak adamları bir bir topluyor. Reddedilemeyecek tekliflerle geliyorlar.

Birsürü arkadaşım var son 2 yılda giden almanyada, isviçrede, ingilitede, fransada..

Türkiye'den bir sikim olmaz arkadaşlar, neden biliyor musunuz? Kısaca anlatayım başımdan geçen bir olayı...

Okulda robot işlerine çok merak salmıştım, ciddi ciddi birşeyler yapmaya başlamıştık. Aylarca sabahlara kadar okulda ufak tefek şeyler yapardık. Teknolojik anlamda değerleri olan şeylerdi. 

Birgün okula bir tv kanalından geldiler. Robot kulübünü çekelim dediler, başkan da ben olaraktan görüştüm kameramanlarla.

Adamlar dedi ki, büyük birşeyler yok mu?

Nasıl yani dedim.

Göz dolduracak dedi..

İnsansı robot gibi.

Bırakın insansı robot yapmayı, o kadar parasızdık ki eski boardlardan entegre, kondansatör söküp kullanırdık.

Baktılar baktılar, tv'de gösterecek birşey bulamadılar.

Aradan zaman geçti, tv'de izliyorum. Amına koyayım biz neler yapmışız dedim... Sanarsınız uzay mekiği yaptık, okul izin vermemiş görüntülemelerine vs..

Yani anlayacağın Türk halkı "İlk okul mezunu usta boku icat etti" desen inanacak halde, Hükümet de sallıyor, uçak yaptık, helikopter yaptık. Halk cahil inanıyor, ne yapsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    tustanbakanadam bunu yazdı

Diyarbakır,
    Mardin,
    Şırnak,
    Batman,
    Siirt,
    Muş,
    Ağrı,
    Tunceli,
    Iğdır,
    Van,
    Hakkari

Diğer yerler neyse de Türkçü komutanlar yeniden buralara gelirse vay bunların haline.

aha amk bu bos gereksiz adamlar yüzünden tayyip kazaniyo iste , ulan senin milliyetçiliğin ne aq ne faydan var ülkeye ? tek bildiğiniz kürtler kotu uhuhu aglamak aq yok türk komutan gelse vay haline vs.. be aq tarihini bilsen gerçek türk un zulm etmedigini bilirsin be aq gavati türk kim sen kim ? be aq türklüğü siktiniz lan rezil ettiniz bizi aq Ziraatci tarafından 11/Ağu/14 01:08 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı

Diyarbakır,
    Mardin,
    Şırnak,
    Batman,
    Siirt,
    Muş,
    Ağrı,
    Tunceli,
    Iğdır,
    Van,
    Hakkari

Diğer yerler neyse de Türkçü komutanlar yeniden buralara gelirse vay bunların haline.

aha amk bu bos gereksiz adamlar yüzünden tayyip kazaniyo iste , ulan senin milliyetçiliğin ne aq ne faydan var ülkeye ? tek bildiğiniz kürtler kotu uhuhu aglamak aq yok türk komutan gelse vay haline vs.. be aq tarihini bilsen gerçek türk un zulm etmedigini bilirsin be aq gavati türk kim sen kim ? be aq türklüğü siktiniz lan rezil ettiniz bizi aq

Ağzına sağlık.. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

edit

AllahinOglu tarafından 12/Ağu/14 23:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=S_eUAUX11Fk

akmarky tarafından 11/Ağu/14 01:25 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@DevilRullz , isviçre aslında yaşanılacak değil çalışılacak ülke.. maddi anlamda iyi getirisi var burada çalışmanın ama tek düze bir hayat var, belirli bi saatten sonra her yer kapalı, doğru dürüst arkadaş edinemiyorsun, isviçreliler biraz kapalılar bu konuda, akdeniz ülkelerindeki gibi değiller..  56 bin den fazla türk yaşıyor.. maalesef buraya çok türk gelmiş, bunun yanında arnavut, makedon, portekizli de çok fazla var. 4 resmi dilleri var (romenşçe, italyanca,fransızca ve almanca), işni doğru yaptığın müddetçe problem yaşamzsın.. bunun gibi norveç, isveç, finlandiya, lüksemburg da ideal ülkelerdendir. eski kız arkadaşım lüksemburg da çalışıyor şuan, sanırm en refah memleket ve en az türk orada var, zaten bir çok insanın haberi bile yok böyle bir ülkeden :) 

isviçre de çok göçmen olduğu için artık dışardan gelmek imkansız .. yani burada iş bulup da çalışamazsın kanunlar gereği, o yüzden ya evleneceksin (ki inandırıcı olmak zorunda yoksa almazlar) ya da eğitim amaçlı gelip sonra iş bakacaksın. onun dışında turizm haricinde gelemezsin.. 

@kaygusuz, valla hocam avrupadan türkiye ye döndüğümde sanki yabani ormana girmiş gibi hissediyorum, insanlar kaba saba, nasıl konuşacağını bilmiyorlar, saygı yok bi şey yok, sürekli birilerinin ağzından küfür duyuyoruz, mal gibi bakıyorlar v.s. buradaki insanları, kültürü gördükten sonra çok soğudum ben.. büyük konuşmak gibi olmasın ama asla temelli dönmeyi düşünmüyorum.. türkiye'de güzel bir yerde çalışabilirdim hatta kendi işimi kurabilirdim ama avrupa benim için çok daha cazip bir ülke bir çok açıdan ve burada genel anlamda mutluyum.. çünkü karşındaki insan menfaat amaçlı sana bakmıyor, türkiye de bir çok şey menfaat üzerine kurulu, siyasi partiler bunun bir örneği.. 

@DaveReed, hocam bazı noktalarda haklısın.. aslında bu sadece türkler için değil göçmenler için böyle özellikle müslüman göçmenlerde adaptasyon sorunu var, 30 yıldır yaşayıp hala o ülkenin dilini konuşamayan bir sürü insan var.. bunlar bir türlü adapte olamıyorlar topluma ve sorun çıkartıyorlar.. ama bu tarz insanlar çok eskiden gelmiş eğitimsiz insanlar.. ama yüksek tahsil yapmış yeni nesile daha sıcak bakıyorlar.. ben şuana kadar şahsen bir olumsuzluk görmedim bana karşı.. çünkü adamlara bir problem çıkarmıyorum, aksine burada iyi işler yaptıkça beni kendi ülkelerinde tutmak için iyi tekliflerde bulunacaklar, çünkü verimli, üreten insan onlar için değerlidir. 

açıkçası ben halimden memnunum :) genelde yurtdışında yaşayan türkler, buralra gelmeyin diye nasihat ederler ama kendileri asla geri dönmezler.. çünkü onların kafa yapıları başka, iki kültür arasında sıkışıp kalmışlar bu da onları çok iğrençleştiriyor... imkanınız varsa, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek güçteyseniz, kafanız çalışıyorsa, dil probleminiz yoksa, üretkenseniz çıkın yurtdışına.. benim görüşüm böyle..

unbalanced tarafından 11/Ağu/14 01:36 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

yav he he avrupa ülkeleride türkleri bekliyordu amk

ulan türkler dünyanın hiçbiryerinde istenmiyor artık

siktirin gidin gelmeyin bizim ülkemize diyorlar

siz daha hala avrupaya gidecem diyorsunuz

gidersiniz )))))

kendi adına konuş kardeşim.

Avrupa'da gitmediğim çok az ülke var, her milletten insanla konuştum bu konuyu. Türkiye'de insanlar sanıyor ki, yabancılar türkleri sevmiyor.

Olay öyle değil, yabancılar hiçbir yabancıyı istemiyor. Müslüman hristiyan cart curtu yok yani. Yani biz Türklere has birşey değil bu.

Avrupa'lılar okumuş kendilerini faydalı olacak adamları bir bir topluyor. Reddedilemeyecek tekliflerle geliyorlar.

Birsürü arkadaşım var son 2 yılda giden almanyada, isviçrede, ingilitede, fransada..

Türkiye'den bir sikim olmaz arkadaşlar, neden biliyor musunuz? Kısaca anlatayım başımdan geçen bir olayı...

Okulda robot işlerine çok merak salmıştım, ciddi ciddi birşeyler yapmaya başlamıştık. Aylarca sabahlara kadar okulda ufak tefek şeyler yapardık. Teknolojik anlamda değerleri olan şeylerdi. 

Birgün okula bir tv kanalından geldiler. Robot kulübünü çekelim dediler, başkan da ben olaraktan görüştüm kameramanlarla.

Adamlar dedi ki, büyük birşeyler yok mu?

Nasıl yani dedim.

Göz dolduracak dedi..

İnsansı robot gibi.

Bırakın insansı robot yapmayı, o kadar parasızdık ki eski boardlardan entegre, kondansatör söküp kullanırdık.

Baktılar baktılar, tv'de gösterecek birşey bulamadılar.

Aradan zaman geçti, tv'de izliyorum. Amına koyayım biz neler yapmışız dedim... Sanarsınız uzay mekiği yaptık, okul izin vermemiş görüntülemelerine vs..

Yani anlayacağın Türk halkı "İlk okul mezunu usta boku icat etti" desen inanacak halde, Hükümet de sallıyor, uçak yaptık, helikopter yaptık. Halk cahil inanıyor, ne yapsın.

şimdi bilmem kaç bin tane türklerin avrupada ne çalışması ne seyehat etmesi istenmiyor haberlerini eklememe gerek yok

bu arada mangalda kül bırakmamışsında çalıştığın şirketin bir alman şirketleriyle bir italyan şirketleriyle ortaklıkları var mı kardeşim?

hayır yazda bilelim rakibimiz misiniz değil misiniz.

Benim calistigim sektorde herhangi bir turk sirket yok ne yazik ki. Tum urunler yabanci.

Otomasyon ve makine..

Schneider, omron, siemens, lg, allen bradley, delta, role anahtarlarina varana kadar.

Ne yazik ki ulkemiz sifir teknoloji konusunda.

Biz adamlarin ürünlerini alip lego gibi birlestirip satiyoruz bana gore.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

edit

AllahinOglu tarafından 12/Ağu/14 23:10 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Mert_648 bunu yazdı

Diyarbakır,
    Mardin,
    Şırnak,
    Batman,
    Siirt,
    Muş,
    Ağrı,
    Tunceli,
    Iğdır,
    Van,
    Hakkari

aha amk bu bos gereksiz adamlar yüzünden tayyip kazaniyo iste , ulan senin milliyetçiliğin ne aq ne faydan var ülkeye ? tek bildiğiniz kürtler kotu uhuhu aglamak aq yok türk komutan gelse vay haline vs.. be aq tarihini bilsen gerçek türk un zulm etmedigini bilirsin be aq gavati türk kim sen kim ? be aq türklüğü siktiniz lan rezil ettiniz bizi aq

Kimi neyi rezil etmişiz? Topal Osman , Sakallı Paşa , Enver Paşa vb. adamlar yine bunların atalarıyla uğraştı da Mustafa Kemal Türkiye Cumhuriyeti'ni kuracak bir zemin buldu. Şeyh Sait isyanında isyan edenler yine bunların ataları değil miydi , Musul bunlar yüzünden geri alınamadı mı?

Gerçek Türk dediğin götçü Osmanlı-Yeniçeriler falan aklına geliyor heral , benim Türk dediğin zaman aklıma Emir Timur , Cengiz Han , Şah İsmail , Karamanoğulları geliyor. Timur'un diri diri gömdüğü kişileri araştır derim :)) Ya da Osmanlı geliyorsa Yavuz'un katlettiği Aleviler geliyor, Etrak-ı biidrak yani idraksız Türk sözleri geliyor. Her türlü zulüm diyebileceğin şeyler var.

Ha bak şu geldi aklıma , yine Kuzey Irak'ta operasyona giden Osman Pamukoğlu'nun pkk'ya destek verdiği gerekçesiyle yaktığı köyler.

BU MEMLEKET DOSTLUK KARDEŞLİK TÜRKÜLERİ İLE DEĞİL , UCUNDAN KAN DAMLAYAN KILIÇLAR İLE ALINDI.

Seni sikerim bu arada gavat falan diyorsun gece gece dellendirme beni, seni de tüm sülaleni de zürafa sokakta pazarlarım. Büyük dedelerim biri şehit öbürü gazidir , gazi olan babamın dedesi Osmanlı'nın ruslara verdiği bir yerden Osmanlı saflarında savaşmak için gelip buraya yerleşiyor. Sen burda gelip sen Türk değilsin diyemezsin bu açıdan , antropolojik olarak konuşmak gerekirse anadolid değilim - Alpinid+Turanid'im- . Anadolu ile alakam yok yani.

Toplam Hit: 18273 Toplam Mesaj: 195