D Smart Haksız Kazanç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba

Bundan yaklaşık 2 ay önce Dsmarttan Netspeede geçiş yaptım. Netspeed sizin birşey yapmanıza gerek yok dedi.

Fakat bana Dsmarttan fatura geldi. Ödedim ve bana aboneliğiniz devam ediyor iptal talebi oluşturmamışsınız dedi ne yapmam gerek dediğimde d smart yetkili bayiisine dilekçe bırakın yeterli dediler. Bunun üstüne dilekçe bıraktım fakat bıraktığıma dair evrak almadım. Ertesi gün cep telefonuma d smart aboneliğiniz iptal edilmiştir diye mesaj geldi. Fakat yeniden yüksek ücretli bir fatura geldi. Aradım müşteri hizmetlerini şikayet oluşturdum. Hiçbir gerekçe göstermeden olumsuz sonuçlanmıştır diye dönüş yapıyorlar, gerekçeyi sorduğumda aranıcaksınız diyorlar yaklaşık 15 gündür. Btk ya şikayet oluşturdum ,1 hafta geçti dönüş yok. İnat ettim ödemicem faturayı.  Cidden vakit ve psikolojik açıdan beni kayba uğratıyorlar bunun için ne yapa bilirim.25 ten fazla aramışımdır. Bütün gereklilikleri yapıp herhangi bir kullanım olmamasına rağmen bu faturayı ödemek istemiyorum haklı olarak.

Öneriniz varmı yada daha önce başına gelen.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam. netspeed ne diyor bu duruma. nasıl anlaştınız netspeed ile. 

ayrıca dsmart ile sözleşmenizi dikkatli okuyun. dsmart sizden ne parası istiyor. cayma bedeli, kullanım ücreti vs?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

d smartdan netspeed e geçtim

cihazı modemi teslim ettim teslim tunakları verdiler aradan 3-4 ay geçince attım evrakları e devletten bakınca 180 lira fatura gördim dsmart da aradım durumu anlattım modemi teslim etmemişsiniz dedi

ettim dedim derken bir daha aradım ben modemi teslim ettim araştırın iyice bakın diye sıkıştırdım aa pardon teslim etmişsiniz dedi talep oluşturalım hukuki süreç başlamasın dedi faturayı iptal ettirdim

bu d smartın götlüğü

gelellim netspeed e 

bana dedilerki siz bize geçerken hiçbirşey yapmanıza gerek yok biz tanımlı telefonu felan kapatacaz vs 

aradan 8 ay geçti internetim gitti aradım dediki sabit hattınız iptal olmamış yine 1 ay geçti yine kesildi bu sefer iptal ettim ama interneti iptal numarasından alıyorsunuz telekoma söledik 3 ay geçti internetiniz böyle iyise hiç elmeyelim dediler

sonuç turktelekoma geçtim hattımla ilgili bütün sorunlarımı çözüp eve gelip baştan bağlantı yaptılar her ay fazladan 15-20 lira ödüyorum ama yapcak birşey yok

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Vakti zamanında Dsmarta başvurdum. Telekom gelip eve telefonu hattını açtı. 20 gün bekledim net gelmiyor hala. Her gün de Dsmartı arıyorum yok.

2 ay sonra sikerler dedim iptal ettirdim. Bana 2010da yaklaşık 300 tl fatura çıkardılar ve ödettiler şimdinin parasıyla 1000 lira. Daha siksen bulaşmam dsmartmış bilmem neymiş. Allahından bulsunlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

faturayı ödemezsen avukat, icra, kredi puanı düşmesi gibi aptal saptal şeyler ile uğraşırsın faturayı ödeyip sonradan itiraz et hocam.. hatta ödedikten sonra bir avukat ile anlaş icra başlat bir de avulat ücreti ödesinler. Ben firmalara her zaman böyle yapıyorum avukat ile anlaştım benden herhangi bir ücret almıyor karşı taraftan vekalet ücreti vs ne varsa itliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

d-smart, beinsport ( digiturk) asla bulaşılmaması gereken yerler. Heleki tv+telefon bilmem ne zımbırtılı paketleri olan firmalar daha sıkıntı. Millenicom sırf internet vermesine rağmen onda da benzeri sorunlar var. Belirli firmalardan belirli paketleri alıcan. IPTV satın alıcan. Arkana yaslanıp keyfine bakıcan

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çıkan faturayı öde icraya vermesinler. Sonrasında gelen mesajın ekran görüntüsünü alıp tüketici hakem heyetine delil olarak sun ve şikayet et. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

btk üzerinden şikayet kaydı aç 10 gün içinde dönüş yapmak zorundalar.Şikayeti genelde otomatik cevap verip kapatıyorlar her seferinde cevap yazıp şikayeti tekrar aktif hale getir 3. cevabından sonra konu btk incelemesine geçer.Btk firmadan bilgi ister ve btk çözmeye çalışır.(Bu yöntemle vodafone çağrı merkezinde bir türlü çözemediğim ve haklı olduğumu söyledikleri ama sehven hata yapılmış ayaklarına yattıkları sorunu çözdüm ve iade aldım)

trooper tarafından 08/Mar/21 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

faturayı ödemezsen avukat, icra, kredi puanı düşmesi gibi aptal saptal şeyler ile uğraşırsın faturayı ödeyip sonradan itiraz et hocam.. hatta ödedikten sonra bir avukat ile anlaş icra başlat bir de avulat ücreti ödesinler. Ben firmalara her zaman böyle yapıyorum avukat ile anlaştım benden herhangi bir ücret almıyor karşı taraftan vekalet ücreti vs ne varsa itliyor.

Hocam iyi güzelde davayı kazanamazsam hepsi bana girer mi ? :D tutar 100 lira bana olmasın 1000 tl bu arada tavsiyenize uyup faturayı ödedim. faiz işlememiş son ödeme tarihinden yaklaşık 20 gün geçti üstünden itirazımdan kaynaklı olabilir mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

senin hat taşımayı yeni abonelik olarak yapmış olmasınlar ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

senin hat taşımayı yeni abonelik olarak yapmış olmasınlar ?

hocam öyle bile olsa ben iptal işlemi yaptım. sonrasında yine fatura geliyor. ayrıca taahhütüm bitmişti onu belirtmemişim 2 ay boyu taahhüt yenilemeye adslden vdsl geçiş yapmaya çalıştım. en nson kızıp operatör değiştim iyikide değişmişim.

Toplam Hit: 6710 Toplam Mesaj: 22
dsmarthaksızkazanç