folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dağlıca’Da Çatışma 7 Asker Şehit

Dağlıca’Da Çatışma 7 Asker Şehit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.haberimport.com/images/news/sehit-er-dogukan-sitin-fotografi-41352.jpg

belen şehidimizi akşam üzeri 18:30 sıralarında esenyurt örnek mahallesi mezarlıgına defnettik.. bizim hemen 5 sokak üstümüzdeydi evleri..

çocugu hiç görmedim gittim duamı okudum toprağına da 2 3 kürek salladım..

ana baba geldi ağlamamak için kendim zor tuttum...

vatan size minnettar..

şehidin biriside giresundan allah ailesine sabır versin

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

suriyenin içişlerini halledelim bi. sıra kendi sorunlarımızada gelicek elbet

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Hepsinin mekanı cennet olsun. Ailelerine sabır diliyorum.

Aklıma bi parça geldi. Sözleri bi çoğumuzun gönlünden geçenler sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=u8YJKPyCKAU

Sözler:

Bizde sabır bu kadardı daha da uzun sürmez
    Ulan çakal senin yaşamanın dağda uzun sürmez
    Aslında bunu bitirmek bu kadar da kolaydır
    Ah ulan başımızda Atatürk olaydı

Kimi kandırıyorsunuz bu sitemdir
    İsteseydiniz terör de çoktan biterdi
    Şimdi mi akla geldi ha 'göstermelik muharebe

Şuan ne iktidar umrumuzda ne de muha
    lefet

Köy kasaba il ilçe bin tane şehir
    Görmedik biz o saraydan bir tane şehit
    Dediğimi beğenmez, halka biraz değer ver
    Ateş düştüğü yeri yakıyorsa Türkiye cehennem

Biz asla ölmeyiz yıldıramaz bunlar
    Nazilli Piyade er Mehmet Çetin 'BURDA!

Bizi kimse bölemez defol git burdan
    Memleketin  her yanı, her Mehmet 'BURDA! 
    Kaç terörist indirildi saf değişir geriye
    Bir de ben öldürem seni kahpe leşi geri gel
    Padişahım susarsak kan deşilir yeniden
    SEÇİMDE BUZDALABI DEĞİL KARDEŞİMİ GERİ VER

Sekiz aylık karın'da, yetim yanan bir düğün,
    Hala tiraj peşinde bugün kanallar büyü!
    Yavaş yavaş sindirdiniz başardınız artık,
    Kimi Face'ten Twitter'a anca sanaldan yürür!

Susmamızı bekleyene kabul etmez özverim,
    Sakin olmalıymışız yapmayalım gösteri!
    Şehit yakını isyan ama TV sadece,
    'Vatan Sağolsun' diyenleri gösterir!

Terörist sadece terör yapana denmez
    Göz yumup da susana da hain derim ben
    Terör terördür kafanı yorma
    Terörün doğusu batısı olmaz

Biz asla ölmeyiz yıldıramaz bunlar!
    Nazilli Piyade er Mehmet Çetin; "BURDA!"
    Bizi kimse bölemez, defol git burdan,
    Memleketin her yanı, her Mehmet; "BURDA!"
    Padişah fetvayla sakinlik dağıtır,
    BİZDE MEHMET ÇOK YA ONDAN BU RAHATLIK!

---

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

dediği tek laf ''Bıçak kemiğe dayandı''

diğer postum'dada dediğim gibi bir subay şehit oldu diye ''menemeni yakın'' diyen atatürkümü özledim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AchtunG
    AchtunG's avatar
    Erkek

Yani olay AKP - CHP  değil 30 yılda ne hükümetler geldi geçti kim ne yaptı ? kimin oğlu şehit oldu ? Herkes dicek ya işte şu hükümette çok kararlıydı falan fılan geçelim beyler yalan dolanı Bosna Hersekte yaşlı bir adamla konuşmuştum ki adam kitap okumaktan neredeyse gözleri kör olmuş biriydi ve tesadüfen bu terör mevzusu açıldı söylediği tek şey vardı sizin kanınızda savaşmak genlerinizde savaş var türkiye 50 yılda bir savaşmassa olmas aynen 50 yıl geçeli çok oldu ve bir savaş çıkmadıkça kim gelirse gelsin bu çatışmalar bu şehitler bitmicek gibi görülüyor 30 senede değişen hükümetler bunun bariz bir kanıtı sanırım 

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ARTAR..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Umursamıyormuş gibi yap eninde sonunda bıkarlar öldürmekten politikası sonuç getirecek mi bakalım :D

The king is bleeding.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

rhodostethia bunu yazdı:

qoqo bunu yazdı:

rhodostethia bunu yazdı:

Onu biliyorum.. ortalama 2 saat süren bu vur emri olayı 15. dk ya düşürüdül. Düşürüldü de.. değşen bişey yok.. askerden gelen arkadaslarm söylüyo yaa..  adamları gecerken görüyoruz ama komutan  ateş etmeyi nbırakın gecsin diyomuş bu nedir amk

Olayları öncelikle iyi öğrenmek lazım komutanlara laf atmadan önce. 1998 yılında çıkan kanunla artık Komutanların her öldürdüğü terörist sonucunda hakkında soruşturma açıldığını biliyormuydunuz? Peki bu soruşturmada gerekli uyarılar yapılmadan teröristlere ateş açıldığında komutanların kanunlara aykırı davranmaktan hüküm giyebildiğini biliyormuydun? Peki ilk olarak terörist ateş açmadan yada silah doğrultmadan birliklerin ateş açamayacağını biliyormuydun? Şimdi sen söyle komutan o teröristlere dur dese ve karşı tarafta doğrudan ateşle karşılık verse ve bu ateşte şehit verilse bunun suçlusu yine kim olacak? Tabi ki komutanlar.. Sen orada komutan olsan 1 şehit verip 100 terörist öldürmeyi mi tercih edersin yoksa terörist öldürmeden o gariban mehmetçiği sağ salim başına herhangi birşey gelmeden her gece evladım nasıl diye uyumadan bekleyen ailelerine teslim etmek mi istersin? Benim ikincisini seçeceğim kesin.. 

Ya anlıyoruum.. ancak verdiğim örnek o pkk destekçisi komutanlar hakkında değildi. Bahsettiğim şey başka bir olay. O kanunu cıkaran hangi hükümetse onun da mk ben yani. E kan uykusunu izlemişizdir çoğumuz. Osman Pamukoğlu bi olaydan bahseder.

ÖZet geçim : bilmem ne dağıdan 300-400 kişilik terörist grubunu kuşatmışlar dağın tepesinde. tam operasyon yapılcak operasyn iptal emri geliyo ankaradan. Emri veren kim ? o dönemin başbakanı ; SÜleyman Demirel. daha ne diim.  

rhodostethia hocam sadece bir ekleme yapmak istiyorum.

Bu anı da Osman Paşa Ankara genel kurmaydan dağa operasyon için talepte bulunur fakat o günün bürokrasisi mi dersin ne dersin onay bir türlü gelmez. çünkü genel kurmay başbakanla ya da cumhurbaşkanı her kimse onunla görüşüp ortak karar vermek zorunda. bu arada dağ çevrilmiştir. Ciddi sayıda bir çakal sürüsü ablukaya alınmıştır. ancak halen onay gelmemiştir. Osman Paşa insiyatif kullanarak dağı sarma emri verir fakat diğer komutanlar paşa ya genel kurmayı bekleme konusunda ısrarcı olunca paşa şuna benzer bi konuşma yapar. " biz yola çıkalım talimatı yolda değerlendiririz. yoksa burada olmamızı bir anlamı olmayacak hepsi kaçacak." 

Ve birliklerimiz dağı zirvesine doğru çıkmaya başlar tam çatışma çıkacağı noktada; paşa özellikle belirtiyor ciddi bir temizlik yapılacağı noktada operasyon iptal kararı geliyor.

Askere vur emrinin neden verilmediğini kimse bilmiyor komutanlara bok atmaya çalışılıyor.. 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arnavutr
    arnavutr's avatar
    Erkek

http://gundem.milliyet.com.tr/kandil-e-gireriz-ama-3-sarti-var/gundem/gundemdetay/21.06.2012/1556737/default.htm

Kandile girmek için 3 şart varmış.Bunlardan birtanesi  ABD'nin rızası olması gerekiyormuş!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Üniformalı Fethullah Gülen TSK'nın başına geçmiş iken ne Kandil'inden bahsediyorsunuz? İsteyen gidip teröriste vurulabilir. Cenazenize en fazla ağlamaya gelirler ancak destek beklemeyin. Biz bu vatanı salya sümük kurtaracağız. Genelkurmay 50 koli kağıt mendil sipariş etmiş. Merak etmeyin.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

Üniformalı Fethullah Gülen TSK'nın başına geçmiş iken ne Kandil'inden bahsediyorsunuz? İsteyen gidip teröriste vurulabilir. Cenazenize en fazla ağlamaya gelirler ancak destek beklemeyin. Biz bu vatanı salya sümük kurtaracağız. Genelkurmay 50 koli kağıt mendil sipariş etmiş. Merak etmeyin.

hocam fazla değil 24 saatiniz var desinler yeterki desinler doğu diye bir yer kalıyormu

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
Toplam Hit: 11750 Toplam Mesaj: 102