Dambıl Ve Halter Set

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Fiyat'lar aşırı arttı, ama ayar yapabileceğin bir set alırsan rahat edersin. Sen zaten bisikletçi adamsın. Belirli bir süre sonra o dumbel'lar yetmeyecek ,ve tekrar tekrar satın almak zorunda kalacaksın.

15 veya 20 kg'lık  set'ler var, 350lira civarında. Bunların döküm olanlarından al. Ben geçen ay almıştım. Ekstra olarak Altis HG-100 aldım, ve şu anda oldukça iş görüyor. Standart bir set'te olması gerekenler :

2 adet kısa Krom bar

1 adet uzun bar

Sıradan birisi için en az 20kg'lık plaka'lar. İçlerinde 0.5kg olursa, artış için güzel olur.

1 adet ayarlı sehpa. Hem Incline(?) hemde Decline(?) hâreket'leri destekleyecek şekilde.

Böyle bir seti yapmak şu anda 1000lira civarında tutuyor. Daha uygun olsun dersen 1 tane duvara monte barfiks demiri. Hem geniş hem dar tutuşları desteklemeli. 1 adet dips bar. 1 adet standart sehpa. Bu şekilde de 600 civarı tutar. Sanayi seçeneği hariç tabi.

Ufak bir püf nokta vereyim. Sıradan 2 kısa bar ve 1 uzun bar aldıktan sonra sanayiye gidip, lazer kesim yapanlardan belirli ölçüde yuvarlak plaka'lar kestirin. Çelik'ten kestirdiğiniz plaka'lar sayesinde, şu anda piyasa fiyatının 3'te biri fiyatına ağırlık elde edebilirsiniz.

Senin yazdıklarımdan anladığım, her âlet'in insanın kendi vücudu'na göre Ölçülü olması gerektiği.

de, kısa Bar niye Krom kaplı (yada krom'dan )olması gerekiyor.?

şu barfiks'de , ensemi henüz bar çubuğuna dokunamıyorum. 

Ayak bileklerime ve El bileklerime kum dolu bileklik'lerden edinmem yada yapmam lâzım.

~@~

@MaviGözlüDev  yorulmamak için ise, Ee o zaman tekrâr (veya bekleme) sayısını düşür. set sayı'sını artır.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Krom kaplı derken uzun ömürlü olsun diye. Zaten hepsinin belirli bir standardı var. Normalde direkt yuvarlak demirin ucuna bağlayarakta çalışılır yani.

Ayrıca evet her alet demesemde her ağırlık kişiye göre seçilmeli. Kimi insanın omuzu çok güçlüdür kiminin göğsü. Örneğin ben milletin 10kg'da çalıştığı bazı biceps hareketlerini 20 25 kg'da çalışıyorum ama aynı adamın 10kg ile yaptığı omuz hareketini 2.5 kg'da çıkartabiliyorum. 

Önemli olan ağırlığın miktarı değildir. Belirli bir hareketi kusursuz yapmanız gerekli ve bu hareketi kusursuz yapabileceğiniz en yüksek ağırlıkla çalışmanız gerekli. 

Tabi tek değişken bu değil. Bunun yanında tekrar sayıları, set tipleri gibi değişkenler var ama genel olarak compound olarak tabir edilen hareketlerle başlayıp haftada 3 gün çalışılabilir. Compound diye geçen hareketler bütünleşik, yani tek seferde birden fazla kas grubunu çalıştırabilen hareketler. Örneğin squat gibi. 

Ayrıca barfikste ağırlık arttırmak veya üzerine ağırlık bağlamak istiyorsan beline bağlaman lazım

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Dambıl ve halter seti demişken, konu sahibinden özür dileyerek bende fikir alayım. 

Spor salonuna yazılı vaziyetteydim, 3 aylık sürem kalmıştı, doğru düzgün gitmemiştim, sanırım bu saatten sonra açılırsa da gitmem tedbir amaçlı ve tvde yazılana göre sırayla giyinme odasına alınacak olması vs, kafadan 3 dk sürse giyinme nereden baksanız 30 dk dan fazla sıra bekleyecez vs vs. 

Her neyse gelelim soruya, apartman dairesinde oturuyorum, bu nedenle koşu bandı vs çok ses yapar diye düşünüyorum, ama yine de fikirlere açığım, ya koşu bandı alacağım, ya da arkadaşın birinin konusu vardı bisiklet alıp kendimi dağa taşa vurarak zayıflamaya çalışacağım :) 

Ancak sıkıntılardan birtanesi şu Mersin'de oturuyorum, yaylacı çok, yani bisikleti süreceğim yerde çok fazla araç sirkülasyonu olacak, alkol alıp araba süren vs olacak diyerek birazda tırsmıyor değilim. 

Ya da şu https://www.decathlon.com.tr/home-gym-compact-id_8503175.html ürünü satın alacağım, ancak bu ürün tek başına zayıflamaya ve vücudu şekillendirmeye yarar mı? Benzer ürünü kullanan var mı? 

Başka tavsiyesi olan arkadaşlardan tavsiye alabilirim, kafa çok karışık olduğu için çözüm bulamadım, malum ortalıkta karışık ve çok aşırı bir bütçe ve yer olmadığından hepsini birden yapmam mümkün değil. 

Bende voit vt 1200n var. Çok benziyoe buna. Hocam yerin varsa ve imkanın bu Makaralı ağırlıklı istasyon inan bütün bölgeleri çalıştır. Ama yeterli olmaz hocam. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Krom kaplı derken uzun ömürlü olsun diye. Zaten hepsinin belirli bir standardı var. Normalde direkt yuvarlak demirin ucuna bağlayarakta çalışılır yani.

Ayrıca evet her alet demesem de her ağırlık kişiye göre seçilmeli. Kimi insanın omuzu çok güçlüdür, kiminin göğsü. Örneğin ben milletin 10kg'da çalıştığı bazı biceps hareketlerini, 20-25 kg'da çalışıyorum ama; aynı adamın 10kg ile yaptığı omuz hareketini, 2.5kg'da çıkartabiliyorum. 

Önemli olan Ağırlığın Miktarı değil'dir. Belirli bir hareketi kusur'suz yapmanız gerekli, ve bu hareketi kusursuz yapabileceğiniz En Yüksek Ağırlıkla çalışmanız gerekli. 

Tabi tek değişken bu değil. Bunun yanında Tekrâr Sayıları, Set Tip'leri gibi değişkenler var ama genel olarak compound olarak tabir edilen hareketlerle başlayıp haftada 3gün çalışılabilir. Compound diye geçen hareketler bütünleşik, yani tek seferde birden fazla kas grubunu çalıştırabilen hareketler. Örneğin squat gibi. 

Ayrıca barfiks'te ağırlık arttırmak veya üzerine ağırlık bağlamak istiyorsan, beline bağlaman lazım

yapmak istediğim bâzı hareketler var. 

dediğim gibi, barfiks'de çeneyi çoklu defada bar'ı geçiyorum da, enseyi bar'a değdiremiyorum. Dediğin gibi barfiks çekerken bel kısmına da biraz ağırlık bulayım. 

Bisiklet kullanıyorum ama, yürürken ayakları çok kaldırmıyorum gibi. Sanki ayakları sürüyor,sürüklüyor gibiyim. o nedenle ayak bileklerim için kum'dan torbalara bakayım diye düşündüm. 

bir de ellerimin üzerinde yürüyebiliyorum lâkin ileri-geri , sağa-sola gidebiliyorum ama çapraz yada ara yönlere gidemiyorum. şimdi düşündüm de, biraz bel-karın kası çalışayım. 

bir'de yerde omzumun üstünden sıçrayıp ayak taraklarımın üstüne ayağa kalkabileyim istiyorum. bakalım, bu biraz zor gibi. hareketi yapınca biraz kırbaç'a benziyor. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Ayrıca evet her alet demesem de her ağırlık kişiye göre seçilmeli. Kimi insanın omuzu çok güçlüdür, kiminin göğsü. Örneğin ben milletin 10kg'da çalıştığı bazı biceps hareketlerini, 20-25 kg'da çalışıyorum ama; aynı adamın 10kg ile yaptığı omuz hareketini, 2.5kg'da çıkartabiliyorum. 

Önemli olan Ağırlığın Miktarı değil'dir. Belirli bir hareketi kusur'suz yapmanız gerekli, ve bu hareketi kusursuz yapabileceğiniz En Yüksek Ağırlıkla çalışmanız gerekli. 

Tabi tek değişken bu değil. Bunun yanında Tekrâr Sayıları, Set Tip'leri gibi değişkenler var ama genel olarak compound olarak tabir edilen hareketlerle başlayıp haftada 3gün çalışılabilir. Compound diye geçen hareketler bütünleşik, yani tek seferde birden fazla kas grubunu çalıştırabilen hareketler. Örneğin squat gibi. 

Ayrıca barfiks'te ağırlık arttırmak veya üzerine ağırlık bağlamak istiyorsan, beline bağlaman lazım

yapmak istediğim bâzı hareketler var. 

dediğim gibi, barfiks'de çeneyi çoklu defada bar'ı geçiyorum da, enseyi bar'a değdiremiyorum. Dediğin gibi barfiks çekerken bel kısmına da biraz ağırlık bulayım. 

Bisiklet kullanıyorum ama, yürürken ayakları çok kaldırmıyorum gibi. Sanki ayakları sürüyor,sürüklüyor gibiyim. o nedenle ayak bileklerim için kum'dan torbalara bakayım diye düşündüm. 

bir de ellerimin üzerinde yürüyebiliyorum lâkin ileri-geri , sağa-sola gidebiliyorum ama çapraz yada ara yönlere gidemiyorum. şimdi düşündüm de, biraz bel-karın kası çalışayım. 

bir'de yerde omzumun üstünden sıçrayıp ayak taraklarımın üstüne ayağa kalkabileyim istiyorum. bakalım, bu biraz zor gibi. hareketi yapınca biraz kırbaç'a benziyor. 

Bar brothers diye bir mevzu var, onların videolarına filan bak. Takıldığın bu tarz platoları nasıl aşacağının farklı yöntemlerini veriyorlar.

Bu arada ilk defa normal yazdığını gördüm takdir ediyorum :D

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı.

Bar brothers diye bir mevzu var, onların videolarına filan bak. Takıldığın bu tarz platoları nasıl aşacağının farklı yöntemlerini veriyorlar.

Bu arada ilk defa normal yazdığını gördüm takdir ediyorum :D

olur öyle arada ^^D`

"Bar Brothers" nedir? YouTube kanal ismi gibi birşey geldi aklıma. 

şu yerden omuzları kullanarak, yada el-kol bileşimini kullanarak ayak tarakları üzerine bir çıkabilsem, harika olur benim için.

~@~

konu dışı;

bugün de hava hârika. yumuşak bi hava var. çok az parçalı bulut var havada. 2si büyük 8 parça bulut bir arada bulunuyor.

birde arkadaş bu ebâbil yada YelYutan yada SağanGil kuşları, tek kanat çırpmadan, bir ilçeden başka bir ilçeye "süzülüyormuş gibi" "yükselti düşürmeden" "hava akımı olmadan" nasıl gidiyor, anlamadım gitti.  

kanatlarının açıklığı yada genişliği de o kadar büyük değil. @@,}

birde leş'cil kuşlar gibi, bi hayli yükseklerde, grup halinde de dairesel hareket çiziyorlar.

Kur davranışı mıdır nedir, bazen 1çift  yanyana uçarlarken , çok ani, keskin manevra yapabiliyorlar. 

Kanat çırpışları da bir garip. 

2 kanat ucu arası açıklığı ile kafa-kuyruk uzaklığı arasında bi anormallik var gibi. planör gibi. 

birde yarasa gibi ses çıkarıyorlar.

şunlardan bir tane yakalamak lâzım. şöyle kenarları görece ağır (ufak taşlardan kullanarak) delikleri küçük 1metrekare yada 4metrekare'lik ağ yapıp havaya fırlatsak yakalayabilir miyiz ki?

iyi cimnastik oldu. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/20 19:21 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Fiyatlar aşırı arttı ama ayar yapabileceğin bir set alırsan rahat edersin. Sen zaten bisikletçi adamsın. Belirli bir süre sonra o dumbellar yetmeyecek ve tekrar tekrar satın almak zorunda kalacaksın.

15 veya 20 kglık setler var 350 lira civarında. Bunların döküm olanlarından al. Ben geçen ay almıştım. Ekstra olarak Altis HG-100 aldım ve şu anda oldukça iş görüyor. Standart bir sette olması gerekenler :

2 adet kısa krom bar

1 adet uzun bar

Sıradan birisi için en az 20kglık plakalar. İçlerinde 0.5 kg olursa artış için güzel olur.

1 adet ayarlı sehpa. Hem Incline hemde Decline hareketleri destekleyecek şekilde.

Böyle bir seti yapmak şu anda 1000 lira civarında tutuyor. Daha uygun olsun dersen 1 tane duvara monte barfiks demiri. Hem geniş hem dar tutuşları desteklemeli. 1 adet dips bar. 1 adet standart sehpa. Bu şekilde de 600 civarı tutar. Sanayi seçeneği hariç tabi.

Ufak bir püf nokta vereyim. Sıradan iki kısa bar ve bir uzun bar aldıktan sonra sanayiye gidip lazer kesim yapanlardan belirli ölçüde yuvarlak plakalar kestirin. Çelikten kestirdiğiniz plakalar sayesinde şu anda piyasa fiyatının 3'te biri fiyatına ağırlık elde edebilirsiniz.

Evde sehba koyacak yer yok. 

Tek yapabileceğim ağırlık ve halter alıp, salonun ortasında çalışmak. Aldığın ürünün marka model ya da linkini atabilir misin? Bi bakayım reis

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çimento al, balkonda kendin yap. Demire para verilmez.

Tak çıkarlı dambıl alma çok verimsiz.

Isınmak için 2 adet 2kg, pump için 2 adet 5kg, yükleme içinse 8 tekrarda kaldırabileceğin maksimum ağırlıklarda plaka dök. 50kg çimento 15 tl, hurdacıdan demir de istediğin boyda kestirebilirsin.

Para vereceğin şey york eğimli sehpadır. Dambıla vereceğin parayı sehpaya ver.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BurakC
    BurakC's avatar
    Erkek

Tavsiyem 5 kg lık dambıl almaman hocam. Daha yüksek ya da artırılabilir al bütçen varsa. zamanında aldım bir haftada yetersiz gelmeye başladı sonra mecbur başka aldım :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Çimento al, balkonda kendin yap. Demire para verilmez.

Tak çıkarlı dambıl alma çok verimsiz.

Isınmak için 2 adet 2kg, pump için 2 adet 5kg, yükleme içinse 8 tekrarda kaldırabileceğin maksimum ağırlıklarda plaka dök. 50kg çimento 15 tl, hurdacıdan demir de istediğin boyda kestirebilirsin.

Para vereceğin şey york eğimli sehpadır. Dambıla vereceğin parayı sehpaya ver.

bunu yapmak istemiyorum açıkçası. daha önceden vardı.

teşekkürler önerin için hocam :)

Toplam Hit: 4136 Toplam Mesaj: 42
spor bar halter dambıl