Deprem İstanbul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

...Japonya’da depremde bütün GSM şebekeleri 171 diye tek bir numaraya dönüşür ve Japonlar kuyruğa girip ararlar. 1’e basıp kendi numaralarını yazar ve iyi oldukları mesajını bırakırlar. Onu merak eden ailesi de yine 171’i arayıp bu kez 2 ye basar numarayı girer ve o kişinin bıraktığı mesajı dinlerler....

Böyle bir sistemin kesinlikle Türkiye'ye de gelmesi lazım...

Guzel bir sistem, bize hala neden gelmemis merak ettim. Devlet operatorlere zorunlu klabilir, maliyeti ronaldo'nun reklami maliyeti kadar yoktur herhalde.

Ancak bu ornekte anlik yuklenmeyi buffer eden baska bir sistem daha vardir. 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Oturduğum bina depreme dayanıklı mı? Nereden bilebiliriz? Öyle bi rapor varsa ortaya çıkaralım ölüp gidersek bizimkier hakkını arasın

Binanın yapım tarihinden bulabilirsin. 1999 sonrası yapıldıysa ve müteahhit malzemeden çalmadıysa sağlamdır. 

1999 depremi sonrası devlet inşaat yapımı konusunda sağlam tedbirler aldı. Deniz kumu yasaklandı mesala.

mkyb tarafından 28/Eyl/19 17:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Oturduğum bina depreme dayanıklı mı? Nereden bilebiliriz? Öyle bi rapor varsa ortaya çıkaralım ölüp gidersek bizimkier hakkını arasın

Binanın yapım tarihinden bulabilirsin. 1999 sonrası yapıldıysa ve müteahhit malzemeden çalmadıysa sağlamdır. 

1999 depremi sonrası devlet inşaat yapımı konusunda sağlam tedbirler aldı. Deniz kumu yasaklandı mesala.

Deniz kumu yıkanıp kısmen dere kumu katılıp polimer ip ya da fiber katkı katılıyor kuma sonra karılıyor dere kumu diye satılıyor... yoksa o kadar dere kumu bulman imkansız. Dev binalarda katkısız dere kumu kullanılır bunun tonu 2400 3000 tl arasındadır 8-10 kat binaya dere kumu bulamazsın. 99 sonrası inşaat kumu şöyledir eline bir avuç alırsın elini dümdüz açtığında taneciklerin çoğu birbirine tutunur dökülmez, dökülüyorsa o kum inşaata gelmez.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Sallandık mı yoksa benim tansiyon yine iptal mi ? İstanbul.

Şu yorumu okudukça patronun nabzını kontrol ederek fabrikadan kaçışını hatırlıyorum hahahaha . Tansiyonum düştüyse kontrol edeyim deprem oluyorsa tüyeyim.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Deniz kumu yıkanıp kısmen dere kumu katılıp polimer ip ya da fiber katkı katılıyor kuma sonra karılıyor dere kumu diye satılıyor... yoksa o kadar dere kumu bulman imkansız. 

Vay  arkadaş

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı

Deprem olduğunda alert veren masaüstü yada anroid uygulaması varmı

https://www.instagram.com/son.depremler/

bildirimleri açarsan anlık bilgi alabilirsin hocam.

end bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı

Deprem olduğunda alert veren masaüstü yada anroid uygulaması varmı

bir muridin ig sayfasi vardi depremleri paylasan

https://www.instagram.com/son.depremler/

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

binaların altından gelen güm sesi o binaların tırt olduğunu mu gösteriyo acaba :) 

bizim bina gerçi 8 katlı ve 1999'da yapıldı. belki de o yüzden duymuyoruzdur. 99 depreminden sonra ciddi şekilde (5 ve üzeri) deprem görmedi, 5.8'e kadar. o nedenle çok ciddi bi hasar var mı yok mudur bilmiyorum, görünen kadarıyla hiçbir şey yok. 

4,7 olduğunda ise 3-4 kez lingir lingir şeklinde salladı. bu 5,8'de ise çok ciddi sallantı olmadı gerçi annem mutfaktayken panikten kafama eliyle vurunca ben 10.5 hissettim denebilir nevrim döndü aq :) sonra cama baktım sallandığını görebiliyordum ama aşırı değildi odama doğru yöneldim devam eder mi diye, hafif hafi sallıyodu sonra durdu. 

annem korkudan ağladığı için dışarı çıkmak zorunda kaldım çoğu kişi öyle bi salladı kii!!! diyordu garip ne bileyim.

yalnız artık deprem haritasındaki 1. bölge, 2. bölge diye bi şey yok artık PGA 475 ve 2475 mi ne o büyük ivme değerleri filan var. artık ona göre risk haritası belirleniyor.

eğer marmara denizi ortasındaki fay (53 km) kırılırsa ortaya çıkan enerji 7,1 maksimum olacak. bu da 5,8'in, 25 katı bi sarsıntı demek. ilk aşamada sahil kıyısındaki büyükçekmece, avcılar ve florya kesimleri 0,560 (PGA 475 G) değerine sahip, yani çok yüksek risk. 7,1lik büyüklüğü, 10 şiddetinde hissedecekler. 

cennet, kanarya kesimleri, sahil kıyıları falan 0,400 PGA 475 G, 8-9 arası şiddeti hissedecekler. 

küçükçekmecenin kuzeyinden, beşiktaşın bebek semtine kadar bi çizgi çekin oradan itibaren kuzeye doğru gidildikçe PGA 475 G 'e göre, 0,300'lere daha da gidildikçe (arnavutköy vs) 0,200lere düşüyor. anlayacağınız en kuzeydekiler, deprem şiddetini görece daha az hissedebilecekler. 

küçükçekmece göl kesimleri, altınşehir, halkalı, kanarya, sefaköy, cennet çok kötü şeyler olabilir. zeminleri baya çamur gibi falanmış. bu da mevcuttan daha büyük gel-git demek. binalar sağlam değilse çok çöküntü olabilir ama bi tane araştırma gördüm afad'ın galiba, total küçükçekmecedeki bina sayısı 53 bin, depremde ise yıkım bekledikleri maksimum bina sayısı 9000. 

şans.

ama güngören kesiminde 35-40 bin kadar bina varmış 23 bini hasarlıymış aq. vahşet. yani yıkılabilirler. küçükçekmece orta riskli olmasına rağmen, güngören k.çekmeceden çok daha riskli.

işte bu pga 475 ve 2475 denen değerler acayip ilgin :) halkalı ötesi 0,370ken, beşiktaş/bebek kesimleri de 0,312. yani depremin şiddetini 7-8 gibi hissedecekler. floryaya falan görece az hissedilme olasılığı. 

fatih'in ise hiç şansının olmadığını söylüyorlar, çok etkilenecek diyorlar. ne diyelim.. keşke imkânlarımız olsa da kaçabilsek. 

Daniel-Koo tarafından 28/Eyl/19 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Ben aşırı panik oldum. İlk gece saat 2ydi arabada uyurken aklıma geldik teyzemin tek katlı evine gittim. Bahçede çardak vardı orada yattım korkudan.

Oturduğum bina 1999 depreminden birkaç ay önce yapılmış. Yani depremi görmüş ve hiçbir çatlak patlak yok. Bu son depremden sonra bodrum katını dolaştım. Eskiden ısıtma yapılsın diye kazanlar falan vardı. Dediğim gibi hiçbir çizik bile yok.

Fakat aşırı korkuyorum. Dün gece tam 12 defa uyandım masamın üzerinde duran su bardağına baktım sallanıyorsa eğer su direk bağırarak koşacaktım.

Şimdi merak etitğim birşeyler var. Herkes kafasına göre birşeyler diyor. Kimisi 2 küçük deprem 1 büyük yapacak.

Kimisi diyor 35 yıl sonra olacak deprem 25 yıl geri alındı. 10 sene içinde istanbulda 8 büyüklüğünde deprem olacak.

Akşam çiğ köfte almıştım. Oradaki adam diyor 1 hafta 10 gün içinde büyük deprem olabilir.

Ciddi derecede evham yaptım, manyak gibi sağa sola dolu bardaklar koyuyorum evde.

Oturduğum yerde istanbul çatalca. Binada bir bok yok. Aşırı mı reaksiyon gösteriyorum yoksa korkmalı mıyım ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Herkese merhaba. Ben aşırı panik oldum. İlk gece saat 2ydi arabada uyurken aklıma geldik teyzemin tek katlı evine gittim. Bahçede çardak vardı orada yattım korkudan.

Oturduğum bina 1999 depreminden birkaç ay önce yapılmış. Yani depremi görmüş ve hiçbir çatlak patlak yok. Bu son depremden sonra bodrum katını dolaştım. Eskiden ısıtma yapılsın diye kazanlar falan vardı. Dediğim gibi hiçbir çizik bile yok.

Fakat aşırı korkuyorum. Dün gece tam 12 defa uyandım masamın üzerinde duran su bardağına baktım sallanıyorsa eğer su direk bağırarak koşacaktım.

Şimdi merak etitğim birşeyler var. Herkes kafasına göre birşeyler diyor. Kimisi 2 küçük deprem 1 büyük yapacak.

Kimisi diyor 35 yıl sonra olacak deprem 25 yıl geri alındı. 10 sene içinde istanbulda 8 büyüklüğünde deprem olacak.

Akşam çiğ köfte almıştım. Oradaki adam diyor 1 hafta 10 gün içinde büyük deprem olabilir.

Ciddi derecede evham yaptım, manyak gibi sağa sola dolu bardaklar koyuyorum evde.

Oturduğum yerde istanbul çatalca. Binada bir bok yok. Aşırı mı reaksiyon gösteriyorum yoksa korkmalı mıyım ?

Aynı paranoya bende de söz konusu masa titrese avize kontrolü yapıyorum. Psikolojimi bozdu bu durum biraz tablete titreşim ölçer kurup gece bıraktım uyurken :) neler yaptırıyor adama g*t korkusu

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

reyis erkenci bugün. salladı.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 72320 Toplam Mesaj: 191
deprem