Deprem İstanbul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, ben aileme whatsapp araması üzerinden ulaştım hemen çok da kısa tuttuk internet olsada, millet ailelerine erişemiyor bile. 

Toplanma alanları sabah 10:00 dan önce açılmıyor malesef, çünkü hepsine avm ler diktiler. 

Kısmen boş alan olarak sadece bu alttaki yerler var gibi. İroni yapmıyorum, buraların içi şu anda güvenli alan sayılabilir. Dileğim daha yüksek ölçeklerde olmasındansa artçılarla var olan enerjinin aza inmesi.

Arada minik bir hatırlatma yapayım, kullanılan tüm telekomünikasyon sistemleri afetlerde her zaman aksamaya uğrar, daha büyük afetlerde uzun süreli kullanımı bile mümkün olmayabilir. Bu nedenle en temelde yapılacak şey ailenizin (adam gibi toplanma yeri olmasa bile) oturduğunuz yerde bir buluşma alanı belirlemek. 

Diğer bir konu kolaylıkla alabileceğiniz amatör telsizcilik lisansı ve elinizin altında bulunan bir telsizle olası afetlerde büyük ölçekte size hatta daha önemlisi başkalarına fayda sağlayabilirsiniz. Zira büyük afetlerde hep telsizcilerin haberleşmesiyle şehirler arası, kıtalar arası iletişimler olmuştu vakti imkanı olan es geçmemeli bence. 

Örn konu: https://www.tahribat.com/forum/kisa-mesafe-telsiz-vs-amator-telsizcilik--242708 

TxT tarafından 26/Eyl/19 15:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

İst bagcilarda evde oturuyordum bina bildiğin yatay olarak gitti geldi alttan çok şiddetli bir ses geldi dehşet vericiydi... bi kaç gün önce facebook da vatandaşın birisi yazmıştı 2 3 gün içinde olacak diye daha büyük bi deprem olacak sanırım içimde bir kaç gündür garip bi his vardı bu his dahada arttı. ..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İstanbul geneli 3 operatörde iptal. Aşırı yoğunluğu kaldıramayor baz istasyonları.

Böyle afet durumlarında sabit hat veya WhatsApp araması kullanın. 

Türkiye geneli hatlar yok. manisa'dayım bütün hatlar pert hala.

Telefonun menüsünden şebekeyi elle aratıp operatörünü kendin seç hocam. Telefon kendi şebekesini otomatik bulmada sorun yaşıyor. Bende düzeldi şuan böyle yapınca.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

birşey sorucam diyelimki evde yakalandık depreme. durulması en güvenli yer kapı eşiği diye hatırlıyorum ben. işin eni belki yanlıştırda kapı eşiği güvenlimi

bide çelik kapı kilitliyse eğer deprem esnasında kapılar sıkışıp açılmaz oluyormuş. dikkat edin yani o işede

do_som tarafından 26/Eyl/19 15:30 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

birşey sorucam diyelimki evde yakalandık depreme. durulması en güvenli yer kapı eşiği diye hatırlıyorum ben. işin eni belki yanlıştırda kapı eşiği güvenlimi

bide çelik kapı kilitliyse eğer deprem esnasında kapılar sıkışıp açılmaz oluyormuş. dikkat edin yani o işede

https://www.youtube.com/watch?v=6DFV0HJwVA4 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Ankaradayim turk telekom cekmiyor. Servis yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@TxT

teşekkürler hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    "AKOM verilerine göre afet sonrası merkezimize ulaşan güncel bilgiler şu şekildedir."

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1999 depremi tam 45 saniye sürmüş. Bu depremde bir o kadar sürseydi İstanbul'da taş üstünde taş kalmazdı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

İş yerini bosalttik biz, polis helikopterleri havadan tarama yapiyordu

طדṮ
Toplam Hit: 72420 Toplam Mesaj: 191
deprem