folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Devamını Göster - Devamını Gizle Kodu

Devamını Göster - Devamını Gizle Kodu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Abi niye bu kadar alıngansınız ki

Adam hide show olayını yapmış sonra demiş ki içime sinmedi daha doğrusu illaki vardır.

Çok doğru bir soru sormuş çünkü SEO açısından ve kullanılabilirlik açısından bir divi ikiye bölüp ID verip show hide yaptırmak yanlış.

Seçilenid.show bir tık yanlış kaçıyor çünkü eğer birden fazla devamını göster olursa ne yapacak adam?  Bunun dışında zaten kendisi de aynısını yapmış.

Ben de adamın tam istediğini gösterdim. Hadi bu neverlandı anlamıyorum, adam jquery ile ajaxı bile birbirine karıştırıyor. Önceki konuda da benim yazdığıma gıcık olmuş sürekli gözüne batıyorum

Sen bari yapma abi yani detaylı düşünüp yazacak olsan zaten benim yazdığıma benzer yazacaksın. Show hide adamın sorusuna cevap değil ki. Adam zaten aynısını yapmış. jQuery de hideda display none yapıyor. Birebir aynı çözüm. Sorduğu soru bambaşka. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum

Vaktim oldukça bütün postlara kod örneği atacağım çok da umrumda değil alınganlığınız

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    neverland bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

öğrette öğrenelim kraal. mafyasın bee. yazdığın koda tapıyorsak bi sebebi vaar.

küfür etmiştim de çok gerizekalısın değmeyeceğine kanaat getirdim. Böyle insanlara saygım var, destekliyoruz. Siz de yaşayın yaşatın. Eksiklik gibi görme onu <3

neverland tarafından 03/Eyl/20 04:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Abi niye bu kadar alıngansınız ki

Adam hide show olayını yapmış sonra demiş ki içime sinmedi daha doğrusu illaki vardır.

Çok doğru bir soru sormuş çünkü SEO açısından ve kullanılabilirlik açısından bir divi ikiye bölüp ID verip show hide yaptırmak yanlış.

Seçilenid.show bir tık yanlış kaçıyor çünkü eğer birden fazla devamını göster olursa ne yapacak adam?  Bunun dışında zaten kendisi de aynısını yapmış.

Ben de adamın tam istediğini gösterdim. Hadi bu neverlandı anlamıyorum, adam jquery ile ajaxı bile birbirine karıştırıyor. Önceki konuda da benim yazdığıma gıcık olmuş sürekli gözüne batıyorum

Sen bari yapma abi yani detaylı düşünüp yazacak olsan zaten benim yazdığıma benzer yazacaksın. Show hide adamın sorusuna cevap değil ki. Adam zaten aynısını yapmış. jQuery de hideda display none yapıyor. Birebir aynı çözüm. Sorduğu soru bambaşka. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum

Vaktim oldukça bütün postlara kod örneği atacağım çok da umrumda değil alınganlığınız

Bak gerizekalı arkadaşım açık açık anlatayım sonra beni banlayın. Bu kadar salaklığa katlanamıyorum. Yöneticiden ricamdır.

Demişsinki:

Google açısından display:none yeni nesil frontend development açısından etkili. Çünkü tarayacı nasıl görürse Google da o şekilde indexliyor. Böyle olmasa vuejs gibi reactive frameworkler bir boka yaramazdı.

Şu yukardaki yazdığın cümlenin gerizekalılığını anlatmaya makaleler, kitaplar, destanlar yetmez. Sana seo'yu öğreten hocanın da amk, sana javascript öğretenin de yani. Bişeyi öğreniyorsun bari ne işe yaradıklarını da öğren.

Yine de insanlık yapıp birkaç cümleyle seviyene göre açıklamaya çalışayım:

Madem google tarayıcı nasıl görürse öyle indekslediği için frameworkler çıktı diye ötüyorsun. jQuery 2006 yılında çıktığında google öyle mi indeksliyordu?

Jquery'deki ajax metoduyla çağırdığın contenti ayrıca tanımlamazsan google botları indekslemiyordu bile yakın zamana kadar.

Google'ın sonradan yüklenen verileri indeksleme mevzusunun senin sikik sokuk frameworklerinle bir alakası yok.

Javascript Frameworkler kullanıcıya daha hızlı daha iyi interface sağlamak amacıyla + daha kolay ve hızlı kod yaz, herkes yazsın zekası yetmeyen bile kod yazabilsin diye varlar. Google senin sitendeki arayüze bakar ama değerli olan asıl şey veridir oradaki. Yani biri elma biri armut. 

Daha da beynin basmadıysa otur araştır, öğren. Ben inemiyorum seviyene. 

Hadi eyvallah.

Senin hayalinde olan:

Google - Oooo bu adam react ile yazmış, bunu sevdim gel babacım içeriğinin bir değeri yok 1 numarasın sen.

Gerçekte olan:

Google - İçeriğin yoksa siktir git istersen C de yaz.

neverland tarafından 03/Eyl/20 04:26 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Altı üstü show hide. Niye bu kadar abarttın ki? Adam yazdığım kodu display none yapmadan nasıl çözerim demiş. Bende jquery versiyonunu yazdım.

Ahkam kesmene gerek yoktu. İlla react ile component mi yazalım? Bu kodu başka nasıl değiştireceksin? Php yada diğer diller ile bir yere post isteği atıp sayfanın tamamını mı göstersin? Ne istiyorsun? 

Adamın sorusuna metot ismi değiştirerek yanıt vermek o sorunun çözümü olduğunu düşünüyorsan; ok sıkıntı yok.

Bildiğin dilleri sıralayıp şunları şunları yaparım diyerek ahkam kesen sensin. Adamın sorduğu soruyla verdiğin yanıt aynı, bir çözüm yok ortada. Adam yazılım bilmediği için senin malca şeyini yapıp, bir de jquery kütüphanesini çağıracaktı 2 metot için kodunda.

gizleGoster metodunu hide yap kardeşim düzelir, çözüme bak amk skdjfksldjfsldkf. Arkaplanda herşey aynı, jquery kullanıyor diye bir şey sanıyorsunuz, çünkü bir şeyin arkaplanını araştırma yok sizlerde.

Adam sikindirik bir hide-show metodu kullancam diye koca kütüphaneyi çağırsın her seferinde :D

Ek olarak, 1. sayfada adamın sorusuna yanıt verildi.

neverland tarafından 03/Eyl/20 04:21 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Neverland; Böyle olmasa vuejs gibi reactive frameworkler bir boka yaramazdı. demek google renderlayıp indexliyor bu yüzden frameworkler çıktı demek değil.

Ajax dediğin bir protokol jQuery'den önce çıktıç

jQuery bir library. Javascript ile yapabildiklerini daha kısa çağırımlarla yapabileceğin bir fonksiyonlar kütüphanesi.

Yani jQuery bir framework değil.

Bugün framework olarak adlandırdığımız angular, react, vuejs gibi frameworkler reactivite kavramanın daha sık kullanılmaya başlaması ile ortaya çıktı. Bunların jQuery veya diğerleriyle hiçbir alakası yok.

Google sitemdeki interface'e bakamaz. Çünkü interface kavramı zannettiğin gibi "arayüz" anlamına gelmiyor :d

Tek haklı olduğun nokta Google'ın renderlayıp indexlemesinin frameworklerle alakasının olmaması ki ben de alakası var demedim zaten.

Gerizekalı olduğumu düşünmene sevindim troll bey. Senin benim zeki olduğumu düşünmen benim için büyük bir gocuntu olurdu. 

Sabaha kadar olmazsa akşama kadar cevap ver, yanlış bildiğin herşeyi düzeltecek bilgi ve tecrübem var. Zira sen "10 yıllık tecrübem var" diye gezinmeye başlamana daha 8 sene varken ben jquery ile classic aspyi birleştirip wordlist attacker felan yazıyordum: https://www.tahribat.com/forum/wordlist-attacker-asp-164527

jQuery henüz duyurulmadan önce http://dynamicdrive.com/ sitesinde nasıl dinamik web siteleri yapılır bunları öğreniyordum. Bana kimse javascript veya seo öğretmedi çünkü benim öğrendiğim yıllarda senin öğrenme prensibinle yaklaşabileceğin "kurslar" "öğretecek uzmanlar" yoktu. Her şey açık ve net olduğu için yazılımın mantığını bilen özünü alan herkes kaynak kodlarına bakarak bile öğrenebiliyordu birçok şeyi.

Arşivden bir çok eğitim verdiğim döküman makale silinmiş ama nispeten güncel birkaç örneğini görürsen zihnin biraz daha açılabilir: https://web.archive.org/web/20120705204745/http://www.iyibu.org/dokumanlar-ASP-ve-Jquery-ile-Daha-Fazla-Uygulamasi.html Bu arada sitedeki etiket bulutunu incelersen o dönem yapmaya çalıştığım sistemin dinamikleşmenin gelişmesi olduğunu anlayabilirsin

Bir de sana js seo öğretenin demesi yok mu :d

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Neverland; Böyle olmasa vuejs gibi reactive frameworkler bir boka yaramazdı. demek google renderlayıp indexliyor bu yüzden frameworkler çıktı demek değil.

Ajax dediğin bir protokol jQuery'den önce çıktıç

jQuery bir library. Javascript ile yapabildiklerini daha kısa çağırımlarla yapabileceğin bir fonksiyonlar kütüphanesi.

Yani jQuery bir framework değil.

Bugün framework olarak adlandırdığımız angular, react, vuejs gibi frameworkler reactivite kavramanın daha sık kullanılmaya başlaması ile ortaya çıktı. Bunların jQuery veya diğerleriyle hiçbir alakası yok.

Google sitemdeki interface'e bakamaz. Çünkü interface kavramı zannettiğin gibi "arayüz" anlamına gelmiyor :d

Tek haklı olduğun nokta Google'ın renderlayıp indexlemesinin frameworklerle alakasının olmaması ki ben de alakası var demedim zaten.

Gerizekalı olduğumu düşünmene sevindim troll bey. Senin benim zeki olduğumu düşünmen benim için büyük bir gocuntu olurdu. 

Sabaha kadar olmazsa akşama kadar cevap ver, yanlış bildiğin herşeyi düzeltecek bilgi ve tecrübem var. Zira sen "10 yıllık tecrübem var" diye gezinmeye başlamana daha 8 sene varken ben jquery ile classic aspyi birleştirip wordlist attacker felan yazıyordum: https://www.tahribat.com/forum/wordlist-attacker-asp-164527

jQuery henüz duyurulmadan önce http://dynamicdrive.com/ sitesinde nasıl dinamik web siteleri yapılır bunları öğreniyordum. Bana kimse javascript veya seo öğretmedi çünkü benim öğrendiğim yıllarda senin öğrenme prensibinle yaklaşabileceğin "kurslar" "öğretecek uzmanlar" yoktu. Her şey açık ve net olduğu için yazılımın mantığını bilen özünü alan herkes kaynak kodlarına bakarak bile öğrenebiliyordu birçok şeyi.

Arşivden bir çok eğitim verdiğim döküman makale silinmiş ama nispeten güncel birkaç örneğini görürsen zihnin biraz daha açılabilir: https://web.archive.org/web/20120705204745/http://www.iyibu.org/dokumanlar-ASP-ve-Jquery-ile-Daha-Fazla-Uygulamasi.html Bu arada sitedeki etiket bulutunu incelersen o dönem yapmaya çalıştığım sistemin dinamikleşmenin gelişmesi olduğunu anlayabilirsin

Bir de sana js seo öğretenin demesi yok mu :d

AFerin araştırmaya başlamışsın. Çevir kazı yanmasın. DAha fazla açıklama yapmaya sana birşeyleri anlatmaya niyetim yok.

5 seneye anlarsın, şimdi anlayabilecek kapasiten yok. Gerek de yok

sana ayıracak vaktim de yok

sanma ki haklsıın büyük yanılgın olur kendin adına, kendini geliştirmeni tavsiye ederim güle güle

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı
    neverland bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

öğrette öğrenelim kraal. mafyasın bee. yazdığın koda tapıyorsak bi sebebi vaar.

küfür etmiştim de çok gerizekalısın değmeyeceğine kanaat getirdim. Böyle insanlara saygım var, destekliyoruz. Siz de yaşayın yaşatın. Eksiklik gibi görme onu <3

Hahaha https://youtu.be/C9qh5l_IVOY <3

Bittik biz bittik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

///

AFerin araştırmaya başlamışsın. Çevir kazı yanmasın. DAha fazla açıklama yapmaya sana birşeyleri anlatmaya niyetim yok.

5 seneye anlarsın, şimdi anlayabilecek kapasiten yok. Gerek de yok

sana ayıracak vaktim de yok

sanma ki haklsıın büyük yanılgın olur kendin adına, kendini geliştirmeni tavsiye ederim güle güle

Periyodunda misin bu ne gerginlik? Ne anlatiyorsun sen paragraflarca amk? Ayni bokun laciverti dedigin seyin hicbir alakasi yok.

jQuery dedigin library kisa kullanim ve animasyonlariyla seni vanilla yazarken yapacagin angarya islerden kurtarir. Diger arkadas da postu acan adamin animasyonlu actirmak istiyor olabilecegini dusunup kod ornegi atmis. Ne diye palazlaniyon sen buna? Mani doneminde misin yoksa? Allah mi saniyorsun kendini?

Zaten Html sayfa load olduktan sonra devamini/goster gizle olayini tamamen nasil yok edicen display:none disinda? XHR request mi atican veriyi almak icin? Google'dan saklamak istedigin bi veri degil ki bu niye yapican bunu? Ki Google artik browser ayaklandirarak crawling yapiyor. Onu da alir her turlu. Neyin tribindesin aq?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Altı üstü show hide. Niye bu kadar abarttın ki? Adam yazdığım kodu display none yapmadan nasıl çözerim demiş. Bende jquery versiyonunu yazdım.

Ahkam kesmene gerek yoktu. İlla react ile component mi yazalım? Bu kodu başka nasıl değiştireceksin? Php yada diğer diller ile bir yere post isteği atıp sayfanın tamamını mı göstersin? Ne istiyorsun? 

Adamın sorusuna metot ismi değiştirerek yanıt vermek o sorunun çözümü olduğunu düşünüyorsan; ok sıkıntı yok.

Bildiğin dilleri sıralayıp şunları şunları yaparım diyerek ahkam kesen sensin. Adamın sorduğu soruyla verdiğin yanıt aynı, bir çözüm yok ortada. Adam yazılım bilmediği için senin malca şeyini yapıp, bir de jquery kütüphanesini çağıracaktı 2 metot için kodunda.

gizleGoster metodunu hide yap kardeşim düzelir, çözüme bak amk skdjfksldjfsldkf. Arkaplanda herşey aynı, jquery kullanıyor diye bir şey sanıyorsunuz, çünkü bir şeyin arkaplanını araştırma yok sizlerde.

Adam sikindirik bir hide-show metodu kullancam diye koca kütüphaneyi çağırsın her seferinde :D

Aynen hocam sadece showHide için koca kütüphaneyi çağırsın malca bir şey zaten.

Bildiğim şeyleri sıralamışım da neymiş :D Hocam ne içtin sen Allah aşkına arkadaş zaten yeni öğrenen biri konularından biliyoruz.

ama display: none; kullanmak pek içime sinmedi. daha düzgün bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşın böyle bir cümlesi var açıp bakar isen onu da görmüş olursun.

Daha düzgünü bunun Jquery gibi liblerdir. Normal pure Javascript ile yapmak biraz daha zor oluyor. Jquery bu işi kolaylaştırıyor ve bu yüzden de bir çözüm söyledim. Yanlış sa neye göre yanlış SEO ya falan girmişsiniz. Herkesin de dediği gibi yapılan işin seo açısından zaten bir problemi yok. arkadaş da seo ile ilgili tek satır cümle söylememiş neyin kafasını yaşayıp, neyin tantanasını yapıyorsunuz ?

Ben iyi biliyorum ben şöyleyim gibi bir şey mi söyledim :D :D 

Senin mentalitene göre bir web sitesi yada bir s*k*ndirik bir şey yazacaksak. React-Vue gibi frameworkelr kullanmak ta saçma sonuçta bunu pure JS ile de yapabiliyoruz koca kütüphaneyi/çatıyı kullanmaya ne gerek var.

MhmdAlmz tarafından 03/Eyl/20 11:17 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    neverland bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Aynen hocam sadece showHide için koca kütüphaneyi çağırsın malca bir şey zaten.

Bildiğim şeyleri sıralamışım da neymiş :D Hocam ne içtin sen Allah aşkına arkadaş zaten yeni öğrenen biri konularından biliyoruz.

ama display: none; kullanmak pek içime sinmedi. daha düzgün bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşın böyle bir cümlesi var açıp bakar isen onu da görmüş olursun.

Daha düzgünü bunun Jquery gibi liblerdir. Normal pure Javascript ile yapmak biraz daha zor oluyor. Jquery bu işi kolaylaştırıyor ve bu yüzden de bir çözüm söyledim. Yanlış sa neye göre yanlış SEO ya falan girmişsiniz. Herkesin de dediği gibi yapılan işin seo açısından zaten bir problemi yok. arkadaş da seo ile ilgili tek satır cümle söylememiş neyin kafasını yaşayıp, neyin tantanasını yapıyorsunuz ?

Ben iyi biliyorum ben şöyleyim gibi bir şey mi söyledim :D :D 

Senin mentalitene göre bir web sitesi yada bir s*k*ndirik bir şey yazacaksak. React-Vue gibi frameworkelr kullanmak ta saçma sonuçta bunu pure JS ile de yapabiliyoruz koca kütüphaneyi/çatıyı kullanmaya ne gerek var.

herif 223kb'in lafini yapiyor :D

dial up ile cikiyor internete galiba, hatta kendisi ata mainframe programmerlardan

ki muhtemelen konuyu acan arkadas css library olarak bootstrap falan kullaniyordur. dolayisiyla halihazirda jquery'i zaten load ediyordur her sayfasinda.

end tarafından 03/Eyl/20 14:17 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 4863 Toplam Mesaj: 35
kod