folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dilenciliğin Yeni Modası

Dilenciliğin Yeni Modası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ayrıca ben greenpeace için abonelik yaptırmanız için yapışanları da dilenci kategorisine koyuyorum.

Heryerde greenpeace için para toplayanlar var. bir tanede yerde çöp toplayanını görmedim sadece para topluolar amq.

valla hocam bende alsancakta denk geldim tahribat buluşması vardı adam beni çevirdi konuştum muhabbet ettik baya diyorum bak canım kardeşim ben öğrenciyim okul bitsin zaten greenpeace katılıcam falan ne diyorsa suyuna gittim 10 dk rahat konuştuk daha sonra uz-i geldi yanıma onuda başka bir greenpeace ci durdurdu ben yanaşmadım bile dedim zaten tebin arkadaşınızla konuşmuştuk falan para istediler bide üstüne arkamıza bakmadan kaçtım ordan :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Bu seyyar satıcılardan bi kere bişey alma gafletine düştüm ki o zamanlar 7 yada 8. sınıftayım.

Ablama kolye alacam,kolye 3 lira gibi birşeydi.

Arkasınada isim yazdıracaktım onada 3 lira dedi. Yazdıktan sonra harf başı 3 dedi orospu çocuğuna 20 lira vermek zorunda kaldım..

Birde eminönünde galata köprüsünün altında bi adam gelip elimdeki son kutu bu parfümü sana hediye edeyim bedava gibisinden konuşmaya başladı. Yarım saat gitmedi bu nasıl bi yapışkanlıktır.

Birde kızılayda 2 tane apaçi tipli yavşak sigara istedi. Elimdede marlborro var. Yok deyip bi ibnenin yüzüne üfledim gittiler :D

Birde konyada alaaddin tepesinde pamuk şeker satanlar vardır ki bunlar tüm şehirlerdekinden beterdir galiba..(Yenimahalle baskınındaki tiplerin çocuklarıdır) 

Yarım saat yapışırlar salak salak konuşurlar. Polise söylersin biz napalım alıyoruz ertesi gün salıyoruz diyolar.

Hergün alın o zaman bizene amk çekmek zorundamıyız? Sokakta millete artislik yaparlar,böyle tiplerede bi bok yapmazlar polisten soğuma nedenim bu resmen.

Bu oç'lara topluca bi çözüm bulmak lazım,polisin birşey yapacağı yok böyle giderse.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Agalar slm verince aleykimselam diyip yürüceniz yoka konulmaya başladı mı susmuyolar amk. aynen ben de dedim birine gel yemek alayım sana açsan diye direk toz oldu. akabinde 100 metre kadar takip ettim o 100 metrede 2 aylık ekmek parasını topladı amk haa topluyodu :D

şeyhin dediği gibi grinpisciler de dilenci gibi. yanaşan oldu mu direkt kaç para alıyonuz ben de bu şi yapcam dyorum. yok bz gönüllüyüz diyince gülüp amelemisiniz niye beleşe akşama kadar duruyonuz diyom başka bişi sormuyolar zaten :D

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Birkaç kez istanbulun değişik yerlerinde bunların kadın versiyonu da dahil olmak üzere denk geldi bana. 5 kuruş vermedim. Vermeye de hiç niyetim yok. Sizde vermeyin. Duygularınızı sömürmeye çalışıyorlar hatta sömürüyorlar da... Bazen diyorm kendi kendime "Yolda kalmışlara yardım etmek önemli ve çok sevap bişey" diye... Ama bunlr yolda kalmamış ki. Yolcu değiller. Kimisi bakarmısın diyor açız 2 gündür bişey yemedik. Bi ekmek parası ver bize falan filan. Sonra işi memlekete gidicez para yok. Otobüs bileti diyorlar.. Geldik iş bulamadık dönemiyoruz diyen var. amk bunlara para versem her ay 5000 tl lazım. Yetmezde... samimiyetine inansam veririm de bizde istanbulun piçi olmuşuz artık. Kolay kolay yemeyiz.

Özellikle söylüyorum: Dilencilere asla para vermeyin. Devletimiz zor durumda olanlara bakıyor da yardım da ediyor. Sağlık hizmeti artık zaten devlet tarafından karşılanıyor. O ilaç alamıyor hikayeleri eskide kaldı... 

Dilencinin size yaklaşımı sizin vicdanınızı sızlatmış olabilir. Ona vereceğiniz para o ve onun gibilerin artmasına sebep oluyor. Yardım etmek istiyorsanız heryerde cami, kuran kursu, hafız yetiştiren yerler, kızılay, gaziler-şehit aileleri vs.. çok yer var yardım edilecek. Veya bir garibanı görüp ratgle bir yere geçip yemek ısmarlayın. Alın size vicdan rahatlığı ve gerçek yardım...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben günde ne az 2 tane "abi buraya yeni gelmişem, iş arıyom/ameliyat olacam eallah rızası için bir eppek parası verirmin/bir eppek alıp verirmin şu bakkaldan." diyen adamla karşılaşıyorum. Ve koskoca, kalabalık yolda hep beni durduruyorlar.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Ha bide yeni bi tür çıktı. Pantolonun alt kısmını kesip kapri kıvamına getiriyolar.

Üstede kolsuz bi gömlek giyip kış aylarında sokakta ağlayarak para istiyolar.

Bu da son moda yakında tüm şehirlere yayılmaya başlar. O soğukta nasıl donarak ölmüyolar onuda anlayamadım vardiyalı çalışıyolar galiba.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

ankara / ulusta  birader bi bakarmısın diyen hiç kimsenin yüzüne bile bakmadan yola devam ediyorum aynı sebeplerden...

bi bakrmısının devamında olay her türlü paraya bağlanıyo arkadaş :)

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

elhamdürüllaa kafirim , 

eskişehirde suboyundaki bir cafede kavga bile ettim dilenci köpekle, sikimsonik bi dua kitabı satmaya çalışıyor ağlamaklı gözlerle annem kanser allahın muammedim diye zırvalamaya başlayan salaklara hastayım . geldi bu itsoyu kürt kılıklı masaya ağlıyor falan yalandan, bastım küfürü sokarım kitabı gtne dedim, o ara belki yanındaki alacak falan diye dikleniyordu (az önce ağlayan oç) attı kitabı yere üstüme yürümeye kalktı gelişine çaktım bende , mekan tanıdıktı elemanlar iş fazla uzamadan hadi git buradan diye kovaladılar

hasktir lan diom genelde , bi şok geçiriyor piç uzatırsa mevzuyu başlıyom dinine kitabına sövmeye , al kitabını siktir git buradan ile bityor genelde 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hee unutmadan söylüyüm.

Dilenci olan kız: Yaklaşık 1 ay önce fatihte vatan caddesinde metronun yanında 2 kız gördüm. Kızlar bakımlı şık. Yanaştılar yanıma. Kusura bakma yalnış anlama biz anakaraya eve gidecez ama hesapta olmayan şeyler oldu. Paramız da bitti. Telefonumuz çalındı. vs.. Otobüs bileti almak istiyoruz. Bize yardımcı olurmusun falan... Ulan gerçek olabilir dedim kendi kendime. Ama yinede içimemi doğdu nedir, yaa kusura bakmayın dedim. İstanbula cebinde para olmayan adama denk geldiniz dedim. Pos cihazınız varsa kredi kartımdan çekim yapayım size dedim. Onun da limiti kalmışsa tabi dedim. Çektim gittim. Aynı kızları akşam saatlerine denk gelecek şekilde 4-5 defa daha gördüm. En sonunda dayanamadım gittim bunların yanına -2 haftadır 1 otobüs bileti bulamadınız mı siz ? dedim. Hergün nerede makyaj yapıyorsunuz dedim ? Ben size yardımcı olucam buyrun karakola gidelim yakın zaten dedim. Gelmediler. Şok oldular :D Sonra bir daha görmedim.

Dilenci olmayan kız: Geçen hafta taksimde gece 2 de otele gidiyordum yatmaya. Bir kız pardon bakarmısın dedi. Biyer soracak sandım. Yaa hiç param kalmadı eve gidicem yardımcı olurmusun dedi. İi gel dedim. Aradım arkadaşımı. 15 dk da arabayla geldi. Kıza dedim hadi evine bırakayım seni. Gittik bakırköyde evine bıraktık onu. Numaramı istedi vermedim. Otelin adını söyledim. Kız bugün bir pasta almış gelmiş. Teşekkür için. Biraz muhabbet ettik. Şimdi arkadaşız. Ulan bana denk gelmesi ii oldu. Yoksa işi zor olurdu :D ( Şu sıralar ciddi bir ilişkim var. Evliliğe doğru giderken hata yapmak istemiyorum. Yoksa niyetim başka olabilirdi :D ) Otele geldiğinde kartımı istedi verdim. Numaramı öle almış oldu. Akşam aradı muhabbet ettik. Arkadaş olduk amk :D Kız niyeti bozarsa sölücem ben evliyim falan dicem :D Fırsatçılık bana yakışmaz...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Toplam Hit: 4297 Toplam Mesaj: 58