folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğalgaz Faturası

Doğalgaz Faturası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba ;

Baymak yoğuşmalı kombi kullanıyorum.1 aydır ortalama 45 derecede yakıyorum ve 45 derecede düzenli bir şekilde ısınamıyorum.Bu ay 5-7 gün arası 30 derecede yaktım.
    Evde 7 petek var ve 2 petek kapalı durumda.Anlattıklarım 5 petek için geçerlidir.
    Fatura dün geldi 235tl.

Geçen ay sadece 1 petek ortalama 45 derecede yandı ve 105 lira fatura gelmişti.

Sohbet ettiğim komşularım,arkadaşlarım ortalama 55-60 derecede yakıyorlar maksimum gelen fatura 170 tl

Arada bir peteklerden hava alıyorum.Kombinin bakımı geçen yıl yapılmıştı.Servis 100tl istiyor bakım için.Bu yüzden inat ettim çağırmicam servis mervis.

Bir ihtimal aramızda yoğuşmalı kullananlar vardır düşüncesiyle konuyu açtım.Kaç derecede yakıyorsunuz ne kadar fatura geliyor?

Konuyla ilgili bilgisi olanlardan öneriler almak isterim.

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi

7 petek var evde bizde de hepsi yaniyor,ama kombiden ayarlamiyoruz,oturdugumuz odada termostat var ordan 25 dereceye ayarlayip ellemedik birdaha hic.bir aylik fatura 180 tl geldi ki yarim kol buluzle usumuyoruz evde.yalitimli mi evin bilmiyorum,bence bizim evde onun cok faydasi var.

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

bizdede baykam kombi war bizde 38 derece 45 arası gidip geliyor 4 petek yakıyoz hep acık 190tl geldi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Evde 6 tane petek var 1'i kapalı, 40 derecede yakıyoruz gece gunduz acik evin yalitimida baya iyi ama 40 derecede adam akıllı ısıtmıyor, haftada 15kere falan dus alınıyor evde, erkek evi oldugundan yemek falanda yapmiyoruz fazla,en fazla cay demleriz bi.
    Gelen fatura : 
    http://postimage.org/image/aeanqtf63/

Kodumunun Edirnesi :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

7 petek, yoğuşmalı kombi, ev yalıtımlı, 3 petek kapalı

fatura tutarı 217 tl

düzenle : 45 - 50 derece arası

mont-blanc tarafından 11/Oca/13 17:42 tarihinde düzenlenmiştir

yıkılma sakın !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

bizdede baykam kombi war bizde 38 derece 45 arası gidip geliyor 4 petek yakıyoz hep acık 190tl geldi

Sizede çok geliyor hocam.Ben baymak servisi aradım az önce.Yoğuşmalı kombiden verim alabilmeniz için 55-60 arasında yakmanız gerekiyor dedi. 40-45 derecede yoğuşma durumu söz konusu olmuyormuş.
    Neden bu kadar pahalı geliyor diyince termostat vs. diye konuya giriyordu suratına kapattım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Yalıtımsız göt gibi bir ev, 95 m2. Altımız boş, kömürlük. Yoğuşmalı kombi. 7 petek var 45 derecede durmadan yakıyoruz. 230 TL.

anlıyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    veritas219
    veritas219's avatar
    Erkek

Hocam kombi sıcaklıgını 50 den asağıya dusurme.tum petekleri acın petekleri kapalı olan oda zaten petekleri acık olan odaların sıcaklığını alır petekleri kapalı olan  odanin petek vanalarını yarıya kadar acın Ayrıca oda termostatı taktırırsanız yakıtta %15-20 tasarruf sağlarsınız.

veritas219 tarafından 11/Oca/13 18:04 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

bizde 8 petek 40-50 arası yandı ortalama 360 geldi :O

der die das
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    veritas219 bunu yazdı

Hocam kombi sicakligini 50 den asagiya dusurme.tum petekleri acin petekleri kapali oda zaten petekleri acik olan odalarin sicakligini alir petekleri kapali olan  odanin petek vanalarini yariya kadar acin Ayrica oda termostati taktirirsaniz yakitti %15-20 tasarruf saglarsiniz.

Hocam bu söylediğinden ne kadar eminsin.Şimdi kapalı olan 2 peteği de açarım 300 üstü fatura gelir.İyice girmesin :)

Kesinlik söz konusu ise söylediğini yapayım hemen

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

bende ferroli kombi var 5 petek çalıştırıyorum binaya yalıtım yapıldı. genelde 30 derecede yakıyorum soğuk oldu mu 40 a çıkarıyorum. daha bu sabah fatura geldi 240 tl. her gün en az 1 defa banyo yapılıyor çeşmelerdeki sıcak su arada bir kullanılıyor. gelen fatura bu. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
Toplam Hit: 7031 Toplam Mesaj: 51