folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğalgaz Faturası

Doğalgaz Faturası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

yoğuşmalı kombinin olayı şu. yoğuşma düşük sıcaklıkta olacağından senin de kombiyi 30-40 derece de yakman gerekir. peteklerin toplam uzunluğu 8mt den fazla ise yoğuşma olayı işine yarar.  peteklerin tamamını açman lazım. kullanmadığın odaları kıs ama kesinlikle kapama. kapalı peteğinin olmaması lazım. uzun süre tek petek kullanmış isen kombinin motorunu bozmuş olabilirsin. eğer ara katta değilsen üst katında çatı yada alt katında dükkan var ise sittin sene ısınamazsın :D binanın dış cephesinde izolasyon yoksa ısınamazsın. peteklerden kazanmak istiyosan peteğin arkasına izopan filan koyabilirsin.

Bütün petekleri açtım.Şu an mükemmel sıcak,ailecek ısınıyoruz.
    Bilgiler için teşekkür ederim hocam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ideal sıcaklığı yakalayana kadar kombinin sıcaklığını düşürebilirsin.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

ideal sıcaklığı yakalayana kadar kombinin sıcaklığını düşürebilirsin.

Ne demek istediğini anlamadım hocam?Biraz daha açarmısın?İdealden kasıt ısınabileceğimiz sıcaklık mı ? Ev sıcaklığı mı?

Şu an ev iyi ısınmış durumda. Kombi şu an 55 derecede.Kaç dereceye indirmemde fayda var?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

55 cok 30-40 arasinda bi sıcaklık olması lazim ki yoğuşma yapsın. biraz daha düşürmen lazım.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam bızım ev altdan ısıtmaliydi .. evin fayanslarının uzerıne 1 fayans daha attırdım, sımdı ıyı ısınmıyor kalınlastıgı ıcın.. fayansları kırdırcakdım oyle yaptırcakdım .. babam dedıkı bu ustalar bı boktan anlamaz fayansı felan kırıyorum dıye tesisatı kırarlar cok sorun yaşarız dedı .. bende o sekılde yaptırmak zorunda kaldım .. ev acıkcası zor ısınıyor. eve petek yaptırsam daha cok faydası olur demı sımdıkı durumdan ? yalıtım yok evde camlar pimapen bızımkılerde sadece 2 odayı yakıyor 200-250 arası gelmiş.

h2run tarafından 12/Oca/13 06:35 tarihinde düzenlenmiştir

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hocam niye okadar çok gelmiş ya.Valla bizim evde doğalgaz sobası var 15 dakka yansın,oda cehennem gibi:)Ayda 70 lira fatura geliyo,birtek kötü yanı var oda tüm odaların ısınmaması.Mutfağa gitsen donuyosun.Bizde Peteğe geçmeyi düşünüyoruz yazın.Kuzenimler 3 petek yakıyor 35-40 arası 250 küsür lira fatura gelmiş.Yuh!.Adama 250 lira fatura vermekte koyar yani.

tolgaStain tarafından 12/Oca/13 06:44 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Bizede 180 TL gelmiş. Oyhş.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

bana 288 TL  Fatura gönermişler. Bu ne a.k. 50 de sabit yanıyor. Geçen sene bu kadar gelmiyordu. birde zam yapmadık diyorlar yalanınızı s......yim.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

55 cok 30-40 arasinda bi sıcaklık olması lazim ki yoğuşma yapsın. biraz daha düşürmen lazım.

50 derecede yanıyor çok mu oldu hocam?45 derecede ısınamıyoruz o yüzden indirmek istemiyorum.50derece iyimidir acaba?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

İstanbulda 4 sene öğrencilik yaptım.Öğrenci evinde toplasan 4 yılda 2 hafta kombi yakmadık.Bodrum katta oturmanın faydaları işte :)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Toplam Hit: 6994 Toplam Mesaj: 51