folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doktora Dava Açmak İstiyorum?

Doktora Dava Açmak İstiyorum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hacılar geçen yaz babamın karaciğerinde sorun vardı, tahliller testler falan yapıldı, doktor  karaciğerden parça alıp parça üzerinde de analiz yapalım dedi.

tamam dedik hernese alındı parça raporlar falan geldi, bazı nedenlerden dolayı babam sirozdan şüpheleniyodu, doktora sordu siroz falan olabilirmi acaba diye adam da baktı raporlara yok canım ne alakası var dedi. bişeyin yok sadece biraz problem var vs vs ilaç milaç verdi..

o sırada işte babam 3 hafta hastanede yattı milyon tane tetkik tahlil vs yapıldı, sonunda taburcu oldu normal bi şekilde yaşamaya devam etti..

son 1 aydır bazı problemler oluştu tekrardan, tvde de bi programda bi doktor sirozun belirtilerinden bahsediodu, babamdaki rahatsızlıklar da buna uyduğu için doktora gidelim dedik, bu sefer başka bi doktora gittik, babam lazım olur diye yazın karaciğerden alınan parçanın raporunu da götürdü,

doktor baktı rapora sizde siroz geçen yaz başlamış bu raporda da yazıyo bu dedi, tabi biz şok olduk :|

şimdi tedavi için gerekeni yapmaya çalışacaz ama, yazın gittiğimiz ... yüzünden aylarca ilerledi hastalık :S

adam bi de fakültede profesör :S

doğru düzgün bakmamış bile rapora insan bi inceler :S

şimdi bu yaptığının yanına kalmamasını istiyorum, dava falan açsak bi sonuç elde edebilirmiyiz?

not: normalde sirozun alkolden olduğu bilinir fakat babamınkinin alkolle alakası yok ayrı bi durum, içki içerse öle olur falan gibi msjlar yazıp da zaten tepede olan sinirlerimi yükseltmezseniz sevinirim :| 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    hocam önceliklen çok geçmiş olsun. dava işine gelince aç davanı ama bana kalırsa bi avukata danışıp öyle gir bu işe.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

katıksız salak pzwk doktor işte böyleler yüzünden neyse

babana geçmiş olsun kardeşim bunu hakikatli bir avukata danış aynı olayın başka bi versiyonuda bizim başımıza geldi ama seninki kadar çekilmez değil

allahın belası şerefsiz herif

kanımca adam sağlamdır diye raporu basmış elinde kanıtta var e babanın yanındaymışsında 2 de şahit güzel bi tazminat alırsınız kanımca hatta para istemiyoz dersen görevden azledilme meslekten uzaklaştırma yada bunların hepsi :D girer koca dötüne o şerefsizin ama peşini bırakma

edüt : daha olmadı 3 serserinin eline beş on kuruş sıkıştır bi güzel pataklasınlar iti

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    simdi siz 1-1 oldunuz ancak maci kazanmaniz icin 2-1 olmaniz lazim ynai baska bir doktora daha gitmenizi tavsiye ederim.Ben trafik kazasindan sonra kolumdaki kireclenme icin akdeniz universitesindeki doktorlar fizik tedavi gerekiyor dediler.ancak cektigim acilardan fizik tedaviyi kabul etmedim.sonra ankarada gataya gittik.ilgili bolumun baskaninin ozel muanehanesine gittik oda platin takilir dirsege ancak su an icin ameliyat olamaz dedi.Antalyada birkac doktor protez dirseklik soylemisti.su an amsterdamda 45 dk 1 saatlik bir operasyonla hallederiz.uyutmaya bile gerek yok diyorlar.sadece kolumu uyusturacaklar.ben antalyadakine davami acayim.yoksa ankaradakine 1 sene beklettigi icin ne yapayim.yogun bakimda yatarken ayagima ailem egzersiz yaptirsaydi damar tikanikligim olmazdi ve su anda ayagim sismezdi.1 yildir durum boyle.simdi gidip hasta bakiciyimi doveyim.Hepsi farkli soyledi.oysa rapor ayni rapor.Antalyada ki doktorlar ayagimi hareket ettirmemem gerektigini cok riskli oldugunu tikanan pihtinin akcigerime yada beynime giderse kalici zararlara sebep olacagini hatta olume bile varabilecegimi soylediler.ve ben hastaneden cikinca 3 ay ayagimi basmadim.burdaki doktorlar ise tam tersine bol bol hareket yapmami yoksa acilmayacagini soyluyorlar.ayagini hareket ettirmezsen kan dolasimi yavaslar diyorlar.sence ben ne yapmaliyim.ben hickimseyi takmadim ve kendimi nasil rahat hissettiysem o sekilde davrandim.bastonlari attim.yuruyorum.simdi yaza kosarsin diyor doktorlar.tedavim hala suruyor.ancak sizinki tabi biraz farkli ancak baska bir doktora daha gitmenizi tavsiye ederim

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Çok geçmiş olsun kardeşim allah acil şifalar versin..Dava konusunda bi bilgim yok...

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek
    Gecmis olsun  cold-m4.. Bulundugun ildeki il saglik mudurlugune sikayet dilekcenizi verebilirsiniz..Birde saglik islerinden iyi anlayan bi avukatla da gorusurup avukat araciligi ile dilekceyi verebilirsiniz..Insallah sonuc istediginiz gibi olur..

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Babamda tıp Profesörü kız arkımda avukat ikisinede şimdi sordum ikiside bir işe yaramaz dava dediler....Babamın cevabı daha detaylı...Öncelikle bu tarz olaylarda doktor kaybetse bile meslek sigortası doktorun yerine parayı öder istatisliginde de sadece 1 sayılık degişim olur adama çok dokunmaz diyor.Bunun haricinde siz doktora yazın gittiyseniz ve hastalıkta yazın başladıysa mahkemede adamın savunması gayet basit...Endokrin sistemi bozuklukları ve kanser gibi hastalıklar bir çok test ve kontrolde fark edilmeye bilir bu tıp camiyasında çokca görülen birşeydir der ve büyük ihtimalle getirilen uzman kişide bunu onaylar ve çekip gider adam...

Tekrardan geçmiş olsun 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Babamda tıp Profesörü kız arkımda avukat ikisinede şimdi sordum ikiside bir işe yaramaz dava dediler....Babamın cevabı daha detaylı...Öncelikle bu tarz olaylarda doktor kaybetse bile meslek sigortası doktorun yerine parayı öder istatisliginde de sadece 1 sayılık degişim olur adama çok dokunmaz diyor.Bunun haricinde siz doktora yazın gittiyseniz ve hastalıkta yazın başladıysa mahkemede adamın savunması gayet basit...Endokrin sistemi bozuklukları ve kanser gibi hastalıklar bir çok test ve kontrolde fark edilmeye bilir bu tıp camiyasında çokca görülen birşeydir der ve büyük ihtimalle getirilen uzman kişide bunu onaylar ve çekip gider adam...

Tekrardan geçmiş olsun

saol hocam, açıkçası ben de pek ümitli değilim ama gene yapılacak birşey varsa yapmak istiyorum.

bu arada hastalık yazın başladı fakat olay şöyle, yazın gittiğimiz doktorun yaptığı testin sonucunda yazıyo zaten hastalığın olduğu, yani üzerinde siroz yazan testi götürdük doktora siroz yok dedi adam :S ben de bakmıştım sonuçlara ama sirozun tıptaki adını bilmediğim için sadece referans aralıklarına falan bakabilmiştim :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Haklı olduğunu düşünüyorsan, önün açık olsun. Yinede bir avukata danış, haklıyken haksız konuma düşmeyesin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    şimdi bence dava ac hakkını ara önemli olan burda iyi avukat tutmaktır çünkü adamın hakimi kafalaması lazım...Hakim ne anlasın yoksa teşhisten şundan bundan. Doktor benim bildigim kadarıyla bu işten rahat sıyrılabilir ama diyorsunki var olan teşhisi onaylamadı ondan ilaç alamadık işte o zaman işin rengi degişir. Sen bunu bu tarz davalara bakan ve mümkünse tanıdıkları iyi olan bir avukata götür.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:
    şimdi bence dava ac hakkını ara önemli olan burda iyi avukat tutmaktır çünkü adamın hakimi kafalaması lazım...Hakim ne anlasın yoksa teşhisten şundan bundan. Doktor benim bildigim kadarıyla bu işten rahat sıyrılabilir ama diyorsunki var olan teşhisi onaylamadı ondan ilaç alamadık işte o zaman işin rengi degişir. Sen bunu bu tarz davalara bakan ve mümkünse tanıdıkları iyi olan bir avukata götür.
    baq simdi söle anladım ben..doktor bunun siroz olmadııgını sölemiş ama raporda siroz yazıyor..ve sölenmediği için bunlarda önlemini almamıs ve bu yüzdende hastalık ilerlemiş..bence dava ac..çünki haklı taraf sizsiniz gibi  gözüküyor tamamen kendi görüşüm bu..

Boş İşler Uzmanı..
Toplam Hit: 5380 Toplam Mesaj: 38