folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doktora Dava Açmak İstiyorum?

Doktora Dava Açmak İstiyorum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector22
    hector22's avatar
    Erkek
    doktorun adını yazar mısın?

Sıkılgan biriyim ama sıkıcı değilim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLuesLive
    BLuesLive's avatar
    Erkek

Swool bunu yazdı:
    -----------------------------
    Haklı olduğunu düşünüyorsan, önün açık olsun. Yinede bir avukata danış, haklıyken haksız konuma düşmeyesin.

bencede...

....// iLeTisim : run0@Live.Com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    şimdi karatahta çok güzel açıklamış ama bilir kişi raporunu şöyle özetliyim sana bu kişiye şu şu tarihlerde siroz şüpesiyle tahlil yapılmış ve şu sonuclar çıkmıştır bu sonuclarda şu hastalıgı işaret etmektedir.Ama dedigim gibi bilir kişinin bu raporu eger avukat iyi bir avukatsa bir işe yaramaz çünkü adamın savunması hazırdır.Tıpta tahliler ve benzeri tehkiklerin belli oranda yanlış çıktıgı inkar edilemez bir gercektir.Kanser,endokrin bozukluklar ve kalp gibi hastalıklar aniden seyir degiştirebilir ve tahliller yanılabilir.Bu genel bir olaydır.Bunun haricinde ben hastanın alkol kullanmamasını göz önüne alarak sirozla aynı belirtileri taşıyan şu şu şu hastalıklarına olanak verdim der ve çıkar işin içinden.Kimsede adama sen hatalısın diyemez adam yanlış teşhis koydugu için suclanabilir ama büyük ihtimalle yukarda yazan sebepleri meslektaşlarınında onaylıcagı sebepler oldugundan çıkıp gider

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Benim anladığım kadarıyla doktor,bildirim yükümlülüğünü yerine getirmemiş,bu tazminat için yeterli bir sebep,ancak cezai sorumluluğu için,doktorun görevinden kaynaklanan bir zarara sebep olması gerekiyor,ki olayda da böyle,yani ihmal suretiyle icra suçu mevcut,yani görevi gereği bidlirimle yükümlüyken bildirmemiş..Etraflıca avukatla düşünülmeli,ancak en önemlisi danışacağın avukat,senin yaşadığın olaya benzer içtihadı birleştirme kararları bulmalı..Bir içtihadı birleştirme kararı neredeyse kesin delil teşkil eder..Sicili açısından kolay kolay hiç bir hakim,içtihadı birleştirme kararı aksinde hüküm veremez..

Çekil,Önümden Çekil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerali
    omerali's avatar
    Erkek
    kardeş belki herkes den farklı bi cevap olcak benimki  ama doktora dava açma.....  onlarda insan hata yapabilirler... veya gerçekten başka bi durumda olabilir.... doktorlar sırf bu yüzden durumu kritik hastalara bakmıyolar... elimizde kalır  sonra dava açarlar diye kaç tane doktor ameliyatlardan kaçıyo biliyomsun....onlarda haklıyaptıkları iş riskli bi iş ama bi hastaya bakarken dava filan düşünmemeli....   yoksa yakında avrupalılar gibi olcaz....  sokakta adama bişey olsa yanındaki doktor beni ilgilendirmez diye bakmıyooo.....benim ki sadece bi düşünce....   çok geçmiş olsun ... allah şifa versin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    omerali bunu yazdı:
    kardeş belki herkes den farklı bi cevap olcak benimki  ama doktora dava açma.....  onlarda insan hata yapabilirler... veya gerçekten başka bi durumda olabilir.... doktorlar sırf bu yüzden durumu kritik hastalara bakmıyolar... elimizde kalır  sonra dava açarlar diye kaç tane doktor ameliyatlardan kaçıyo biliyomsun....onlarda haklıyaptıkları iş riskli bi iş ama bi hastaya bakarken dava filan düşünmemeli....   yoksa yakında avrupalılar gibi olcaz....  sokakta adama bişey olsa yanındaki doktor beni ilgilendirmez diye bakmıyooo.....benim ki sadece bi düşünce....   çok geçmiş olsun ... allah şifa versin
    senin yanlıslık dediğin sey belki bir insanın hayatına mæl olabilir..( allah korusun). + dodoktor gördüğünü algılayamayacak kadar salaksa hasta bunun cezasını çekmek zorunda değil..+ dediğin doru her insan hata yapabilir fakat ve lakin her insan insanlık sucu işleyecek bir biçimde hata yapmaz..bunun bilincinde olan insan zati bu sucu işlemez..valla kazanacağınızı düşünüyorsanız dava acın.ama ilk önce tabi allah nasip ederse babanı düşün su hastalıgı atlatsın ardından dava açarsın veya açmazsın bunun hepsi size kalmış artık..

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Arkadaşımızın babasına ve bnzer durumda olanlara acil şifalar dileriz.Öncelikli olarak bu olayın peşini bırakmayın.Eger istanbulda iseniz size yardımcı olacak güçlü avukatlarımız var.Seve seve yardımcı olurlar.Haklı oldugunuz ortada.Bu olayın gidişatını söylüyorum.Resmi işlemler nasıl olacak?..Öncelikle savcılıga suç duyurusu yapılacak.Mahkeme süreci başlayacak.Tedavi süreci ve hastanede geçen dönemi , kullanılan ilaçları tüm işlemleri incelemek üzere Resmi Bilrkişi dedigimiz Adli tıp kurumu veya Saglık bakanlıgı Yüksek Saglı Şurası gibi kurumlar evrakları inceleyip bir rapor hazırlayarak mahkemeye sunacak.Ne yazıkki karşılaştıgımız bu durum Üniversite hastanelerinde doktorların insanları deneme ve egitim amaçlarıyla nasıl kullandıklarını gözler önüne seren acı bir durumdur.Haklı oldugunuz bir davada lütfen mücadelenizi terketmeyin.tekrar geçmiş olsun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mauselaus
    mauselaus's avatar
    Erkek

Cold öncelikle çok geçmiş olsun,

bence, raporda neyin ne olduğu acıkca yazıyorsa  adam direk zan altında kalır doktor sonuçta başka bi hastalığa kanaat getirmiş

ilaç falan vermiş yanlış tedavi uygulamış bu konularda çok bilgi sahibi değilim ama diğer arkadaşlar gibi çevreden duyduklarıma göre yorum yapıyorum

bu  olaylar görevi savsaklamak meslekte acemilik konularına girebilir bunları yapmakta özel ve genel kanunlara göre suçtur (hem tck'da hemde sağlık mevzuatında) 

avukat tutmana bile gerek yok bence dava sonuçta avukatsızda açılabilir bizzat gidip savcılığa dilekçe verip suç duyurusunda bulunabilirsin

sağlık bakanlığının kurduğu alo sağlık bilgi hattı var 184 burdan ne yapabileceğini sorabilirsin  435 64 40 (10 Hat) bide bu no var

buda sağlık bakanlığının danışma hattı burdanda bişeyler öğrenebilirsin ama öncelik babanın sağlığına kavuşması 

önce sağlık gerisi hallolur acil şifalar 

“Aşırı harcamalara ilişkin rakamlar, dünyadaki yoksul kesimin ihtiyaçlarını karşılamanın çok masraflı olacağı iddiasını çürütmektedir. Yoksulların yeterli gıda, temiz su ve temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için gereken para, insanların bir yıl içinde makyaj malzemelerine, dondurmaya ve evde beslenen hayvanların mamasına harcadığından daha azdır.” (World Watch Institute’ün ‘Dünyanın Durumu’ adıyla yayınlanan raporu, TEMA VAKFI yayınları, İstanbul 2004, 5-6)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    petrucci
    petrucci's avatar
    Erkek
    siroz "hepatit C" nin ilerlemesiyle oluo sanırım.kanser olma riskide war bu hastalığın ilerlemesıyle.Sen ve ailenın Hepatit testi yaptırmanı tavsiye ederim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    connectus_erectus
    connectus_erectus's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun Allah en kısa zamanda şifa versin babana

Ben herkesten farklı bi şekilde tam tersini iddaa edecem. Özeldeki doktora nasıl güvenebiliyosun? Sizin yerinizde olsam yazın gittiğiniz doktora tekrar giderim sonuçta adam profosör. Ve bu özeldeki doktorun dediklerini + son şikayetlerini vs vs tamamen anlatırım ona göre bi hal çaresi düşünürüm.  

Toplam Hit: 5391 Toplam Mesaj: 38