folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Dolandırılacaktım

Dolandırılacaktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

Madem anladın daha nıye sonradan gonderdınkı satmıyorum deseydın 300 lıra daha fazla verene satsaydın işte

bosluk +1

hocam söz möz diyorsun ama adam seni bildigin s..meye calismiş :/

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    HannibALgan bunu yazdı

Evimde boş boş yatan antika bi kahve takımı var. Antika olduğunu sonradan öğrendim tabi. Biraz ''acaba para eder mi?'' soruyla birazda sahibinden'de ki satışları arttırmak için ilan verdim. Vatandaşın biri aradı. Koleksiyoncu olduğunu ve bu parçayı istediğini söyledi. Bende 120 yıllık tunç setin resimlerini yayınladım, ordan bakıp değerlendirebilirsiniz dedim. Neyse gel zaman git zaman bu vatandaş bana ''hocam hesabına 1000$ atıyorum'' dedi. Bütün işlemlerimi online takip ederim. Bakıyorum hesapta bir hareketlilik yok. Bankamı aradım, yine yok. Bende pek sallamadım. Sonra tekrar arayıp ''özür dilerim sizin işleminizi unuttum'' deyip tekrardan IBAN ve hesap numarasını istedi. Sonra o gün askıda 1000 dolar olduğunu gördüm. Havale bir türlü hesaba geçmiyordu. Adam arayıp yolladım paranı diyor. Banka ise ''gönderilen banka paraya şerh koymuş'' tarzında birşey söyledi. Haliyle işkillendim. Adam tekrar arayıp ''paranı yolladım, eşyaları yolla diye diretmeye başladı. Maille birde makbuz ile dekont gönderdi. Resimlerde parayı gönderdiği alenen görünüyor ama hesapta para yok. Son aradığında ''yakalandın dostum, birazdan dolandırıcılık polisleri seni alacak'' dedim ve telefon kapandı...

Bankada parayı nasıl askıda tuttuğunu, havaleyi nasıl engellediğini anlayamadım. Yetkili bi abimiz veya ablamız açıklar mı bu işin iç yüzünü?

hocam benim başıma şöyle bişey geldi. biri yanlışlıkla hesabıma para yatırmış. bunu bildirince parayı askıya almışlar. ne ben çekebiliyodum ne adam geri alabiliyodu. ben şubeye gidip dilekçe yazdım da aldı parasını. belki benim imzam olmadan geri alamaması bankaların sonradan eklediği bir sistem böyle dolandırıcılık olaylarına karşı. geçen sene yaşadım bunu. garanti bankası.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gençler Bugün Beni TEKNOLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'nden Aradılar. :) Numarayı unutmazsam yarın  yazayım 532 li birşeydi telefon şimdi yanımda değil

Adımı falan öğrenmişler pezolar nerden aldıysa ibneler. bir bayan beni kandırmaya çalışıyor. bende sırf gıcıklık olsun diye açtım zaten boş boş oturuyorum bari şu karının sesini dinleyeyim dedim.

Son bir yılda kredi kartınız ile birçok alışveriş yapmışsınız falan dedi bizde size hediye gömlek göndereceğiz karaca marka (böyle bir marka var mı bilmiyorum) gömlek diyor tabi 420 tl lik bir tane tableti alırsam. Şeref fakirleri bilmez ki ben kredi kartını alalı bir ay olmadı :) 

Tabletin özelliklerini sayıyor da sayıyor. Garibim bilmiyor ki bilgisayar öğretmenliği okuyor olduğumu.:) Bende kibarca hanımefendi ben bilgisayar öğretmeniyim teknoloji konusunda başkasının tavsiyesine ihtiyacım yok dedim. Ayrıca şu anda böyle bir alete de ihtiyacım yok diyorum. 

Neden ihtiyacınız olmasın Nasıl olmaz falan o ara yalpaladı karı.  Zaten açar açmaz dedi Teknoloji işleri genel müdürlüğü dedi ya ben öyle birşey olmadıgını biliyorum vaziyeti hemen çaktım tabi.

Herkes bir yol tutturmuş gidiyor bakalım sonumuz hayır ola.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

hacı bence en güzel yol koşullu gönderme mi ne var

arkadaş gitar almıştı

parayı kargo elemanına vermişti

kargo şirketide satan kişiye veriyor parayı

böyle bir sistem var galiba

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wert bunu yazdı

arkadaş gitar almıştı

var hocam öyle birşey arkadaşa bilgisayar almıştım bu şekilde. Sen ürünü internetten alıyorsun ürün geliyor paketi açıyorsun doğruysa kargo elemanına parayı veriyorsun kargo elemanıda parayı ürünü gönderene gönderiyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    wert bunu yazdı

arkadaş gitar almıştı

var hocam öyle birşey arkadaşa bilgisayar almıştım bu şekilde. Sen ürünü internetten alıyorsun ürün geliyor paketi açıyorsun doğruysa kargo elemanına parayı veriyorsun kargo elemanıda parayı ürünü gönderene gönderiyor. 

Ptt kargodan bahsediyorsan görevli senden parayı almadan kargoyu teslim etmez. Parayı verirsin adam kutuyu verir basar gider. Bekletsen bile kargo paketi açıldığı için iade almaz, alamaz. Ptt kargo ile çok dolandırıcılık olayları dönüyor...

Eft gönderirken de iban numarasının son hanelerini sallarsanız tam hesap numarasının olduğu kısmı para banka şubesine kadar ulaşır ancak hesap numarası doğru olmadığı için aynı günün sonunda gönderenin hesabına geri döner. Benimde bir sefer başıma gelmişti. Ben yanlış gönderdim geri geldi para. Gönderilen parayı askıda tutma olayıda muhtemelen adam eft yaptıktan hemen sonra arayıp yanlış gönderdim bloke koyun diyordur. Pezevenk muhtemelen bunu bir çok sefer yapmıştır. Doğal olarak bankanın eline bir kanıt bırakmış oluyor yani bu işleri devamlı yaptığına dair.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arasta da ayni sistem var ptt den daha guvenli kartta gecerli

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

başlığı akşamdan beri dolandırılacak tim diye okuyorum kimmiş lan bu tim diye triplere giriyodum kendi kendime saat 03:27 ve başlığın dolandırılacak'tım olduğunu yeni anladım noktalama işaretlerine dikkat edelim arkadaşlar iyi geceler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

başlığı akşamdan beri dolandırılacak tim diye okuyorum kimmiş lan bu tim diye triplere giriyodum kendi kendime saat 03:27 ve başlığın dolandırılacak'tım olduğunu yeni anladım noktalama işaretlerine dikkat edelim arkadaşlar iyi geceler

yalnız değilsin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Aynen bende böyle okudum başlığı. Dedim dolandırmak için "tim" mi arıyor bu?

Toplam Hit: 5490 Toplam Mesaj: 40