folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Domuz Eti Hakkında

Domuz Eti Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Müritler kafama takılan bir şey var. Tamam teorik olarak ülkenin büyük çoğunluğu müslüman ama peki neden müslümana haram olan alkollü içecekler rahatça satılabiliyorken,  yine aynı şekilde haram olan domuz eti satılmıyor? Bunun en gerçekçi sebebi nedir?

Neden sıradan bir ortadoğu ülkesi insanında domuz etinin kelimesi veyahut düşüncesi tiksinti yaratıyor? Oysa içki, zina, gıybet, yalan söylemek vb bu hayvanın etini tüketmekten kat be kat daha günah değil midir? 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Derin bir konu hocam.Domuz etini yemekden ölümüne korkan adamlar başka her türlü haltı yapıyor.Ama elhamdulillah Müslüman oldukları için domuzu katiyen yemezler.

Kendi fikrimce domuzu üstüne para  verselerde yemem.Bana hiç cazip gelmiyor.

u235 tarafından 15/Kas/14 00:42 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

hocam bence yerinin doldurulabilir olması. bin çeşit et var. domuz yasak olsada. alkolun yerini neyle doldurabilirsin.

rebellisch tarafından 15/Kas/14 00:39 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

domuz etinin dogrudan satisinin yasak oldugunu sanmiyorum oyle bir kanun duymadim ureten satan cok yer var dukkan vs kasap seklinde olmamasinin sebebi dedigin gibi akillarda yarattigi igrelti ve on yargilar ve dini inanclar yuzunden zaten is yapamicak olmasidir 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bende dün rüyamda domuz gördüm domuz etlerini güzelce temizleyip, buhar altında pişiriyorlardı sonra onu konservelere koyup ton balığı diye satıyorlardı, bende ha siktir bunca zaman ton balığı diye domuz eti yemişiz diyordum sonra çişim geldi uyandım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Hocam domuz eti bizim memlekette günah olduğu için yenmiyor. Satilmadigi icin yenmiyor. Bi satilmaya baslansa tüketilirde.

Dersen alkol neden var. Cunku hukumetler iyi gelir elde ediyo bundan.

Osmanli'da bile sadece belirli donemlerde yasaklanmis.

Birde bizim gibi kismen Avrupa kitasiyla munasebeti olan ulkelerde alkolu tamamen yasaklayamazsin da. Bi cok seyden vazgecmen gerekli. Denetimi de saglanamaz zaten. Sahte ickilerle kitlesel olumlere sebebiyet bile verir

Florenzi tarafından 15/Kas/14 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    rebellisch bunu yazdı

hocam bence yerinin doldurulabilir olması. bin çeşit et var. domuz yasak olsada. alkolun yerini neyle doldurabilirsin.

domuz eti yemedigin belli hocam izgarada falan bi yesen baska ete bakmazsin kendim cok tuketmemekle beraber hastasi olana adamlarin asla dana etine bile bakmiolar :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

içkinin zinanın dedikodunun alternatifi yok

domuz etinin var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Hocam sorduğun soru o kadar derin anlamlar içeriyor ki...

Bizim ülkemizde din kitap okuyarak değil geleneksel olarak yayılıyor.

Anası babası ne yapıyorsa bizimkilerde aynısını yapıyor. Yeni bişey pek olmaz.

Zina ediyor sonra cumaya gidiyor elhamdülliah Müslüman.

Kısaca paradoks ve mallık içindeyizde kimse takmıyor hocam.

Herkesin şefersizim tek derdi var para kazanmak itibar saygı görmek arada din diyanet deyip vicdanı rahatlatmak.

Gerisi hikaye. 

En dinci adam bile kafası estimi basıyor küfrü laneti. Tevazu ve ruhani huzur bizde yok.

Sanki hiç ölmeyecek gibi çalışıyoz.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    rebellisch bunu yazdı

domuz eti yemedigin belli hocam izgarada falan bi yesen baska ete bakmazsin kendim cok tuketmemekle beraber hastasi olana adamlarin asla dana etine bile bakmiolar :D

abi ayarla da yiyelim o halde. macrocentera falan baktım da çok pahalı geldi :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

@kaamos biraz absürt olacak ama anadolu köylerinde yüzyıllarca zina yapmak yerine hayvanlara tecavüz eden insanlar yaşadı. içki yerine de ot tüketen çokça insan var.

@Absolut hocam ben de öyle düşündüm ama saçma da geldi. Mesela migrosta konserve salyangoz bile var ama av hayvanları eti yok. Şarküteri ya da kasaplarda da bulamadım böyle bir et çeşitliliği.

@ValentinoRossi hocam işte benim merak ettiğim de neden satılmadığı yönünde. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 11348 Toplam Mesaj: 103