folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Domuz Eti Hakkında

Domuz Eti Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

marketlerde bulabilirsin bacon falan var.

ayrıca; https://eksisozluk.com/istanbulda-domuz-eti-bulunan-restoranlar--4480496

He is finding himself.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

domuz peygamber, yemesin kimse diye ayet yollamış.

Yazdigin cumleyi anlasilir bi sekilde bidaha yaz. eger dogru anladiysam, senin sahsin icin 1 vagon laf hazir.

Konuyla ilgili yurt disinda bilincli tuketicilee genelde domuz eti ve urunlerini tuketmezler ayrica bazi arkadaslar demis kendi bokunu yiyen hayvan yenirmi diye o vatandaslar tavuk vs de yemeseinler

Domuz etini uzun yillar boyu yemeyen biri yediginde mide agrisi cekebilir ve etin kokusundan zaten yemek istemeyecektir.

Domuz eti pembemsi bi renktedir yani bu demek oluyorki domuz etini reyona koysaniz bile hemen ayirt edersiniz dana ve koyun kuzu etinden.

Konuyla ilgili ayrica rusya ve ukraynada bulunan biri olarak ssoyluyorum buradaki ureticilerde sattiklari malin uzerine esek gibi yazilarla yazar ne eti oldugunu

ayhun tarafından 15/Kas/14 17:03 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

sadece konuyu acan kisinin mesajını okudum hocam domuz eti macrocenter gibi buyuk marketlerde satılıyor tiksinti konusuna gelirsek domuz un özelliklerini arastır veya youtube da bir video izle anlarsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

ben bi kac kez denedim cok ta lezeltilydi ...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Domuz etinde cok fazla mikrop uruyor. Tahminimce o yuzden Muslumanlikta yasak. Domuz etini yerken tam pisirmen lazim. Dana gibi cig vaya az pismis, kanli yiyemezsin. Icindeki mikroplar ve kurtlar hasta eder. Gerci tavukta ayni sekilde ama neden o yasak degil bilmiyorum :) 

Alkolun serbest domuzun yasak olmasinin nedeni secici inancli olmamizdandir. Herkes dini kendi sosyal cevresinden ogreniyor. O yuzden farkli kulturlerde ayni dine cok farkli ibadet edilebiliyor. Sonu olarak, kulturumuzde domuz etine negativ bir bakis acisi oldugundan domuz urunleri fazla tuketilmiyor

badass tarafından 15/Kas/14 18:23 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

domuz peygamber, yemesin kimse diye ayet yollamış.

Peygamber domuz yemesin kimse diye ayet yollamış diyorsan ayeti Allah yollar peygamber yollamaz. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

ingiliz kahvaltısının vazgeçilmezlerinden biridir,severek yemekteyim,diğer öğünlerde pek tüketmem.Helal-Haram kısmını siklememekteyim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Domuz eti zina icki vs tek tek ele alindiginda bir anlami olmaz bir insan bunlardan birini yaparsa Allahla arasinda bi mesele olarak kalir ama bu gunahlari paket olarak ele aldiginda bir kölelestirme programi gorevini gorurler

Ucuz et domuz eti beyni öldüren alkol toplumu yozlastiran zina vs. Baktigin zaman bir toplulugu kölelestirmeye giden yolu insa ederler.

Bence kalsa yalan daha buyuk bir gunahtir domuz eti yersin bi tek kendin etkilenirsin yalan soyleyerek binlerce insani zarara sokabilirisn

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

tartismaya girmeye gerek yok sormussun cevapladim sadece o linki okuduktan sonra kalbine sor icmene cevaz veriyorsa  zaten yapacak bir sey yok hocam.

hoca sende sike surulecek akil olsa bunu dogru yorumlardin, neden sizin kurani kendiniz yorumlamak yerine tefsir okudugunuzu simdi cok daha iyi anliyorum.

kuranda tek bir yerde degil 4 farkli yerde domuz akan kan les ve allah icin kesilmemis hayvan eti haram yazar. gunah olmasi haram olmasi demek degildir. tipki sevap olmasi farz olmasi demek olmadigi gibi.

bu mantikla gidersek komsuya yardim etmekte farzdir, oruc tutmak gibi. 

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

domuz eti satiliyor bircok yerde, fakat arz-talep meselesi, fazla talep olmadigi icin heryerde yok. 

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
Toplam Hit: 11420 Toplam Mesaj: 103