folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dövizli Askerlik Yapan Var Mı?

Dövizli Askerlik Yapan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı

Yasi kac abinin ? 

tam bilmiyorum ama 40'ı geçmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

@angelofhope, o zaman kötü olur hocam :) eskiden okumuştum bir yerde, artık polisler bu durumlara bakmıyorlar o yüzden asker kaçağı olsa bile havaalanında sorun olmuyormuş diye .. sanırım yanlış bilgi :) 

@cordelian, o kişi isviçre vatandaşı evet, o yüzden haklısın kolaylık olabilir.. Böyle askere gitmemiş çok insan gördüm çevremde :) adamlar iş güç sahibi olmuş şimdi kalkıp da türkiyeye dönüp 6 ay-1 yıl askerlik yapmak saçma. 

Şimdi benim çalışma iznim ağustos ayından beri var yani firmaya o zaman başladım sanırım. Vergi veriyorum, sigorta numaram da var sanırım ağustos ayından itibaren mi sayılacak?

Çek cumhuriyetinde de çalıştım ama öyle sigorta olayı v.s. olmadı, ama vergi alındığını biliyorum da bana herhangi bir vergi kimlik no v.s. verilmedi, ama şimdi isviçre için çalışma sigortam var.

Tecilim var zaten şubat 2016 ya kadar, zaten o zaman yine tecil ettirebilrim 1 yıllık da bu işin de bir sonu olmalı :) şimdi kimliğim her yıl yeniliyor ama giriş tarihi belli isviçre için. 1.5 yıl o olacak. Çek cumhuriyetinde de 1 yıllık kimlik kartım var ve vize şeklinde pasaporta basılmış oturum iznim var.  sanırım bunların hiç biri bi işe yaramayacak bu 3 yıllık şeyde. Sadece ağustos ayından beri çalışmam mı sayılır?

şimdi problem şu hocam, benim tecilim bitse ve bu 3 yıllık çalışma izni de dolmamışsa o zaman türkiyeye gidemeyeceğim :)

sigorta numaran varsa zaten o zamandan itibaren legal olarak calisiyorum diyebilirsin oteki turlu illegal calistigin meydana cikar :) totalde sen 3 yil yurtdisinda ol herturlu o kapsama girersin abi.Is ariyorum komutanim dersin? haber bekliom dersin.Basvurdum gelcek dersin.Cok ciddi bi konu degil yani o 3 yil olayi.Sen 3 yil takil.Tekrar konusuruz :)

Mavi kart olayini anlat ona.Googlelasin sen de oku.Benim planim o cifte vatandas olunca :) mahkemeye cikip hakim bey TCden atin beni deyip askerligi dusurmek bedavaya ve mavi kart alip giris cikisimi oturumumu korumak.Fakat kamu hizmeti falan yapamiyosun o ayri tabi.

Kimse sizi alikoyamaz abi bosta adam degilseniz.

hocam ben 4 senedir yurt dışındayım.işte fln çalışmadım nedir durum benim için ? dönersem nası bi durum olacak ?

Sen abi almanyadaki yurttaslarimizin hepsine hanzo,okuz,cahil,hayvan dedin,kalbimizi kirdin,sana cevap yok :)

saka saka  :)

Oturum iznin varsa,benim gibi ayni,bende calismiyodum konsoloslukta sormadilar bile gocmenim diye 40a kadar ertelediler.Kacaksan zaten bilemem :)

:D:D:D 

hocam bizim oturum izni 2 yıllık oluor sonra yeniliorusn fln.bide konsolosluk her sene öğrenci belgesi istiordu. o 40a kadar erteleme için konuşmak mı laızm ?

hocam zaten ne yapıp edip kalacam.türkiye ye dönmek hiiiç istemiorum.şu okulun final sınavından sonra bakacam işlere.ocak sonuna kadar oturumum var o kadar sürede bulurum die düşünüorum

Ekerci tarafından 24/Nis/15 01:21 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı

Yasi kac abinin ? 

O zaman hic havaalani gormesin.. Direk alirlar askere ki bizim bir abi babalar gibi 15 ay yapti yakalaninca gumruk kapisinda

yok biSi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

o tür bir kontrolden geçmiyor artık hocam merak etme yakın bir zamanda hatta 1 hafta önce bir arkadaşım giriş yaptı ve sıkıntı yaşamadı.

hocam bunun bir resmiyeti olsa iyi olur :) hani adam durduk yere başına iş almasın, evli falan :)

@cordelian, hocam ben göçmen statüsünde değilim yani sığınmacı v.s. benim kimliğimde eğitim amaçlı gelmiştir yazıyor her ne kadar B tipi olsa da. (C tipi kalıcı oturum izni onu da 10 yıl kaldıktan sonra ya da evlendikten sonra veriyorlar)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

@ekerci, iş bul hocam, dönersen bir daha geri gidemezsin :) ya da çok zor olur. o yüzden gitmeden önce bir şeyler ayarlamaya bak.. en azından farklı ülkelere bak kalifiye eleman olarak (örnek:norveç,isveç, avustralya)

@cordelian, bu mavi kart olayını söyleyeyim bakalım ne diyecek mantıklıymış ama bunu gitmeden önce halletmesi lazım, yoksa havaalanında sıkıntı olur. Çünkü bir arkadaşı girmiş öyle adam bir sürü para vermiş (rüşvet v.s.) her gittiğinde baya para veriyormuş 3-5 yıl önce öyleymiş dedi. Aslında o arkadaşı dövizli askerlik yapmış ama sisteme kaydımı düşmemiş ne o yüzden havaalanında hep alınıyormuş.. Rüşveti de sanırım o polislere veriyormuş..

benim durumumu bilmiyorum :) bu dövizli askerlik işlerini burdaki elçilikten halletmek istiyorum, türkiyedeki askerlik şubesine gidesim yok, inanın midem bulanıyor ordakilerden.. (daha önce bi kaç kere tecil için gitmiştim küfür etmek istemiyorum neyse)

Eğer 3 yıl oturum izni tamam diyorsan zaten benim 3 yılı geçti toplam oturum izinlerim. Ama sigortalı çalıştığım süre ağustos 2014 den itibaren.  Ben de bi elçiliğe sorayım bu olayı ama onların da bilgisi yok, askerliği tecil için belge verdiğimde görevli kadın bilgimiz yok, biz belgelerinizi türkiyedeki askerlik şubenize yollayacağız, onlar da bize posta ile cevap verecek demişti, aradan 1 ay geçti bana elçilik aracılığı ile türkiyedeki askerlik şubesinden tecil belgesi geldi .. Yani sanırım bu işi bilen birine sormak gerekiyor. Askerlik şubesindekiler de muhtemelen buraya gel burdan bilgi al derler

aynen ole posta ile geldi banada Manisadan.Konsoloslukla konus.3 yil boyunca yurtdisindayken o is olur abi.

Belki manita yaptin kiz zengin,arkadasinla yiyip icip yatiyon bi halt yapmiyon.Kimene yani.Belki bahce temizligi yapip 3-5 kazaniyon.Yurtdisindamisin EVET.Kilit nokta bu.

cordelian tarafından 24/Nis/15 01:22 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı

Yasi kac abinin ? 

O zaman hic havaalani gormesin.. Direk alirlar askere ki bizim bir abi babalar gibi 15 ay yapti yakalaninca gumruk kapisinda

:)) işte belki sistem değişmiştir hocam bilmiyorum.. yani yok mu bi çözümü? adam kaç yıldır türkiyeye gidemiyor 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek

37 yasina kadar uzatma hakki var 3 yil yurtdisinda yasamis iscilik hakki almis olanlari uzatma yapmasa bile 37 yasina kadar dokunmuyor ne gumrukteki ne havaalanindaki polisler.. 37 yi gecince affetmiolar.. Direk askere

yok biSi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı

Yasi kac abinin ? 

:)) işte belki sistem değişmiştir hocam bilmiyorum.. yani yok mu bi çözümü? adam kaç yıldır türkiyeye gidemiyor 

abi turist olarak girsin TC pasaportunu kullanmasin amk.Isvicre pasaportunu sallar polise elleyemez kimse ya.Azicik yukseltsin sesini amk.Kim kimi alikoyuyo nerede bende bunu anlamiyom.Sesinizi cikarmazsaniz tabi kafaniza vurup ekmeginizi alirlar.

cordelian tarafından 24/Nis/15 01:23 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

@ekerci, iş bul hocam, dönersen bir daha geri gidemezsin :) ya da çok zor olur. o yüzden gitmeden önce bir şeyler ayarlamaya bak.. en azından farklı ülkelere bak kalifiye eleman olarak (örnek:norveç,isveç, avustralya)

@cordelian, bu mavi kart olayını söyleyeyim bakalım ne diyecek mantıklıymış ama bunu gitmeden önce halletmesi lazım, yoksa havaalanında sıkıntı olur. Çünkü bir arkadaşı girmiş öyle adam bir sürü para vermiş (rüşvet v.s.) her gittiğinde baya para veriyormuş 3-5 yıl önce öyleymiş dedi. Aslında o arkadaşı dövizli askerlik yapmış ama sisteme kaydımı düşmemiş ne o yüzden havaalanında hep alınıyormuş.. Rüşveti de sanırım o polislere veriyormuş..

benim durumumu bilmiyorum :) bu dövizli askerlik işlerini burdaki elçilikten halletmek istiyorum, türkiyedeki askerlik şubesine gidesim yok, inanın midem bulanıyor ordakilerden.. (daha önce bi kaç kere tecil için gitmiştim küfür etmek istemiyorum neyse)

Eğer 3 yıl oturum izni tamam diyorsan zaten benim 3 yılı geçti toplam oturum izinlerim. Ama sigortalı çalıştığım süre ağustos 2014 den itibaren.  Ben de bi elçiliğe sorayım bu olayı ama onların da bilgisi yok, askerliği tecil için belge verdiğimde görevli kadın bilgimiz yok, biz belgelerinizi türkiyedeki askerlik şubenize yollayacağız, onlar da bize posta ile cevap verecek demişti, aradan 1 ay geçti bana elçilik aracılığı ile türkiyedeki askerlik şubesinden tecil belgesi geldi .. Yani sanırım bu işi bilen birine sormak gerekiyor. Askerlik şubesindekiler de muhtemelen buraya gel burdan bilgi al derler

aynen ole posta ile geldi banada Manisadan.Konsoloslukla konus.3 yil boyunca yurtdisindayken o is olur abi.

Belki manita yaptin kiz zengin,arkadasinla yiyip icip yatiyon bi halt yapmiyon.Kimene yani.Belki bahce temizligi yapip 3-5 kazaniyon.Yurtdisindamisin EVET.Kilit nokta bu.

konsolosluğun bilgisinin olduğunu sanmıyorum bu konuda ama sorarım yine de. adım gibi biliyorum beni askerlik şubesine yönlendirecekler :) bi kere gittim elçiliğe çok iyi karşıladılar, hatta yıllardır hiç türk görmüyormuş gibi davranmışlardı bana baya bir şaşırmıştım :) adamlar adres değişiliğinde bile resmi kağıt istemedi söyle yeter demişlerdi sonra muhabbet v.s. :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı

37 yasina kadar uzatma hakki var 3 yil yurtdisinda yasamis iscilik hakki almis olanlari uzatma yapmasa bile 37 yasina kadar dokunmuyor ne gumrukteki ne havaalanindaki polisler.. 37 yi gecince affetmiolar.. Direk askere

bu adam isviçre vatandaşı ama hocam :) o yüzden 3 yıl v.s. önemli değil.. 5-6 yaşında gelmiş sanırım isviçreye

cordelian'ın söylediği gibi belki isviçre pasaportu ile giderse bir şey olmaz. Ama sormak lazım bunu da :) yani teoride her şey güzel ama orası türkiye.. adamı alırsa iş güç aile boşta kalacak hep bir de farklı ülkedeler.. yani risk almak kolay değil

Toplam Hit: 2159 Toplam Mesaj: 28