folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dövizli Askerlik Yapan Var Mı?

Dövizli Askerlik Yapan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı

37 yasina kadar uzatma hakki var 3 yil yurtdisinda yasamis iscilik hakki almis olanlari uzatma yapmasa bile 37 yasina kadar dokunmuyor ne gumrukteki ne havaalanindaki polisler.. 37 yi gecince affetmiolar.. Direk askere

bu adam isviçre vatandaşı ama hocam :) o yüzden 3 yıl v.s. önemli değil.. 5-6 yaşında gelmiş sanırım isviçreye

cordelian'ın söylediği gibi belki isviçre pasaportu ile giderse bir şey olmaz. Ama sormak lazım bunu da :) yani teoride her şey güzel ama orası türkiye.. adamı alırsa iş güç aile boşta kalacak hep bir de farklı ülkedeler.. yani risk almak kolay değil

yapamaz abi ole yaparsa hicbiryere gitmesin buyukelciyi istesin istanbuldaki.Bi de 1-2 haber kanali devreye girerse olaya bak sen.

Adam isvicre vatandasi amk.Bana yapsalar ilk arayacagim yer ankara kanada buyukelciligi.Havaalanindan cikmam.elleyemezlerde.Hatta ben kanada pasaportunda adimi da degistiricem :) o zaman benim girip girmedigimi nasi bilecekler bilmiyorum..

Sinirdan gecmeden kimse elleyemez onu.Pasaport kontrolunden gecmesin bi problem olursa.Haklarini arasin ilk basta buyukelci :)

cordelian tarafından 24/Nis/15 01:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek

http://zurich.cg.mfa.gov.tr/ShowInfoNotes.aspx?ID=141098 

yok biSi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı

İlk araştırdığımda bu siteyi görmüştüm orda çalışma şartı aranıyor diyor.. 

1. Dövizle askerlik müracaatında bulunabilmeniz için, yurtdışında en az 3 yıl (1095 gün) çalışma şartı aranmaktadır.

Türkiye’de bulunduğunuz süreler 1095 gün’den düşüleceği için net 1095 gün çalışmışlığınızı İş Belgesi (Arbeitsbestaetigung Orjinal+1 adet fotokopisi) ve AHV Hizmet dökümü (AHV Kontoauszug Orjinal+1 adet fotokopisi)  ile belgelendirmeniz gerekmektedir. Kendisi işveren olan vatandaşlarımız 1095 net gün işveren olduğunu belirten yeni tarihli orjinal  Handelsregisterauszug ile müracaat etmelidirler.

bu da benim olayı yalan kılıyor :) sözleşme ve ahv kartı var sorun değil ama 3 yıl geçmesi lazım..

o abi için de sanırım olay kolaymış. çifte vatandaşlara baya kolaylık varmış. bu linki mail atayım 

sağolasın hocam

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    ummeti_bela bunu yazdı

İlk araştırdığımda bu siteyi görmüştüm orda çalışma şartı aranıyor diyor.. 

1. Dövizle askerlik müracaatında bulunabilmeniz için, yurtdışında en az 3 yıl (1095 gün) çalışma şartı aranmaktadır.

Türkiye’de bulunduğunuz süreler 1095 gün’den düşüleceği için net 1095 gün çalışmışlığınızı İş Belgesi (Arbeitsbestaetigung Orjinal+1 adet fotokopisi) ve AHV Hizmet dökümü (AHV Kontoauszug Orjinal+1 adet fotokopisi)  ile belgelendirmeniz gerekmektedir. Kendisi işveren olan vatandaşlarımız 1095 net gün işveren olduğunu belirten yeni tarihli orjinal  Handelsregisterauszug ile müracaat etmelidirler.

bu da benim olayı yalan kılıyor :) sözleşme ve ahv kartı var sorun değil ama 3 yıl geçmesi lazım..

o abi için de sanırım olay kolaymış. çifte vatandaşlara baya kolaylık varmış. bu linki mail atayım 

sağolasın hocam

Benim uzerinde durmamin sebebi su.. Her yaz izne geldigimizde ybanci plaka oldugunda kimligimizi alip direk gbt ye bakiyorlar.. Askerligi yapmismi diye.. Abi bu yuzden magdur olmasin

yok biSi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı

o tür bir kontrolden geçmiyor artık hocam merak etme yakın bir zamanda hatta 1 hafta önce bir arkadaşım giriş yaptı ve sıkıntı yaşamadı.

hocam bunun bir resmiyeti olsa iyi olur :) hani adam durduk yere başına iş almasın, evli falan :)

@cordelian, hocam ben göçmen statüsünde değilim yani sığınmacı v.s. benim kimliğimde eğitim amaçlı gelmiştir yazıyor her ne kadar B tipi olsa da. (C tipi kalıcı oturum izni onu da 10 yıl kaldıktan sonra ya da evlendikten sonra veriyorlar)

hocam aynen evli 2 çocuğu var direk geldi elini kolunu sallaya sallaya şuanda hala geziyor ortalıkta bir işlem yapmadı daha askerlik adına.

ama resmi işlemler yapmak istediğinde karşısına çıkar mı yada buradan askerlik işlemleri için girişimde bulunursa ne olur bilmiyorum.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek

Giriste sorun yok hocam. Cikista sorun yasar. Bu her sene basimiza gelen olaylar

yok biSi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

en mantıklısı arasın askerlik şubesini bilgi alsın. o link işe yarar baya, ondan sonra artık onun kararı. mayıs gibi tr ye gitmek istiyordu 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2158 Toplam Mesaj: 28