folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dünya Bu Tartışmayı Konuşuyor

Dünya Bu Tartışmayı Konuşuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

sonuc ne beyler ?

duz mu yuvarlak mi ?

:D

dik geldi aga, böyle tartışma mı olur ya ikinci videoyu izledim de ingilizceden çeviri koymuşlar. arapça tek kelimeyle çokça şey anlatılabilen bir dildir, mesela bi ayette bunla ilgili dünya sarılmıştır gibi bişi diyodu ama sarılmak için kullanılan kelimenin asıl anlamı yuvarlak birşeyi sarmaktı, çeviri hatalarıyla kuran insanın yazdığı bir kitaba dönüyor.

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

Alay edenlere yazıklar olsun :( konuyu açarken aklımı kurcalayan sorulara cevap bulmayı umuyordum, kimsenin kişisel görüşünü merak etmedim trooper a teşekkür ederim araştıracak başka kaynaklar sunduğundan, bitabi okumadan araştırmadan onun verdiği bilgileride doğru kabul etmeyeceğim. İslamiyet müminin yaşamına yayılır we yaşamına nüfuz eder o yüzden tartışmak araştırmak gerekir. Ben inancımı kaybetmedim ama zedelendiği doğrudur. Buradan bana doğrudan saldıran müslüman arkadaşlarımıda insaf diyorum, beğenmiyorsan git noktasına getirmek size mi kaldı :( bazılarıda özel mesaj atıp adnan oktar hocama hakaret etmiş onlarıda kınıyorum.

youtube.com/watch?v=I45yNCOlbTY
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

__hsyN__ bunu yazdı:

ComputerWolf bunu yazdı:

sonuc ne beyler ?

duz mu yuvarlak mi ?

:D

dik geldi aga, böyle tartışma mı olur ya ikinci videoyu izledim de ingilizceden çeviri koymuşlar. arapça tek kelimeyle çokça şey anlatılabilen bir dildir, mesela bi ayette bunla ilgili dünya sarılmıştır gibi bişi diyodu ama sarılmak için kullanılan kelimenin asıl anlamı yuvarlak birşeyi sarmaktı, çeviri hatalarıyla kuran insanın yazdığı bir kitaba dönüyor.

öyle bişey yok aga. arapçayı o kadar büyütmeyin gözünüzde.

bişeyleri örtmek için "sen anlamıyon" süsü vermek iyi bi çözüm değil. araplar da kendi aralarında "kuran dili ayrıdır" diyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

bu arada göz ışığa duyarlı bir hücre degil mi yani en başta ışıga duyarlı bir hücre daha sonra gelişerek göz halini almıyor mu ben mi yanlış blyrm ?

bize böle ögrettielr biyoloji derslerinde

ayrıca hiç bir doktor gözün daha nasıl çalıstıgını nasıl anlayamamış ya

ne kadar kör cahil roman profesörüymüş bu

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Birisi videonun altına yorumu koymuş.

daha fransız inkılabı, rönesans, reform, sanayi dev... off sikiyim ya ayvayı yemişler daha götü toplayamaz bunlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tahribat Forum
     Gündem - Güncel Konular
          Dünya Bu Tartışmaya Gülüyor

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

yuvallak olduğuna hiç inanasım gelmemişti zaten..

oh şükür aşşa düşmiyces 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

kardelen94 bunu yazdı:

Alay edenlere yazıklar olsun :( konuyu açarken aklımı kurcalayan sorulara cevap bulmayı umuyordum, kimsenin kişisel görüşünü merak etmedim trooper a teşekkür ederim araştıracak başka kaynaklar sunduğundan, bitabi okumadan araştırmadan onun verdiği bilgileride doğru kabul etmeyeceğim. İslamiyet müminin yaşamına yayılır we yaşamına nüfuz eder o yüzden tartışmak araştırmak gerekir. Ben inancımı kaybetmedim ama zedelendiği doğrudur. Buradan bana doğrudan saldıran müslüman arkadaşlarımıda insaf diyorum, beğenmiyorsan git noktasına getirmek size mi kaldı :( bazılarıda özel mesaj atıp adnan oktar hocama hakaret etmiş onlarıda kınıyorum.

merhaba.

islamdan hristiyanlığa geçti diye kafası kesilen insanların olduğu dünyada yaşıyoruz. Bunlar bisey degil. (Link)

bai bai.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Bu adamın yaptığı tek şey Kur'an'ın dış görünüşünü lekelemek. Ayrıca söylediği Kur'an alıntısından dünyanın düz olduğu sonucunu çıkarması horozdan yumurta çıkarmak gibi bişi. Kur'an'ı okumadan yorum yapanların zavallılığı demek, en güzel yorumdur şahsımca.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

bu araplar tam bir mal ya hersey kuranda yazıyor elin gavuru yapıyor lan bu kuranda yazıyordu diyorlar.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 10286 Toplam Mesaj: 93