folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dünya Bu Tartışmayı Konuşuyor

Dünya Bu Tartışmayı Konuşuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yine bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup sağa sola b.k atmaya başlanmış bile :)

2. videoda adam açık ve net bir şekilde şunu söylüyor: Kuranı kerimde bir elma armut veyahut herneyse anlatılan bir obje senin bildiğin o obje değil senin İDRAK edebileceğin bir objedir.Evet Dünya düz olabilir. Neden mi şöyle düşün bir kere senin şuan dünya üzerinde bulunduğun koordinatlar ile benim şuan bulunduğum koordinatlar arasında bir zaman farkı var biliyormusun?? Yani sen ve ben aynı zaman diliminde yaşamıyoruz.. Eğer bir gün paralel evrenler net bir şekilde açıklanırsa geçmiş ve gelecek gibi kavramların gerçek olmadığı ispatlanmış olacak.

Uzatmadan lafın kısası: Fizik bir üçgene üçgen derken Kuantum fiziği kare diyebilir bu gayet tabi normaldir. Önce araştırın yorumlayın öğrenin en son konuşmayı DENEYİN!

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

30 yillik tinerciyim boyle kafa gormedim :)

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

Nokta kadar beyinle koskoca dünya hakkında ahkam kesmek ne kadar eğlenceli,

görecelilik kavramına göre; dünya üzerinde olduğu sürece hiçbirşey düz değildir, hiç bir üçgenin iç açıları toplamı 180 yapmaz, einsteinin güzel soyut bi deneyi vardı, dev bir balonın üzerinde yaşayan karınca büyüklüğünde insanlar olduğunu düşünün diye başlayan, orda bu dediklerimin hepsini anlatıyor., ve soyut bir şekilde kanıtlıyor 

sen dağların sabit olmadığını   0.00000000171 km/s hıza sahip olan kıtaların hareketiyle çürüttüğünü söylüyorsun, ozaman ben de sana sorarım

bir kere edebiyatta "düz" diye bir kelimenin bulunması hata o zaman, video da demiş ki yok yaymak demek düz anlamına gelir cart curt, 

videonun başında arkadaş bizi uyarıyor.

"o kelime bunu demek istemiyor, gerçek anlamı dışında kullanılıyor demeyin" diye

bütün video boyunca "dünyayı yaydık demek" "dünya düzdür demek"

"dağların kökleri var demek, dağlar dünyayı tutuyor demek"

sen kendinle çelişme bi kere önce.

eğer anlamadığınız kafanıza takılan bişey olursa bu mesajda alıntı yaparsanız lütfen pm le bildirin çok takip edemiyorum konuları.

edit bir de gökyüzü düzdür demek istiyor kuran diye bir sav var;

açıklaması da şu;  kıyamet gününde biz gökyüzünü kağıt tomarı gibi dürecez diye bi ifade varmış kuranda,

bir balonu düşünün gayet yuvarlağımsı dimi, o balonu patlatıyorum alın size düze yakın bir görüntü onu istediğim gibi dürerim,

dünyayı yaratabilecek kuvvete sahip bir güce inanan birisi, o gücün yaparım dediği her şeye inanır demektir.

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Dünya düz değil miymiş :S

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Kardelen94 provokatörmüsün nesin? "Her türlü DİN ve SİYASET konusu açmak KESİNLİKLE yasaktır. "Bu konuyu siyaset yapmak için açmadım sadece görün diye açtım" tarzı konular açmak ve herhangi bir konuya siyasi yorumlar yapıp tartışma yaratmakta bu yasak kapsamındadır.
     Yönetim"

Bu konudan dolayı banlanman gerekiyor şuanda. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

Kardelen94 provokatörmüsün nesin? "Her türlü DİN ve SİYASET konusu açmak KESİNLİKLE yasaktır. "Bu konuyu siyaset yapmak için açmadım sadece görün diye açtım" tarzı konular açmak ve herhangi bir konuya siyasi yorumlar yapıp tartışma yaratmakta bu yasak kapsamındadır.
     Yönetim"

gereksiz alınganlık yapıyorsun dostum, bir otokritik yap bence.

Konuya binayen dünyayı siktir et tüm gezegenlerin yuvarlak olduğunu biliyoruz ve o kadar çok sebep varki yuvarlak olmasına. Yer çekimi, yörüngesel hareketleri vs.

Ayrıca müminlere tavsiye, paralel evreni şiddetle reddetsinler zira paralel evren teorisi Tüm dinleri bitirebilecek bir potansiyelde. Şöyle özet geçeyim, Allah'ı fizik dahilinde bir olasılık olarak, Fiziğin Evrensel Kümesinin bir alt kümesi yapabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

Yönetim"

gereksiz alınganlık yapıyorsun dostum, bir otokritik yap bence.

Konuya binayen dünyayı siktir et tüm gezegenlerin yuvarlak olduğunu biliyoruz ve o kadar çok sebep varki yuvarlak olmasına. Yer çekimi, yörüngesel hareketleri vs.

Hoca konuyu bu şekilde tartışmıyor dikkat ettiysen. Direk islamla ilgili videolar falan koyuyor. Konuda sadece gezegenler yuvarlakmı düzmü tarzında olsa tamam. Ama yolundan saptırıyorlar konuyu. Bu da yasak din ve siyaset yasak forumda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

müminler bir nevi allahın sözcülüğünü yaparak çırpınmakta olan islamın patlak yerlerine yama yapmaya çalışıyorlar. Düz diyor işte amk. Bebelere bak ya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı:

dünya düz amk ne tartışıyorlar anlamıyom ki. Kuran da öyle yazıyomuş.

http://www.youtube.com/watch?v=7DM6cRXSChg

neresinde yazıyormuş hacım?

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

rappermcs bunu yazdı:

Arkadaşlar yine bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup sağa sola b.k atmaya başlanmış bile :)

2. videoda adam açık ve net bir şekilde şunu söylüyor: Kuranı kerimde bir elma armut veyahut herneyse anlatılan bir obje senin bildiğin o obje değil senin İDRAK edebileceğin bir objedir.Evet Dünya düz olabilir. Neden mi şöyle düşün bir kere senin şuan dünya üzerinde bulunduğun koordinatlar ile benim şuan bulunduğum koordinatlar arasında bir zaman farkı var biliyormusun?? Yani sen ve ben aynı zaman diliminde yaşamıyoruz.. Eğer bir gün paralel evrenler net bir şekilde açıklanırsa geçmiş ve gelecek gibi kavramların gerçek olmadığı ispatlanmış olacak.

Uzatmadan lafın kısası: Fizik bir üçgene üçgen derken Kuantum fiziği kare diyebilir bu gayet tabi normaldir. Önce araştırın yorumlayın öğrenin en son konuşmayı DENEYİN!

he la he bu da yeni taktik, baktılar kıvıramıyorsun kuantuma göre heryer düz diyorlar.

kuran da ne kitapmış arkadaş kuantuma göre yazılmış.

tek bi soru sorucam : kuantumda da yuvarlaklık falan kesin kanıtlanırsa kuranı reddedecek misiniz?

bu sorunun cevabı böyle iddiaların samimiyetini gösterir. 

kaldı ki kuantum fiziği de henüz çözülmüş değildir. daha doğmamıştır bile desek yeridir. ileride kuantumda dünya olduğundan da yuvarlak diyebilirler. veya kuantumun da bi üstü fizik sistemi keşfedilebilir. bunlar gayet mümkün şeyler. hepsini es geçsen bile kuantum fiziği dünya düzdür demiyor ki. anlamamışsınız nelere yoruyonuz.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 10250 Toplam Mesaj: 93