folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder E Sigara Tavsiye?

E Sigara Tavsiye?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    AntiSeptiK bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Ben de e sigaraya geçiş yapmak istiyorum ancak coil sarımı atomizer falan gibi kavramlar kafamı karıştırıyor vazgeçiyorum :D 

Haklısın, gereksiz ve insanın gözünü korkutan yoğun bilgi karmaşası var, aslında oldukca basit ama insanlar aletlerini modifiye edip, yeni şeyler denemeyi ve aletlerin sınırlarını zorlamayı seviyo

hazır bi kit alıp, coil sarımıyla da ugrasmadan hazır coillerle mutlu mesut yaşayabilirsin de.

ben nerdeyse 2 aydır sigara içmiyorum, sigarayı bıraktıktan sonraki değişimleri rahatlığı anlatmama gerek yok heryerde okuyoruz bunları zaten :=

tavsiye ederim hocam. gözünüzü korkutmayın.

Alıcam hocam ama bilgi edinmek adına okuduğum platformlarda acayip bilgi kirliliği var. For dummies tarzında bir anlatım yok ki herkes ortasından başlamış anlatmaya. Temel şeyleri öğrendim sayılır. Birkaç merak ettiğim soru var:

- Hazır coili sarılı, atomizeri takılı tam takır bir set alsam, setteki herhangi bir parçanın düzenli değişmesi gerekecek mi ? Temizlenmesine razıyım ancak birkaç yerde bazı parçaların 1-2 hafta sonra atılıp yenisinin alınması gerektiğini okudum. Ha bire parça mı alıcaz sigaraya ?

- 30 ml'lik bir likit, günde 15 adet sigara içen birisi için ne kadar süre yeter ? Bir de bazı 30ml likitler 20 tl iken bazıları 100+ tl, bunun sebebi nedir hocam ikisi de nikotin değil mi ? Sonuçta bitkiden elde edilen bir alkaloidin kalitelisi/kalitesizi olmaz diye düşünüyorum. Bilmediğim şeyler olabilir.

DadasAdam tarafından 18/Haz/16 15:20 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

bende araştırıyorum 1 hafta olacak nerdeyse. hocam başlangıç için ijust 2 yada bi tık daha üstü kangertech topbox nano almak lazım. bu iki cihazdan biri işimizi görecektir. 

@efendi

edip bişi sorayım sana. şimdi ben direk 0.5ohm almayı düşünüyorum biliyorsun nargile de kullanıyorum zaten. sigarayı bırakma aşamasında kötü bir fikir mi olur ? yada şöyle söyliyim 1 ohm ile başlarsam sigaranın yerini daha mı çabuk tutar ? birde 6mg nikotin ile giriş yapacam çok mu kısmış olurum ?

Keyif için istiyorsan 0.5 ohm nargile içimi gibidir. Sigarayı azaltmak ya da bırakmak istiyorsan 1 ohm ve üzeri sigara içimi gibidir ve başta bu 1 ohm ve üzeri tavsiye edilir. Sigara içimi için önerilen nikotin miktarı başta en az 12 mg idealdir. Ama kimisi 6 ile başlıyor öyle devam edip sonunda nikotinsiz içiyor. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

bende araştırıyorum 1 hafta olacak nerdeyse. hocam başlangıç için ijust 2 yada bi tık daha üstü kangertech topbox nano almak lazım. bu iki cihazdan biri işimizi görecektir. 

@efendi

edip bişi sorayım sana. şimdi ben direk 0.5ohm almayı düşünüyorum biliyorsun nargile de kullanıyorum zaten. sigarayı bırakma aşamasında kötü bir fikir mi olur ? yada şöyle söyliyim 1 ohm ile başlarsam sigaranın yerini daha mı çabuk tutar ? birde 6mg nikotin ile giriş yapacam çok mu kısmış olurum ?

Keyif için istiyorsan 0.5 ohm nargile içimi gibidir. Sigarayı azaltmak ya da bırakmak istiyorsan 1 ohm ve üzeri sigara içimi gibidir ve başta bu 1 ohm ve üzeri tavsiye edilir. Sigara içimi için önerilen nikotin miktarı başta en az 12 mg idealdir. Ama kimisi 6 ile başlıyor öyle devam edip sonunda nikotinsiz içiyor. 

hayda o zaman şimdi bütün listeyi baştan değiştirmem lazım. ben 0.5 için ayarlamıştım kendimi normal çekim tat vermez diye ama sigaranın yerini tutmayacaksa yine değişmek gerekecek.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    AntiSeptiK bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Ben de e sigaraya geçiş yapmak istiyorum ancak coil sarımı atomizer falan gibi kavramlar kafamı karıştırıyor vazgeçiyorum :D 

Haklısın, gereksiz ve insanın gözünü korkutan yoğun bilgi karmaşası var, aslında oldukca basit ama insanlar aletlerini modifiye edip, yeni şeyler denemeyi ve aletlerin sınırlarını zorlamayı seviyo

hazır bi kit alıp, coil sarımıyla da ugrasmadan hazır coillerle mutlu mesut yaşayabilirsin de.

ben nerdeyse 2 aydır sigara içmiyorum, sigarayı bıraktıktan sonraki değişimleri rahatlığı anlatmama gerek yok heryerde okuyoruz bunları zaten :=

tavsiye ederim hocam. gözünüzü korkutmayın.

Alıcam hocam ama bilgi edinmek adına okuduğum platformlarda acayip bilgi kirliliği var. For dummies tarzında bir anlatım yok ki herkes ortasından başlamış anlatmaya. Temel şeyleri öğrendim sayılır. Birkaç merak ettiğim soru var:

- Hazır coili sarılı, atomizeri takılı tam takır bir set alsam, setteki herhangi bir parçanın düzenli değişmesi gerekecek mi ? Temizlenmesine razıyım ancak birkaç yerde bazı parçaların 1-2 hafta sonra atılıp yenisinin alınması gerektiğini okudum. Ha bire parça mı alıcaz sigaraya ?

- 30 ml'lik bir likit, günde 15 adet sigara içen birisi için ne kadar süre yeter ? Bir de bazı 30ml likitler 20 tl iken bazıları 100+ tl, bunun sebebi nedir hocam ikisi de nikotin değil mi ? Sonuçta bitkiden elde edilen bir alkaloidin kalitelisi/kalitesizi olmaz diye düşünüyorum. Bilmediğim şeyler olabilir.

Hazır coil dediği hazır atomizer. Atomizer ise likiti buhatlaştıran kısım. Bu atomizerin içinde sarılı tel var. Telin içinden de pamuk geçiyor. Pamuk, likiti emiyor. Tel de ısıtıp buhar üretiyor. Temel mantık bu.

Setteki değişen tek hazır parça hazır aldığın  atomizer. O da içimine göre 1-2 hafta gidiyor. Sonra komple atomizeri değiştirmen gerekiyor. Hazır atomizerleri temizleyip tekrar kullanamıyorsun. 

Başta o hazır parçayı alman daha iyi. Zamanla Rba'ya geçersin. Rba dediğin teli kendi sardığın, pamuğu kendin yerleştirdiğin atomizer. O zaman da tel ve pamuk alman gerekiyor. Ama bu hazır atomizerden daha ucuza geliyor. 

Ne kadar likit ne kadar gider sorusunun cevabı senin içimine göre değişir. 15 sigara içiyorum demişsin. Ortalama bir paket içen ben 10 mg'lık likiti 3 günde bitirebiliyorum. 

Fiyat farkı likitin kalitesine ve içindeki aromaların bitkisel veya kimyasal olmasına bağlı. Bitkisel(VG) oranı yükseldikçe fiyat artıyor. İkisi de nikotin değil. Likitin içinde Bitkisel ve kimyasal duman yapan maddeler, su, aroma ve nikotin var. 

E-sigara olayına giriş aşaması için ilerisi günlerde bir doküman yazacağım inşaAllah. Orda da sorulara olduğunca cevap veririm yine.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

@efendi

hayda o zaman şimdi bütün listeyi baştan değiştirmem lazım. ben 0.5 için ayarlamıştım kendimi normal çekim tat vermez diye ama sigaranın yerini tutmayacaksa yine değişmek gerekecek.

Aroma ve nikotin olduğu için tat verir. Yeri gelmişken ilk başta garipseyebiliyor insan. Ağız kuruluğu ve ciğere otururmuş gibi bir his verebiliyor. Ama zamanla alışılıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

@Efendi Hocam bunu alıcam deneme amaçlı:

http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&path=20_89&product_id=50

En azından beğenmeyip çöpe atarsam giden paraya acımam. Atomizer başlığı satılıyormuş: http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&product_id=57

Değişmesi gereken parça bu değil mi ?

Yaptığım hesaba göre her hafta likit alsam ve başlık değiştirsem bana max 20tl masrafı oluyor, aromalı likitlerle işyerinde sigara kokusu olmadan masa altı nikotin içmek te cabası. Bu işi sevdim valla :)

DadasAdam tarafından 18/Haz/16 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Hacılar şu an yine kafam karıştı coil, sarım falan bana bir akılsıza anlatır gibi anlatır mısınız şu işleri ben hiç bir şey yapmadan 1 ay boyunca rahat rahat içmek istiyorum bu aleti :D Hangi siteden hangi aleti alayım bide yanında neler almalıyım? Alışveriş yaptığınız Türk siteleri varsa önerirseniz sevinirim :)

Ben yurtdışındayım. Ebay üzerinden aldığım alet Kangertech subox mini. Yanına da 1 paket (5 tane vardı sanırım içinde) atomizer. Bir aydan fazla gider. Likit işinde de damak tadına göre alırsın. esigara.us ve buharistan adında sitelerde tedarikçiler var. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&path=20_89&product_id=50

En azından beğenmeyip çöpe atarsam giden paraya acımam. Atomizer başlığı satılıyormuş: http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&product_id=57

Yaptığım hesaba göre her hafta likit alsam ve başlık değiştirsem bana max 20tl masrafı oluyor, aromalı likitlerle işyerinde sigara kokusu olmadan masa altı nikotin içmek te cabası. Bu işi sevdim valla :)

Başlangıç için iyidir hocam. Daha sonra devam edersen telini ve pamuğunu kendin yapacağın için  yeni alet gerekebilir. Ya da bu alete uygun Rba çıkar. Zira bu cihazda Rba göremedim ben. Deneme amaçlı dediğin için iyidir diyorum. Kesin kararlıysan benim önerim Kangertech subox mini'dir. Her ne kadar pahalı olsa da zamanla kendini amorti ediyor. 

Efendi tarafından 18/Haz/16 16:43 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Başlangıç için iyidir hocam. Daha sonra devam edersen telini ve pamuğunu kendin yapacağın için  yeni alet gerekebilir. Ya da bu alete uygun Rba çıkar. Zira bu cihazda Rba göremedim ben. Deneme amaçlı dediğin için iyidir diyorum. Kesin kararlıysan benim önerim Kangertech subox mini'dir. Her ne kadar pahalı olsa da zamanla kendini amorti ediyor. 

Beğenirsem kaliteli güzel birşey alıcam hocam o zaman tavsiyelerinize danışmak gerekicek :) Şimdilik sadece nedir nasıldır diye bakınmak istiyorum. Denemek için iyiyse verdim siparişi gitti :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Beğenirsem kaliteli güzel birşey alıcam hocam o zaman tavsiyelerinize danışmak gerekicek :) Şimdilik sadece nedir nasıldır diye bakınmak istiyorum. Denemek için iyiyse verdim siparişi gitti :D

İstediğin sonucu alırsın inşaAllah. Yardım lazım olursa yazman yeterli :)

Toplam Hit: 5419 Toplam Mesaj: 76
e sigara elektronik sigara e cuğara