folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Elektrik Muhendisligi Sorulari Ingilizce

Elektrik Muhendisligi Sorulari Ingilizce

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

Arkadasim yarin bu sorulardan sinava girecek yardimci olabilecek birileri cikar insallah

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

bilen yok mu??

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Hocam uzun zaman önce görmüştük,elektrikçi değilim, hayal meyal hatırlıyorum böyle bir şeyler.
    Zor gibi gözükmüyor. RLC devresi bile sormuş
    Bol Şans Size...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

bunları cozecek durumda degilse mühendis olmasın arkadaşın.google translate de kullanın arkadaş.AYIPTIR.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı:
    -----------------------------

bunları cozecek durumda degilse mühendis olmasın arkadaşın.google translate de kullanın arkadaş.AYIPTIR.

"yıllarca dersleri inglizce gördüm, teknik ingilizcede üstüme yok" diyemem ama google translate in buna yeteceğin sanmam.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek
    arkadaşın bunları çözemiyosa bıraksın okulu henüz vakit varken. bizim manyetikçi kırık uğur yalçın olsa " sen bırak bu bölümü. illa mühendis olucam diyosan (eliylede göstererek) aha orda ziraat mühendisliği. bitirme ödevi olarakta maydanoz yetiştirirsin olur biter" derdi...

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    arkadaşın bunları çözemiyosa bıraksın okulu henüz vakit varken. bizim manyetikçi kırık uğur yalçın olsa " sen bırak bu bölümü. illa mühendis olucam diyosan (eliylede göstererek) aha orda ziraat mühendisliği. bitirme ödevi olarakta maydanoz yetiştirirsin olur biter" derdi...

Davulun sesi uzaktan hoş tabi.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

bunlari cozemeyecekse diye baslayan yorumlara cevaben;

bu sorulari cozebiliyorsaniz cevaplarini yazsaydiniz daha bir artistce olurdu sayet cozemiyorsaniz nereden biliyorsunuz kolay oldugunu sorular bana ait degil arkadasima sinavda sorulacak sorularmis bunlar degerleri falan degisecek tabi ama adam elktrik muhendisligi degil makine muhendislgi okuyor bu dersi haftada iki saatten sadece bir donem boyunca aldi makine ile alakli derslerinde sadece ders icinde aldigi puanlarla bile gecebilecek kadar caliskan bir ogrencidir kendisi her ders farkli belli ki buna calisacak vakit bulamamis ben tahribat camiasinda bu sorlari cozmeye hem teknik ingilizcesi hem de elektrik bilgisi yetecek elemanlar olduguna adim gibi eminim bu arada sinav bu cuma degil haftaya cuma gunuymus lutfen tanimadigi kisilerin zekasi yada deslerini umursayip umursamadagi hakkinda yorum yazacak insanlar yerine sorulara cevap verbilecek arkadaslar yorum yazsin

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

valla bunlar bana göre yüksek okul seviyesindeki temel elektronik soruları hele kirşof dersen tam 12 den vurursun.

1 kirşof kanunlarını kullanarak i1 akımını bulun.

2 yolları takip ederek akımları bulun, üretilen ve çekilen gücü hesaplayın.

3 yollardaki akımlar üretilen & tüketilen aktif, reaktif güçler?

4 burada rlc osilatör var açısal frekans 1000 radyan/saniye diyor diğer değerler de var  i(t) akımı Uc(t) değerleri isteniyor.

5- şekildeki bağlantı noktalarına tutturulan fazörlerin değerleri veriliyor. görünen gücü (gerçek ve reaktif gücün toplamını (s) (va) ile gösterilir) aktif ve reaktif gücü istiyor.

6- L1 bobininin değerini soruyor bir de i1(t) i2(t) üstüne düşen akımları istiyor.

7- belli bir yükte tek faz güç trafosu aşağı yukarı s1 350 VA'de cos 0.8'imiş yüksüz durumda s10=100VA power faktör cos 0.4. Bu yükte bakırda toplam güç kaybı DElta p=30w ise ferro manyetik çekirdek güç kaybını bul birde bu yükte trafo verimliliğini bul diyor.

evet, kolaydan başlayıp zora gidiyor son sorular kol gibi. ben hatırladığım kadar çevirdim. müh değilim ama soruların hep formülü olduğu için aman aman zor da değil taze mühendis arkadaş varsa güncel bilgisiyle kesin yapabilir.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    VisualBoy bunu yazdı:
    cordelian bunu yazdı:

"yıllarca dersleri inglizce gördüm, teknik ingilizcede üstüme yok" diyemem ama google translate in buna yeteceğin sanmam.

Herhangi bir sekilde bilmedigi kelimeleri tektek arasa bulur hocam.teknik ingilizce dersini redhouse sozlukle gecmek zorunda birakildik zamaninda.artistlik degil bu gercek.iyilik icin soyluyoruz arkadasm.Vakti yksa bizi baglamaz planli olacakti
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

@Noyan saolasin hocam insallah cikar bi taze muhendis yada muhendislik ogrencisi bir kac arkadasima daha sordum bekliyorum...

...
Toplam Hit: 2278 Toplam Mesaj: 17