folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektronik Sigara ?

Elektronik Sigara ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

ego ce 6 plus aldım. iki gündür kullanıyorum. günde 3 paketi götürüyordum. şimdide ağzımdan düşmüyor.

annem dediki gözlerin önü kapkaraydı beyazlaşmış :D 

ne olursa olsun sigaradan kurtulduğuma çok sevindim. ciğerlerimin açıldığını hissesdiyorum. herhangi bir zararı vardır mutlaka ama sigara kadar olmadığı kesin. likitini kalite kullanmak gerekiyor. hatta bunu kendimiz bile rahatlıkla yapabiliriz. sigarayı aramıyorum şükür.

Temel adalettir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı

ego ce 6 plus aldım. iki gündür kullanıyorum. günde 3 paketi götürüyordum. şimdide ağzımdan düşmüyor.

annem dediki gözlerin önü kapkaraydı beyazlaşmış :D 

ne olursa olsun sigaradan kurtulduğuma çok sevindim. ciğerlerimin açıldığını hissesdiyorum. herhangi bir zararı vardır mutlaka ama sigara kadar olmadığı kesin. likitini kalite kullanmak gerekiyor. hatta bunu kendimiz bile rahatlıkla yapabiliriz. sigarayı aramıyorum şükür.

hocam yakında satışına başlayacağım inşallah :) bende kullanıyorum hatta şu an kapıma kargo gelcek yeni bi e sigara getircek..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

bargainvapour.com diye bi site var.

Benim arkadaş burdan almış. 1 aydır içiyorum çok güzel dedi..

Ben de alıp 0(sıfır) nikotin kahve aromalı likit kullanmak istiyorum aslında..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

hocam benim bildiğim elektronik sigaralar nikotin ihtiyacı için faydalıdır,

sigaranın zararlarından kurtulup nikotin ihtiyacını karşılamak için kullanılır.
    nikotin bağımlılığın varsa kullan, yok nikotin için değil diyorsan hiç bulaşma...

12 yıl boyunca günde 1 paket içtim, bırakalı 25 gün oluyor birçok şey denedimiştim işe yaramadı,
    askerden ocakın 17sinde döndüm ortamımı değiştirdim bu yüzden,

sonunda kafada bitirdim ve bıraktım şuan çok rahatım,yol yokuş vız geliyor, spor yapıyorum ufaktan hiç kesilmiyorum.

dahada önemlisi cinsel performansım bile değişti ne lanet şeymiş bırakınca anladım.

hala vucuttan çıkan şeylere bakıp kendime acıyorum,

yazık etmişim kendime...

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

sigarayı bırakalı yaklaşık 15. günündeyim. elektronik sigaraya tam gaz devam ediyorum.

bunu bilmeden alıp kullananlar zamanla soğur . çünkü bakım gerekiyor.bunu yapmazsan tadı kötüleşir ,yıkanmayan yumurta tavasında 100.kere yumurta pişirmeye benzeyebilir.

kural ,

önce içmesini bileceksin. çok uzun çekmeyecek ve zorlamayacaksın. böyle yaparsan içindeki resistans çok ısınır elyafı yakmaya başlar. yani göünen iplikler sıvı tüketimini karşılayamazsa kömürleşir tadı kötü olur dumanı azalır. likit sıvı olan yer uzun içimlerde hafif ısındığını hissettiğinizde baya bir çekmişsinizdir. soğumaya bırakın. her zaman elinizde tutup durmayın tesbih gibi bir şeyler olsun elde.

bir ay gibi bir zamanla içindeki elyaf ipi ve resistansı değiştirmek gerekir. bunu netten filan almayın kazıklanırsınız. 2.4 ohm olacak şekilde 0.20 mm kalınlıkta olan resistans tellerinden gidin elektirkçiden alın.sanayiden cam elyafı yünü ip şeklinde bulabilirsiniz metrelerce. hepsi 10 tl alsananız yıllarca yeter. ama uyanık herifler bu telin 10 cm  10 tl satıyor. kısaca 230 watlık resistans sobası teli aynı işi görüyor.

rastgele likit kullanmayın. italyan malları olmalı. yoksa nikotinle derdiniz yokken bağımlısı olabilirsiniz. hepsi aynı halt olduğu halde değişik markalarda milleti kazıklıyorlar. kanmayın. ama uzun bataryalı olanı tercih edin.

Temel adalettir .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    dx.com/p/quit-smoking-usb-rechargeable-electronic-cigarette-with-10-refills-29043 ben aldım bundan 4 tane 4.70 dolar tanesi bekliyorum gelmesini bakalım nasıl bişey Tnrsk tarafından 19/Şub/13 15:43 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

dumanyok.com da var bu cihazdan bende sipariş ettim. Yurt dışından alsam bu kadar götümede girmezmiş ama..Neyse.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çalıştığım yerde benim bildiğim 7 kişi falan bu sigaradan kullanıyor olmazsa bir deneyimlerini bir sorayım sonrada buraya yazayım.  Ellerinde oyuncak gibi bir iki çekiyorlar atıyorlar ceplerine.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Bizim servis şoföründe gördük 2 gün evvel ve bi furya başladı okulda, dün 10 kişi birden aldı, Pazarlıkla mazarlıkla çeşitli boy ve türlerdeki elektronik sigaraları 100-150 TL (Yedek 1 şişelik likitler dahil) aralığında aldı herkes. Bu, işin maddi boyutu. Gelelim manevi boyutuna :)

Ben son 24 saatte 2 tane normal sigara yaktım ki onlar da alışkanlıktan dolayı, her ikisini de yarıda attım. Kesinlikle insanı sigaradan ulaştırıyo bu bi gerçek. Bununla sigarayı bırakmak kesinlikle mümkün.

Peki sigaradan daha mı zararlı?

Bence hayır...

Sigaranın içinde bulunan 400 civarındaki zararlı maddenin kaçı bunda var?

Üstelik sigara, direk ateş ile çıkan duman demek, o dumanı ciğerimize çekmek demek, oysa elektronik sigarada içine çektiğin direk buhar. Ha, buhar derken masum olduğunu da iddia etmiyorum. Sonuçta o kadar çok makale okudum ki, kaliteli ürün kullanırsanız, içinize çektiğiniz buhar şunların buharıdır;

Gliserin + Nikotin + Çeşitli Gıda Aromaları

Yalnız içerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, içeride buharlaşmayı oluşturan rezistansın çok ısınmasına neden olacak şekilde kullanmayın. Zira sıvı içeriğinde bulunan Propilen Glikol, sadece buharlaştırıldığında zararsız bir kimyasal olmasına karşın, aşırı ısıtıldığında değişime uğrayarak kanserojen madde haline gelebiliyormuş.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Elektronik_sigara

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yaptığım Küçük Araştırmayla, Elektronik Sigaranın İçindeki Maddeler Hakkında aşağıdaki bilgiyi Edindim ve paylaşmak İstedim.

Ancak öncelikle şu düşüncemi tekrar edeyim; evet zararlı.. Ancak zarar konusunda sigaranın yanından bile geçemez..

Likitin İçindeki Maddeler:

Propilen glikol, Herbal Extract, Glycerol (Gliserol)

İçerikleri;

Propilen glikol
    Propilen glikol, ticari endüstride birçok kullanım alanı olan petrol yağı türevi bir bileşiktir. Kokusuzdur ve belirli bir tat tarifi bulunmamaktadır.
    Genel Kullanımı
    Propilen glikol gıda, kozmetik, farmasötikal ve plastik endüstrilerinde kullanılmaktadır. Genellikle yapay duman ya da disko, tiyatro ve televizyonda görülen sisin yapımında kullanılır.

Raporlanmış Tütün Endüstrisi Kullanımı
    Propilen glikol sigarada, suyu tutarak tütünü nemli tutan böylece sigaranın kurumasını önleyen “nem tutucu” olarak raporlanmıştır. Propilen glikol filtreye ya da tütüne eklenir ve bir sigarada kullanılan tütünün toplam ağırlığının %2.4’ünü teşkil eder (AB’de üretilen ve satılan sigaralar için). Hollanda’da sigaradaki tütünün toplam ağırlığının ortalama %1.3’ü, maksimum %5’i kadar eklendiği raporlanmıştır.

Sağlığa Zararlı Etkileri
    Propilen glikolün büyük çoğunluğu, gözleri ve solunum yollarını tahriş edebilecek miktarda dumana aktarılır. Sigaranın uç kısmından çıkan dumanda da bulunmaktadır, yani sigara içmeyenler ve içenler propilen glikole maruz kalabilir. Propilen glikole maruz kalmanın potansiyel sağlık sorunu olduğu düşünülmektedir, çünkü propilen glikolün yukarıda bahsedilen tahriş edici etkisine ilaveten bu katkı maddesi yandığında zararlı maddeler açığa çıkar. Açığa çıkan maddelere, Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC) (kanser konusunda önde gelen uzman kuruluş) tarafından kansere neden olması mümkün maddeler arasında sınıflandırılan propilen oksit dahildir. Propilen glikolün bağımlılığı etkileyip etkilemediği yönünde bilgi sağlayacak mevcut bir çalışma bulunmamaktadır. Ancak, propilen glikol dumanı daha az sert ve daha çok tolere
    edilebilir yapmaya yardımcı olmaktadır.  Böyle yaparak, tütün endüstrisi sonunda tüketiciye daha cazip gelen ve daha kolay içimli, daha çekici ve daha lezzetli sigara meydana getirir. Bu sigara içme alışkanlığını desteklemektedir ve netice itibariyle sigara içenlerin sigara dumanındaki toksik maddelere daha çok maruz kalmasına neden olmaktadır.

(BU maddenin, sigaradaki kullanımı ile ilgili bilgidir. Elektronik sigara şeklindeki tüketimi hakkındaki yorummunu size bırakıyorum)

------------------------------------------------------------------------------------------

Herbal Extract

Çeşitli Bitkilerin Özlerinden elde edilerek satışa sunulan sıvı nektarı.

------------------------------------------------------------------------------------------

Glycerol (Gliserol)
    1,2,3-Propantriol'ün yaygın adıdır. Şurup kıvamındaki bu renksiz sıvı suda çözülebilmektedir. Hayvansal ve bitkisel yağ maddelerinin içinde bulunur. Deriye uygulandıgında lipitlerin(yağların)yapısına katılır. Tıpta yumuşatıcı olarak, endüstride sabun ve özel dokumaların yapımında kullanılır. Yağlı maddelerin sabunlaştırılmasıyla elde edilen gliserol, bir trihidrik alkoldür; yani herbiri farklı bir karbon atomuna bağlı üç
    hidroksil grubu (OH) içerir. Gliserolün öbür kullanımları arasında patlayıcı madde yapımı, sanayi çözücüleri üretimi sayılabilir. Aynı zamanda gliserol gıdalarda aw (su aktivitesi) değerinin düşürülmesine yardımcı olur. Başka bir tanım:  Gliserin, diğer adı "gliserol" de olan sıvı halde bulunan polar organik bır trihidroksi alkoldür. Hafifçe tatlı, zehirleyici olmayan bir sıvıdır.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 7913 Toplam Mesaj: 54