folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektronik Sigara ( Pico Mega ) Genel Bilgilere İhtiyacım Var.

Elektronik Sigara ( Pico Mega ) Genel Bilgilere İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    l_i_o_n bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı
    l_i_o_n bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

Obs Engine / obs engine mini şiddetle tavsiye ediyorum 

akıtma sorunu yok olması mümkün değil ters çevirip beklettim banamısın demedi.
    pamuklama kısa yapıldığı sürece dryburn yok ciğerin alabildiği kadar çekiyorsun.
    enterasan bir hava girişi var çok yüksek wattlarda bile buharı soğuk tutuyor özellikle çok sıcak buhar yüzünden yüksek watt içemeyenler için bire bir. 

Hocam kendi kutusunda çıkan atomizer taktım içerisinde 30-100w 0.5 ohm coil takılı.35.0 watt ta içiyorum şuan ateş gibi yanıyor atomizer az sıkıştırırsam( sık sık çekersem) likit sıçratması yapıyor.

(Wattage konumunda)

4,18 volt civarlarındasın tehlikeli sularda yüzüyorsun kendi güvenliğin ve sağlığın için 3.7v u geçme tavsiyem 20-30 watt arası kullanman ( tek pilli bir cihaz olduğunu varsayarak söylüyorum)

Hocam normali 25 ile 29 watt arası içerdim aldım alalı.fakat bu kullandıgım watt da hiç tad alamadım biraz biraz yükseltirken bu watt ı buldum dedigin gibi hemen aşagıya çekiyim ayarını

iste demek istedigim bu pro cihazlarda bu tarz sorunlarin yok cihazin kendisi oto/maks degerlerin ustune cikmadan istedigini verebiliyor. atomizeri acilen degistirip dusuk ohmlarda bi coille bu wattlari yakalaman daha kolay olacaktir (Pilden sakin taviz verme)

Atomizer bakıyorum hocam zaten biliyon:) pil lg 11865 

Сухое говно к жопе не липнет
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı

Hacılar şimdi bende duman üfleyeyim diyorum. Sigarayı bıraktığım için, nikotinsiz, karbon monoksitsiz bir çözümü var mı bu işin vaporizer ile ?

Kimyasal birşey istemiyorum kesinlikle, sadece aromalı duman.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

hohoho beyler :) wismec ile piconun hiçbir farkı yok. inanın. dna çipli modelleri dahil etmiyorum bu fikre. 

elinizdeki rx lerin tek farkı 200+ watt vermesi ve birden çok pile sahip olması. 

bu arada psiko hocam çift telle kullanıyorum dün sardım acelem vardı 0.50 oldu normalde 0.30-0.40 küsürlerde sarıyorum. ve watım 30 oluyor. 30 bu ohm a göre komik dime :) ama avocado acayip bi ato nirvanaya ulaştırıyor verdiği aroma ile. obs ile kıyaslanamaz bile bence. 

bu arada beyler sağlığınız için lütfen ciğer çekimi kullanmayın cihazları. ve asla ama asla 4.20 volt üzerine asla diyorum çıkmayın. kaliteli ve aroması az olan likitleri kullanın. tel konusunda khantal dan şaşmayın. nikel kesinlikle kullanmayın. titanyumu da deneyip bırakın. 

size tel tavsiyem Alien Clapton olsun. alienden başka hiçbir telden daha fazla aroma alamadım. telinizi mümkün mertebe 3 - 4 günde bir temizleyin en fazla 2-3 günde pamuk değiştirin. imkan varsa telinizi 1 haftadan uzun süre kullanmayın. 

coil kullananlar da coiline göre sağlık sınırlarını araştırsın. herşey ayarında güzel. 

hiçte komik değil aslında :) ağız tadı farkı buhar verdiği sürece gerisi keyif meselesi. Alien Clapton kullanırsan tabii hayvan gibi aroma alırsın millet alien i pamuklamadan kullanıyor rda larda pamuk olmadan bile likit tutuyor üstünde :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı
    kvasir bunu yazdı

Hacılar şimdi bende duman üfleyeyim diyorum. Sigarayı bıraktığım için, nikotinsiz, karbon monoksitsiz bir çözümü var mı bu işin vaporizer ile ?

Kimyasal birşey istemiyorum kesinlikle, sadece aromalı duman.

0mg nikotinli aromalı likitleri deneyebilirsin fakat zaten sigarayı bırakmışsın hiç bulaşma derim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Tbt e sigara WhatsApp grubu kuralım beyler.  Girenler no atsın bana kurayım.  Bilgi paylaştıkça çoğalır hem belki birileri yurtdışı ile bağlantılıdır kendimize kilit aroma getirir buluşmalar da Deneriz.  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

Tbt e sigara WhatsApp grubu kuralım beyler.  Girenler no atsın bana kurayım.  Bilgi paylaştıkça çoğalır hem belki birileri yurtdışı ile bağlantılıdır kendimize kilit aroma getirir buluşmalar da Deneriz.  

Mesaj olarak yazdım numaramı hocam

Сухое говно к жопе не липнет
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

hohoho beyler :) wismec ile piconun hiçbir farkı yok. inanın. dna çipli modelleri dahil etmiyorum bu fikre. 

elinizdeki rx lerin tek farkı 200+ watt vermesi ve birden çok pile sahip olması. 

bu arada psiko hocam çift telle kullanıyorum dün sardım acelem vardı 0.50 oldu normalde 0.30-0.40 küsürlerde sarıyorum. ve watım 30 oluyor. 30 bu ohm a göre komik dime :) ama avocado acayip bi ato nirvanaya ulaştırıyor verdiği aroma ile. obs ile kıyaslanamaz bile bence. 

bu arada beyler sağlığınız için lütfen ciğer çekimi kullanmayın cihazları. ve asla ama asla 4.20 volt üzerine asla diyorum çıkmayın. kaliteli ve aroması az olan likitleri kullanın. tel konusunda khantal dan şaşmayın. nikel kesinlikle kullanmayın. titanyumu da deneyip bırakın. 

size tel tavsiyem Alien Clapton olsun. alienden başka hiçbir telden daha fazla aroma alamadım. telinizi mümkün mertebe 3 - 4 günde bir temizleyin en fazla 2-3 günde pamuk değiştirin. imkan varsa telinizi 1 haftadan uzun süre kullanmayın. 

coil kullananlar da coiline göre sağlık sınırlarını araştırsın. herşey ayarında güzel. 

hiçte komik değil aslında :) ağız tadı farkı buhar verdiği sürece gerisi keyif meselesi. Alien Clapton kullanırsan tabii hayvan gibi aroma alırsın millet alien i pamuklamadan kullanıyor rda larda pamuk olmadan bile likit tutuyor üstünde :)

Hocam damlatmali atomizerlerde bile kuru yanma olabiliyor ki kuru yanma demek likitin buharlasmasi degil sigaralardaki gibi yanmasi demektir, buda aromayi kansorojen bir hale getirir. Aroma bi kere yandimi zaten tele yapisip kaliyor, telin tadini bozuyor ondan nasil keyif alirlar anlamiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    cholpa bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

Hocam damlatmali atomizerlerde bile kuru yanma olabiliyor ki kuru yanma demek likitin buharlasmasi degil sigaralardaki gibi yanmasi demektir, buda aromayi kansorojen bir hale getirir. Aroma bi kere yandimi zaten tele yapisip kaliyor, telin tadini bozuyor ondan nasil keyif alirlar anlamiyorum.

yanlışın var hocam pamuğun yanması durumuna dryburn denir pamuk yeterince likitle beslenmediğinde pamuk kuru kalır ve ateşleme sonucu pamuk yanar bu durumda çekilen şey buhar değil pamuğun dumanıdır. evet coil üzerinde aroma kalıntısı oluşur bu normaldir.senin dediğin gibi olsaydı yüksek watt larda sıcak buhar çeken herkes doğal olarak dryburn almış olurdu ama yeterli besleme sağlandığında bu mümkün değil. haklı olduğun kısım ise şurası besleme yetersiz kaldığında eğer coil eskimiş yani üzerinde aroma birikmiş ise dryburn alırsanız birikmiş aroma kalıntılarının da bir kısmı yanacaktır ki bu boğaz için çok acı verici olabiliyor :) 
    yinede bu çok küçük bir miktar teldeki aroma kalıntıları pamuksuz dryburn yapılarak temizlenir bu işlem sırasında telin bir ampul kadar ışık verdiğini görürüz zaten çok çok çok yüksek bir sıcaklıkta aroma kalıntıları yanar ve duman olur. her durumda teli sık sık pamuksuz dryburn yaparak temizlemekte fayda var

PsychoDawn tarafından 02/Oca/17 23:37 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Yaz hocam benide +380932794571

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı
    cholpa bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

yanlışın var hocam pamuğun yanması durumuna dryburn denir pamuk yeterince likitle beslenmediğinde pamuk kuru kalır ve ateşleme sonucu pamuk yanar bu durumda çekilen şey buhar değil pamuğun dumanıdır. evet coil üzerinde aroma kalıntısı oluşur bu normaldir.senin dediğin gibi olsaydı yüksek watt larda sıcak buhar çeken herkes doğal olarak dryburn almış olurdu ama yeterli besleme sağlandığında bu mümkün değil. haklı olduğun kısım ise şurası besleme yetersiz kaldığında eğer coil eskimiş yani üzerinde aroma birikmiş ise dryburn alırsanız birikmiş aroma kalıntılarının da bir kısmı yanacaktır ki bu boğaz için çok acı verici olabiliyor :) 
    yinede bu çok küçük bir miktar teldeki aroma kalıntıları pamuksuz dryburn yapılarak temizlenir bu işlem sırasında telin bir ampul kadar ışık verdiğini görürüz zaten çok çok çok yüksek bir sıcaklıkta aroma kalıntıları yanar ve duman olur. her durumda teli sık sık pamuksuz dryburn yaparak temizlemekte fayda var

Dogrudur hocam, tel degil pamuk demeliydim. Bende coilimi dryburn yapip su altina tutarak temizliyorum, bu sekilde her coili 1 aya yakin kullaniyorum tel kaliteliyse pek sorun olmuyor. Bazi teller acayip kotu tat veriyor iki gun iyi tat aliyorsun 3.gunde cilek aromasini tassak aromasina ceviriyor :)

Toplam Hit: 6411 Toplam Mesaj: 54
mod esigara