folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

uydudan ınternet tamam ama yıne baz ıstasyonu gıbı bır yapı olması gerekmez mı arada ? ya da cıhaz satacak .

uydu telefonları gıbı olması ıcınde yıne bır fırmaya baglı alıyorsun 

nıtekım uzaynet gıbı 

Çanak anten + upload ve dowload özellikli LNB. Antenden eve kablo gelip modeme girecek. Modem olarak Kablonet'in modemleri bu sistemle tam uyumlu. Zira anten kablosuyla internet geliyor onlara.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Benimkisi 35 mbs bu hayata geçerse internette ucuzlar sanırım, 200mbs olsa bana yeterdi Allahıma kitabıma. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bu hizmetin Türkiye'de olabilmesi için BTK'dan hizmet sağlayıcı belgesi alması gerekecek. Yani ip kayıtları devlet gözetiminde olacak. Komşusuyla, akrabasıyla paylaşacak olanlar göte gelebilir.

Tutar Twitter'da bir siyasiye bir şey yazar direk abonelik sahibini paket yaparlar. 

hocam bu sistemi devlet nasıl yasaklayacak ki? direk bağlanmayacaksak yerde herhangi bir alıcı olmayacaksa direk bağlanacaksak hükümet engelleyemez. sanırım bir amacıda buydu. sıkıntılı olan yerlerede internet vermek gibi. burdan gelecek gelirlerle marsa gitmeyi planlıyor

Ödemeyi nasıl yapacaksın? Devlet bloke koyar kalırsın. Ha ne olur yabancı siteler var. Komisyon alıp sana sanal kart oluşturuyor.

Burası Türkiye burada iyi şeyler olmaz. 

doğru diyorsun fakat teknolojide savaş başlatırsan her türlü kaybedersin. yani amazon üstünden bile satabilirsin bu sistemi. devlet o zaman amazonu kapatacak bütün alışveriş sitelerini kapatacak vs. uğraşırlarsa engelleyemezler. uğraşmak isterler mi onu bilmiyorum ama türkiyede çok büyük potansiyelleri var. ben almam şu anda kullandığım net 1gbit zaten ve 70tl

Hocam Türkiye' de misin ? :D

macaristandi herhalde

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Her şey iyi güzel de hava bulutlu olunca falan sürekli kopmalar olacak ya da yavaşlamalar, bunlara da bi çözüm bulsalar tadından yenmez.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Ekerci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bu hizmetin Türkiye'de olabilmesi için BTK'dan hizmet sağlayıcı belgesi alması gerekecek. Yani ip kayıtları devlet gözetiminde olacak. Komşusuyla, akrabasıyla paylaşacak olanlar göte gelebilir.

Tutar Twitter'da bir siyasiye bir şey yazar direk abonelik sahibini paket yaparlar. 

hocam bu sistemi devlet nasıl yasaklayacak ki? direk bağlanmayacaksak yerde herhangi bir alıcı olmayacaksa direk bağlanacaksak hükümet engelleyemez. sanırım bir amacıda buydu. sıkıntılı olan yerlerede internet vermek gibi. burdan gelecek gelirlerle marsa gitmeyi planlıyor

edit: bu arada başka şeyler için çok sıkıntı çıkartabilirler. mesela bu sistemlerle herhangi bir hükümetin ne yaptığını izleyebilirler. her ülkenin kafasının üstünde 2şer tane bu uydulardan olacak. ülkeler belki bu durumada izin vermeyebilir bizim üstümüzden uçmasın diye ama uzayda olacağı için orayı kapatamıyorlar sanırım

o ülkede hizmet vereceksen o ülkenin kurallarına uyarak o ülkede vergi mukellefi olarak verirsin. öbür turlu vururum amk uyduyu derim nasil benim ülkemin üzerinde ucuracaksin. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Her şey iyi güzel de hava bulutlu olunca falan sürekli kopmalar olacak ya da yavaşlamalar, bunlara da bi çözüm bulsalar tadından yenmez.

bunun önüne geçmek için alçak yörünge uydusu düşünüyor işte herif te, cok güçlü kameralar ile götümüzü wc de iken 3d modelleye bilir istese :) bunu düşünmeye gerek yok benim götüme kalmaz o adam 😃 götü güzel olan düşünsün

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ben de bunun konusunu acacaktim. Internet faydasi bir kenara, astrolojik olarak harika manzaralara hazir olun. Artik kafanizi kaldirdiginizda sadece ay ve yildizlar gormeyeceksiniz :)

Su videoya bir bakin: https://www.youtube.com/watch?v=pgysWWwESfU

Su siteyi kullanarak uzerinizden ne zaman gececegini gorebilirsiniz. Gunlerdir geceleri disaridayim, bir turlu rastgelemedim.

https://www.satflare.com/track.asp?q=StarLink3#LIST 

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bunun önüne geçmek için alçak yörünge uydusu düşünüyor işte herif te, cok güçlü kameralar ile götümüzü wc de iken 3d modelleye bilir istese :) bunu düşünmeye gerek yok benim götüme kalmaz o adam 😃 götü güzel olan düşünsün

hocam uçaklar bile bulutların üzerinde gidiyor, bu uydular daha ne kadar alçakta olacak :)

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

SpaceX, tarayıcı üzerinden oynanabilen ISS Docking Simülatörü yapmış. Ekrandaki göstergelere göre kontrolleri kullanarak Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlenmeye çalışıyorsunuz. Arkaya da Interstellar'ın meşhur gerilim dolu müziğini açınca bayağı zevkli oluyor. Denemenizi öneririm .

ISS Docking Simulator: https://iss-sim.spacex.com/
    Interstaller Müziği: https://www.youtube.com/watch?v=m3zvVGJrTP8

Bu harika birseymis dostum, tesekkurler :)

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    hipokondriyak bunu yazdı

uydudan ınternet tamam ama yıne baz ıstasyonu gıbı bır yapı olması gerekmez mı arada ? ya da cıhaz satacak .

uydu telefonları gıbı olması ıcınde yıne bır fırmaya baglı alıyorsun 

nıtekım uzaynet gıbı 

aynen cihaz satacak ama bu cihazı olabildiğince ucuz yapmaya çalışıyolar, bu cihazı ucuz yapamadıkları için uyduları daha aşağı indirip (yere daha yakın yani) uydu sayısını arttırmaya karar verdiler hatta. bi videoda anlatıyodu musk bu olayı ama bulamadım şimdi.

ayrıca, gençler bu elon musk uydu internet bitirince burda "ben uzaya inanmıyorum nasaya inanmıyorum bunlar yalan dünya düz" diye gezen çok akıllı arkadaşlar, eğer alır kullanırsanız sizin kalıbınızı gururunuzu sikeyim :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 40180 Toplam Mesaj: 107
elon musk