folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

yapamazlar çünkü dünya düz

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Normalde buna benzer projeyi Mark zikerberg de hayata geçirecekti..

bkz: www.internet.org

Türkiye deki turksatin internet altyapısıyla aynı degilmi uydudan almiyormuyuz zaten ?

Turksat uydudan internet vermiyor ki ? Bir dönem kablolu internet firmasına Uydunet diyorlardı. Zira Turksat'ın yan firmasıydı. Sonradan millet senin gibi yanlış anlayıp bildiğimiz çanak antenden gelen internet olarak anlayınca 2010'lu yıllarda Kablonet'e çevirdiler firmanın ismini.

Türkiye'de çanaktan internet hizmetini veren 1-2 tane firma var. Eskiden ayda 400-500 lira istiyorlardı ama Turkcell Superbox çıkınca fiyatları düşürmüşler alınabilir seviyelere düşmüş. 10 megabit 125 TL.

Yalnız toplamda 600 lira kurulum ve cihaz bedeli iteliyorlarmış.

https://uzaynet.com.tr/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Normalde buna benzer projeyi Mark zikerberg de hayata geçirecekti..

bkz: www.internet.org

Türkiye deki turksatin internet altyapısıyla aynı degilmi uydudan almiyormuyuz zaten ?

Turksat uydudan internet vermiyor ki ? Bir dönem kablolu internet firmasına Uydunet diyorlardı. Zira Turksat'ın yan firmasıydı. Sonradan millet senin gibi yanlış anlayıp bildiğimiz çanak antenden gelen internet olarak anlayınca 2010'lu yıllarda Kablonet'e çevirdiler firmanın ismini.

Türkiye'de çanaktan internet hizmetini veren 1-2 tane firma var. Eskiden ayda 400-500 lira istiyorlardı ama Turkcell Superbox çıkınca fiyatları düşürmüşler alınabilir seviyelere düşmüş. 10 megabit 125 TL.

Yalnız toplamda 600 lira kurulum ve cihaz bedeli iteliyorlarmış.

https://uzaynet.com.tr/

Bilgilendirme için sağol hocam.

İnternet bağlamaya geldiklerinde çatıya çıktıkları için çanakla bağlantısı var sanmıştım.

Diğer sağlayıcı kutuları aşağıda.

DE5TROY3R tarafından 13/May/20 13:47 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kablonet'te bazen daire üst katlarda olursa ve binada kutu yoksa kutu koymakla uğraşmayıp kutusu olan yan binanın çatısından sizin binaya getiriyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

yapamazlar, çünkü dünya düz.

^^D` yapma böyle, kalbime ağrı girdi .

(yalnız saksıyı çalıştırmak için, arada böyle değişik açılardan bakmak güzel oluyor. illâ matematik olmasa da.)

bi'de RetRet'i alıntılayım.

~@~

Retret'i dedim ama NeSpace de oldu.

Nespace bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Uzay'a insanlar değil Makine'ler gidecek; insanlık 80 yıl içinde nüfus kırımından azınlığa düşecek ve kaynaklar fazlasıyla yetecek, imkanınız varsa çocuklarınıza norveç, abd veya isviçre'den Sığınak Odası kiralayın.

Musk kaybettiğini anlayalı 7sene oluyor. Neuralink'in amacı; insanları makinelere yaklaştırmak değil, insan hafızası'nı nöronlar eksildikçe entegre'lere aktarmak ve insanın makine'leşmesini sağlayarak oluşacak yeni zeka'ların, insani yapıya, etik değerlere sahip olmasını, bu yolla insan soyunun tüketilmesini önlemek.

Makineleşecek milyonlarca üstün zeka uz'ay'da zaman korkusu olmadan dolaşabilir, beraberinde taşıdığı embriyo'larla uygun ortamda insan koloni'leri kurabilir.

Mossad peşinde mi yoksa?

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/20 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

benim merak ettiğim başka bişey var bu uyduları gönerirken kime soruyor yani sadece abd hükümeti mi izin veriyor yoksa uluslararası izinler varmı.

yani her önüne gelen kafasına göre uzaya bişey fırlatabilirmi atıyorum.

bi yerde okumuştum çünkü bu uyduların çoğu uzayda boş şekilde sürükleniyor ne bilim dünyaya falan düşebilir diye.

yani demek istediğim bana sordumu mesela bu projeyi yaparken 12000 uydu nedir amk 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

benim merak ettiğim başka bişey var bu uyduları gönerirken kime soruyor yani sadece abd hükümeti mi izin veriyor yoksa uluslararası izinler varmı.

bi yerde okumuştum çünkü bu uyduların çoğu uzayda boş şekilde sürükleniyor ne bilim dünyaya falan düşebilir diye.

yani demek istediğim bana sordumu mesela bu projeyi yaparken 12000 uydu nedir amk 

Elon Musk'ın projede sağlayacağı gelir o zaten. Her uydunun üstünde lazer var. Bu lazerlerle eski artık çöp olmuş uyduları atmosfere iterek yakıp yok edecek. Tabi parasıyla.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Buraya yazıyorum bu hizmet faaliyete geçsin. İlk Türkiye'de yasaklanır. Nedeni ise Elon Musk Türkiye de vergi mükellefi değil ☺️

Tam yazacaktım ki ..

+1

50 dolardan aşağı rakama hizmet vereceğiz diyor. 40 dolar desek aylık 240 lira yapıyor şuanki kur ile. Eğer ülke ekonomisine göre fiyatlandırma yapmazsa zor bizim ülkede.

bu fiyata kktc de verir ise sular seller gibi satilir. 

16 mbit download 2 mbit upload'a  hizi olan internete suanda 180 TL ödüyorum. oda sürekli ping giriyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    antivirus bunu yazdı

uydular üst atmosfer  tarafında, eğer imha etmek istersen okyanus  üzerinde iken tercih. atmosfere daldiğinda hava sürtünnesi ve hızdan parcalanıp  eriyip gidiyorlar.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Buraya yazıyorum bu hizmet faaliyete geçsin. İlk Türkiye'de yasaklanır. Nedeni ise Elon Musk Türkiye de vergi mükellefi değil ☺️

Tam yazacaktım ki ..

+1

50 dolardan aşağı rakama hizmet vereceğiz diyor. 40 dolar desek aylık 240 lira yapıyor şuanki kur ile. Eğer ülke ekonomisine göre fiyatlandırma yapmazsa zor bizim ülkede.

1Gbit internet verirse bütün apartman, olmadı 3 5 aile beraber kullanır hocam.

Mobil uygulama geliştirilir.
Toplam Hit: 40189 Toplam Mesaj: 107
elon musk