folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

Elon Musk'un Şirketi Uzaydan İnternet İçin Uydu Fırlatmaya Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Starlink fikrini ilk açıkladığında dünya yörüngesinin içine edecek diye baya tepki toplamıştı. Ki bende bu görüşteyim ne gerek var aq dünyanın yörüngesini sikmeye? O uydular asırlar sonra çöp olduğunda onların parçalarını toplamak ne kadara mâl olacak? 12 bin uydudan dünyaya gelecek olan hayvani radyo dalgalarının radyasyonundan bahsetmiyorum bile. Ve internetin dağınık yapısına aykırı olduğunu düşünüyorum. Dünyadaki internet erişiminin çoğunu starlink kontrol ederse dataların çoğunu da elde eder adam. Facebook yanında sütçocuğu kalır.

Bu arada elon musk o kadar da harika biri değil steve jobsun tırnağı olamaz. Sosyal medyanın gücü işte adam reklamını iyi yapıyor. Siz heryerde Space-x i görürsünüz ama Space-x gibi 101 firma var şuan dünyada. Özel(devletten bağımsız) uzay roketi üreten 101 koskoca firma var Space-x gibi.

Adam finansla alakalı bir bölümde okumuş zaten. Kendi kendine öğreniyor programlamayı. Ünide parti organizasyonu yapıp arkadaşlarından koparıyor parayı. Sonra zip 2 yi geliştiriyor satıyor milyoner oluyor. O parayı yemek yerine paypal'ı kuruyor. Paypalı da devasa yapıp satıyor. Onun parasını da yemek yerine Teslaya ortak oluyor. Space-x i kuruyor. Abartıldığı kadar espirisi yok elon musk'ın günümüzün üst seviye girişimcisi. Çağ dışı bir hareketini görmedik henüz. Marsa gitmek isteyen tek kişi değil kendisi.

Güya girişimci ülkeyiz ya elon musk haberleri heryerde türkiyede. Hani maxar firması nerede haberlerde göremiyoruz? Adamlar nasanın ay projesi için ilk modülü üretecek firma oldu.

edit: imlâ

Kardeş, şu dünyada parası olup cidden dünyaya faydalı olan nadir insanlardan elon musk. Başka verecek örnek bile bulamıyorum adamın yanına. Güneş panelinden elektrikli aracına kadar adamin yaptığı her şer kurduğu her firma faydalı. 

Bence ne popülerse o öyle gözüküyor, Bill Gates Netflix dizisi sayesinde de şuan Bill Gates hakkında aynı pozitif düşünce arttı. Zamanında da Steve Jobs güzel bir popülarite yakalamıştı. Sosyal (veya değil) medya neyi boostlarsa o ön plana çıkıyor. 

Elon Musk hakkında edindiğin bilgi kadar atıyorum Larry Page hakkında da edinsen onun hakkında da bulursun. "Başka verecek örnek bile bulamıyorum adamın yanına." cümlesinin sebebi Elon değil sadece senin diğerleri hakkında bilginin olmaması..

abi ornek verir misin ? bill gates i siktiret, zamaninda ortaligin amina koymus, yaşlanınca "ya iyilik yapayım" bari moduna girmiş herif. ben de seksen yaşına gelsem ben de iyi olurum.

bundan 100 sene sonra kimse larry page i steve jobs u konuşmayacak belki ama "lan elon musk iyiki elektrikli araba furyasını başlattı" diyecekler

bak şu an bütün firmalar deli gibi elektrikli araba yapmaya çalışıyo. neden? elon teslayı yaptı diğerleri de sike sike yapmak zorunda kaldı. arabalarda her sene bitane ozellik eklenirdi, tesla ne yaptı geldi şak diye olabilecek her boku ekledi arabaya, 360 kamerasından tut otonom sürüşe kadar. şimdi her marka sike sike her boku eklemeye çalışıyo yoksa satamıyo.

space x gibi bir sürü firma varmış vs vs. nerde var amk ? space x ayarında işler yapan özel şirket yok hiç sadece devletler var. ve bu adam zamanında oturup "birden fazla kez kullanılabilir roketler mümkün mü" diye bi ton kitap okuyup araştırıp sonra gidip çalışmaya başlayıp yatırımcı topluyo. steve jobs gibi berkecanların parasıyla servet yapmıyo. 

elon musk ın kurduğu her şirket bi şekilde insanlığa faydalı. solarcity sinden teslasına kadar.

steve jobsun da cibiliyetini sikeyim, zevksiz orospu çocuğu.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

tv uydusu gibi daha uzak bir yörüngede konumlansa yani uydunun konumu dünyaya sabit olsa, tv uyduları gibi sabit antenlerle sinyal alınabilir ama...

bu adamların yaptığı sisteme akıl erdiremedim. dünya üzernde fıldır fıldır dönerken bu uydular, aşağıdaki hizmet alan kişi nasıl yakalayacak bu uydunun sinyallerini.

tepede devamlılığı olan bir uydu sinsilesi olmalı, çanak antenlerinde özel yapım olması gerekli.

40.000 uydu yeterli sanırım bu iş için.

https://www.newscientist.com/article/2220346-spacex-plans-to-put-more-than-40000-satellites-in-space/

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Starlink fikrini ilk açıkladığında dünya yörüngesinin içine edecek diye baya tepki toplamıştı. Ki bende bu görüşteyim ne gerek var aq dünyanın yörüngesini sikmeye? O uydular asırlar sonra çöp olduğunda onların parçalarını toplamak ne kadara mâl olacak? 12 bin uydudan dünyaya gelecek olan hayvani radyo dalgalarının radyasyonundan bahsetmiyorum bile. Ve internetin dağınık yapısına aykırı olduğunu düşünüyorum. Dünyadaki internet erişiminin çoğunu starlink kontrol ederse dataların çoğunu da elde eder adam. Facebook yanında sütçocuğu kalır.

Bu arada elon musk o kadar da harika biri değil steve jobsun tırnağı olamaz. Sosyal medyanın gücü işte adam reklamını iyi yapıyor. Siz heryerde Space-x i görürsünüz ama Space-x gibi 101 firma var şuan dünyada. Özel(devletten bağımsız) uzay roketi üreten 101 koskoca firma var Space-x gibi.

Adam finansla alakalı bir bölümde okumuş zaten. Kendi kendine öğreniyor programlamayı. Ünide parti organizasyonu yapıp arkadaşlarından koparıyor parayı. Sonra zip 2 yi geliştiriyor satıyor milyoner oluyor. O parayı yemek yerine paypal'ı kuruyor. Paypalı da devasa yapıp satıyor. Onun parasını da yemek yerine Teslaya ortak oluyor. Space-x i kuruyor. Abartıldığı kadar espirisi yok elon musk'ın günümüzün üst seviye girişimcisi. Çağ dışı bir hareketini görmedik henüz. Marsa gitmek isteyen tek kişi değil kendisi.

Güya girişimci ülkeyiz ya elon musk haberleri heryerde türkiyede. Hani maxar firması nerede haberlerde göremiyoruz? Adamlar nasanın ay projesi için ilk modülü üretecek firma oldu.

edit: imlâ

Kardeş, şu dünyada parası olup cidden dünyaya faydalı olan nadir insanlardan elon musk. Başka verecek örnek bile bulamıyorum adamın yanına. Güneş panelinden elektrikli aracına kadar adamin yaptığı her şer kurduğu her firma faydalı. 

Bence ne popülerse o öyle gözüküyor, Bill Gates Netflix dizisi sayesinde de şuan Bill Gates hakkında aynı pozitif düşünce arttı. Zamanında da Steve Jobs güzel bir popülarite yakalamıştı. Sosyal (veya değil) medya neyi boostlarsa o ön plana çıkıyor. 

Elon Musk hakkında edindiğin bilgi kadar atıyorum Larry Page hakkında da edinsen onun hakkında da bulursun. "Başka verecek örnek bile bulamıyorum adamın yanına." cümlesinin sebebi Elon değil sadece senin diğerleri hakkında bilginin olmaması..

abi ornek verir misin ? bill gates i siktiret, zamaninda ortaligin amina koymus, yaşlanınca "ya iyilik yapayım" bari moduna girmiş herif. ben de seksen yaşına gelsem ben de iyi olurum.

bundan 100 sene sonra kimse larry page i steve jobs u konuşmayacak belki ama "lan elon musk iyiki elektrikli araba furyasını başlattı" diyecekler

bak şu an bütün firmalar deli gibi elektrikli araba yapmaya çalışıyo. neden? elon teslayı yaptı diğerleri de sike sike yapmak zorunda kaldı. arabalarda her sene bitane ozellik eklenirdi, tesla ne yaptı geldi şak diye olabilecek her boku ekledi arabaya, 360 kamerasından tut otonom sürüşe kadar. şimdi her marka sike sike her boku eklemeye çalışıyo yoksa satamıyo.

space x gibi bir sürü firma varmış vs vs. nerde var amk ? space x ayarında işler yapan özel şirket yok hiç sadece devletler var. ve bu adam zamanında oturup "birden fazla kez kullanılabilir roketler mümkün mü" diye bi ton kitap okuyup araştırıp sonra gidip çalışmaya başlayıp yatırımcı topluyo. steve jobs gibi berkecanların parasıyla servet yapmıyo. 

elon musk ın kurduğu her şirket bi şekilde insanlığa faydalı. solarcity sinden teslasına kadar.

steve jobsun da cibiliyetini sikeyim, zevksiz orospu çocuğu.

Hocam aynı düşünmüyorum seninle, iyiliğin geçi erkeni olmaz bence bunun dışında müthiş bir partizanlık var sende :) Elon muskçılık olsa ilk sen olurmuşsun o derece

Benim düşünceme göre bunların hepsi magazin. Elon Muskı solarcity ile tanımadık, sosyal medya ile tanıdık. Ne paypalla ne zip2 ile özellikle 2012lere kadar bu denli meşhur muydu? Tabi ki değil. Hatta daha ilginci bu adam Teslayı 2003te SpaceX', 2002'de kurdu, valla benim aktif senelerim 2006-2008le başlıyor. Bu adamın ismi bile yoktu, kimse konuşmuyordu :)

Ayrıca zamanlama, yaşlanma olarak bakarsak Mark'a da bir şans verebiliriz o zaman (yaşlanma mevzusuna göre). Çünkü Elon Musk bu şirketleri kurduğunda çoktan 30lu yaşlarındaydı. Hatta tam olarak dünya çapında böyle "ünlenmesi" 45lere denk geliyor. Mark ise 34 yaşında falan.  

Elon da yaptıkları ve yapmadıklarıyla diğer zenginlerden farksız bir insan bence, sadece biraz daha popüler ve yaptıkları daha havalı duruyor uzaktan.

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Elon musk un sayfasında 5000 btc ve 940 eth dağıttığı yazıyor bu gerçek mi balon mu?

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Elon musk un sayfasında 5000 btc ve 940 eth dağıttığı yazıyor bu gerçek mi balon mu?

Elon musk değil o hocam kullanıcı adına dikkat et.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Haklısın hocam millet çakal olmuş. Uzun süredir twitter kullanmıyorum farkedemedim.

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Elon Musk uydudan interneti kullanarak ilk twitini attı. 

https://twitter.com/elonmusk/status/1186524008621043713?s=09

Dusundugunde manyak olay bence.

Elon fena degil tuttum herifi.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Steve Jobs zaten hayatı boyunca nemrut, suratsız birisiydi. Adam ticari olarak bir deha tamam ama insanlık yararına değil firması yararına çalışmış birisi. Bill Gates ihtiyarlayınca hayır işlerine başladı deniyor ama adam 2000'lerden beri hayır yapıyor. Bill amca mütevazı birisi. Jobs gibi para kazanma hırsı yok. 

Adamın milyarlık serveti var sıradan vatandaş gibi hamburgercide sırasını bekliyor :

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Dehalar birbirini sidik yarışına sokmuyor sizde sokmayın beğenmeyen daha iyisini yapsın 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Dehalar birbirini sidik yarışına sokmuyor sizde sokmayın beğenmeyen daha iyisini yapsın 

Doğru

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 40175 Toplam Mesaj: 107
elon musk