folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Emekliye Niye Zam Yapılıyor

Emekliye Niye Zam Yapılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar ben malulen emekli olduğum için, böyle bu tarz konularda varmış dikkatimi çekmeye başladı (: geçen 2 yılda 1 olan muayenemi oldum bakalım uzatacaklarmı.

gördüğüm kadarıyla zaten emeklilerin ciddi bir forsu var (: her yerde bi özelliğiniz oluyor neler olduğunu sayamam illaki birkaç eksiğim olur (:

ilk emekli olduğumda 1000 lirayla [   bir milyar (:   ] başladım. en son en düşük emekli maaşı 1500 lira [   bir buçuk milyar (:   ] yapıldı böyle devam ediyom. 

ama gazetede, internette, tvde her yerde hep emeklilere olan maaşımıza zam haberleri var. zamı yapanlar sağolsun tabi bu arada (: 

şunu anlayamadım; ulan zaten emekliyim aylık en fazla 1000 lira masrafımız olsa zaten bu kadar parayı veriyon tamaaam, zaten emekliyim ne yapar eder bu parayla geçinirim üzerine herhangi bir dükkanda sadece dükkan boş kalmasın işte biri göz kulak olsun diye çağıranlar var babamdan biliyom (: böyle yaparakta bi cep harçlığı alırsın illaki. daha niye, ne diye zam yapasınki? emeklilerin böyle yaptığını bilmiyorlarmı. bide bu zammı nerden çıkaracan? ek vergiler gelir demedi demeyin (((: emekliye zam demek= ek vergi (;

bu arada sgk primlerini ödeyen her arkadaşlar her ay atıyorum 3-5 liralarını ben yiyom :DDD bu primler nereye gidiyor diye düşünmmeyin :D

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Bu arada maaşın 1500 lira değil hocam. Muhtemelen 800-900 TL gibi bir maaşın var. Yapılan veya yapılacak olan zamlar bu rakam üzerine yapılıyor. Yani sen yine 1500 TL almaya devam edeceksin, en düşük emekli maaşı olarak 1500 TL ödeme yapıldığı için. 

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.500 lira para değil ki bu devirde ? Cep harçlığı anca olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Bu arada maaşın 1500 lira değil hocam. Muhtemelen 800-900 TL gibi bir maaşın var. Yapılan veya yapılacak olan zamlar bu rakam üzerine yapılıyor. Yani sen yine 1500 TL almaya devam edeceksin, en düşük emekli maaşı olarak 1500 TL ödeme yapıldığı için. 

galiba evet. benzer bi yazı okumuşum sanki. işte maaş şu kadar, şurdan şu katkısı, şu ödemesi falan her ay 1500 liramı görüyom (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

en-guzel-recep-tayyip-erdogan-resimleri_616035.jpg (343×257)

veriyon suç vermiyon suç :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

lütfen öyle demez misin maaşımıza (: sana göre cep harçlığı olabilir ama bana göre ve bence büyük bir çoğunluğa göre iyi para.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hak ettiğin emekli maaşını alsaydın her sene bir ülkeye tatile gidip gününü gün ederdin. 

avrupa ülkelerindeki emekliler gibi adam gibi hayat yaşardın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

ben kk ödemeleri ev taksidini  faturaları ödedikten sonra 1500 liraya geçinebiliyom

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

en-guzel-recep-tayyip-erdogan-resimleri_616035.jpg (343×257)

veriyon suç vermiyon suç :)

tövbe ben hiç suçlamadım :D bana göre eli açık adamın :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

ben kk ödemeleri ev taksidini  faturaları ödedikten sonra 1500 liraya geçinebiliyom

https://www.youtube.com/watch?v=M2hmTwKLJsU

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

yeterl olduğunu mu söylüyor arkadaş ? ben mi yanlış anladım ?

adam yıllarca asgari ücretle çalışıyor emekli oluyor bir evi falanda yok ev kirasını nasıl ödemesini bekliyorsun 1500 tl ile ?

doğalgazı yahut kömürünü yakıt parasını nasıl karşılasın

elektirik, yeme, içme, telefon faturası siktiret

iki kişi bile olsalar nasıl geçinsin istiyorsunuz anlamıyorum bu adam ayda bir kere tavuk yer belki kırmızı eti bayram harici göremez bile.

hastalık vs olsa ilaç alamaz lan eczaneden, bayramda harçlık veremez torununa.

umarım ironidir

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
Toplam Hit: 8124 Toplam Mesaj: 78
emekliye zam