folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Emekliye Niye Zam Yapılıyor

Emekliye Niye Zam Yapılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Sen onun bunun aldığı maaşı eleştireceğine kaç dolar ediyor bir hesapla. At gözlüklerini mi çıkarırsın mağaradan mı çıkarsın bilmem ama sen o kafayı bir baktır. Yada dur baktırma emekli aylığı hastane masrafına gider. Bence sen nefes de alma bir dene istersen belki yaşanıyordur.  

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Acan sen eskiden bu kadar mal dedildin dostum ya ne oldu sana walla merak ediyorum aşırı dozda din aldığın için mi oldu tüm bunlar yoksa beynin mi su topladı?

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Ajan sen bakma bunların yazdıklarına namkör bunlar hatta mankör bile olabilirler. 1500 lira bence emekliye fazla bile. 500 lira verseler yeterli. O 500 ü de chiliz e yatırırsak 10 günde 3x yapar 1500 olur, gelen 1500 ü de ripple yatırdık mı 10 günde 3x yapar oldu mu sana 4500, gelen 4500 ü de iy1 ms2 beşiktaş içsaha maçına yatırırız tek maça 6-7 orandan aylık sana etti mi 30.000 lira. Namkör bunlar çok da şey etme. 500 lirayı değerlendiremeyenler utansın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Aynı oksijeni niye soluyoruz?

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

1500 ile yaşanmaz, hayatta kalınır

ben tanıdığım insanlardan   en idareli en tasarruflu insanımdır. sökükse dikerim, bozulduysa tamir ederim,

canım birşey çekerse kalkıp mutfakta kendim yaparım. 

nerdeyse çöpü bile satar paraya çeviririm

yinede 1500 ile geçinemem tek başıma. 

kiralar fatura mutfak masrafı kıyafet gibi temel masraflar .... ?

kira 1000, fatura 500 olsa      ne yenecek?

temel gıdaları bile alsan ve az yesen bile en kötü 600-800 para gider

sizi bilmemde ben hava almaya bile çıktığımda 50 tl harcamış olarak dönüyorum. beni salmayın dışarı diyorum :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Ajan sen bakma bunların yazdıklarına namkör bunlar hatta mankör bile olabilirler. 1500 lira bence emekliye fazla bile. 500 lira verseler yeterli. O 500 ü de chiliz e yatırırsak 10 günde 3x yapar 1500 olur, gelen 1500 ü de ripple yatırdık mı 10 günde 3x yapar oldu mu sana 4500, gelen 4500 ü de iy1 ms2 beşiktaş içsaha maçına yatırırız tek maça 6-7 orandan aylık sana etti mi 30.000 lira. Namkör bunlar çok da şey etme. 500 lirayı değerlendiremeyenler utansın.

+1

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek

Kaç yaşındasın? Ne kadar süre çalıştın emekli olmadan önce? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı

Kaç yaşındasın? Ne kadar süre çalıştın emekli olmadan önce? 

34 yaşındayım. tam sayı aklımda yok ama ne kadar gün çalıştıysam hep ödedim ve malulen emeklilik için bi gün sayısını tamamlamak gerekiyormuş onuda askerlik borçlanmasıyla tamamladık. 

şuan iki senede bir muayene oluyorum. muayenemi geçen gün oldum bakalım iyileştim mi iyileşmedim mi karar verecekler. 

hayırdır hocam? seninde emeklilik durumun mu var?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Tam anlamadım, latife mi yapıyorsun yoksa ciddi misin?

1500 tl emekli maaşı ile geçinmek zor, bekarsan ve kendine ait bir evin varsa, eğer evliysen ve kirada oturuyorsan birde çocuk varsa imkansız, zam neden yapılıyor, eflasyon diye bir zibidi var, yaşı 50 60 ama devlet hep bunun yaşını 5 10 gösteriyor, geçen sene kömür parası 1750 tl veriyorduk bu sene 3000-3500 tl civarı ben mersindeyim havalar çok soğuk geçmiyor, ya karasal iklimlerdekiler ne yapsın, herşeyr zam zam emeklinin maşına mı yapmayacaklar, eğer bu konuda ciddiysen helal olsun sana, herkesin piriminde 3-5 tl alsaydın ihya olurdun zaten,1500 değil, 

Devlet parayı doğru yere aktarması lazım, evet çalıştın ve hastalandın malulen emekli olma hakkın var, bu sosyal devletin gerekliliğinden dir, devlet emkeliye (malülü, iş göremezliği dahil) bir bedel veriyor ve hakkıdır, sana çok geliyorsa löseve bağışla parayı.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 8231 Toplam Mesaj: 78
emekliye zam