folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eminevim İle Ev Alma

Eminevim İle Ev Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

merhaba müridler

bu eminevim oluşumu hakkında bilginiz var mı ve bu olaya olumlu olumsuz nasıl bakıyorsunuz ? bu olaya girmek mantıklı gibi geliyor bana nedersiniz?

-------------------------------------------
    bilmeyenler için kısa özeti

* Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirler. (Ör: 80.000 TL)
    * Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 60 aydan 120 aya kadar)
    * Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 60 ay taksit = 60 kişilik grup)
    * Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder.
    * Bu sistemde ev almak için, evin toplam değeri üzerinden %10 peşinat + organizasyon ücreti ödenir.
    * Peşinat + Organizasyon ücretinin ödenmesiyle sisteme giriş yapılmış olunur.
    * Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi
    * Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.
    * Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır.

EMİNEVİM SİSTEMİYLE EV ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?
    Çok fazla avantajı bulunan bu sistemden önemli gördüklerimizi maddeler halinde sıralayalım,
    * Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmez.
    * Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.
    * Evini bir müddet bekledikten sonra alacak olanlar o güne kadar yardım alır ve evini daha ucuza mal eder.
    * Türkiye'nin her yerinden, beğendiğiniz evi alabilirsiniz.
    * Kendi birikiminizle alacağınız evi Eminevim size daha kısa sürede teslim eder.
    * Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir.
    * Taksitler evinizi alana kadar düşer, evinizi aldıktan sonra borç bitimine kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artmaz.
    * İstediğiniz her an evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz.
    * Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.
    * Zorunlu hallerde sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz rakamı alabilirsiniz.(Organizasyon ücreti iade edilmez)
    * Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder.
    * Eminevim evini alan kişinin borcu bitene kadar teslim edilen eve satılamaz koyar. Böylelikle bütün müşterilerinin hakkını korumuş olur.

daha detaylı bilgi burda; http://www.eminevim.com/merak_edilenler

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Ben güvenmiyorum hocam bunlara.

Kendi görüşürüm. Ama bunların vasıtasıyla araba alan bir arkadaşım vardı.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

ben ve bi kaç tanıdığım araba aldık. gayet güvenilir hocam.

Naber la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı

anladım hocam.
    hiç mahkemelik olmamaları,yaklasık 20 yıllık gecmisi ve ev,araba almış insanlar var bi avantaj sanırım ama ne olacağı hiç belli olmayabilir onun için kararsızım işin içinde olan varmı diye merak ediyorum.

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    hocam en güvenilir firma dyebilirim. çok sağlamlar ve geçmşleri büyük. sahipleri milli görüşçü bildiğim kadarıyla

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

* Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır. :S

Saçma geliyo bana da. Çevremde 3-4 kişi ev alacak bu şekilde bayadır duyuyorum bu sistemi.

edit: sistem cemaatin bu arada sanırsam .

NoToLeRaNcE tarafından 21/Oca/13 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

bankadan kredi çeksen bir sürü faiz ödersin. burda sadece organizasyon ücreti ödersin. tek dezavantajı bankadaki gibi parayı hemen alamıyosun. çekiliş yapıyorlar kaçıncı ayda sana çıkarsa o zaman alıyosun parayı.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yani 120 ay vadeli girdiğinde evini 10 yıl sonra mı alıyorsun? 

Önce tüm parayı ödüyor, sonra ev parasını alıyorsun?

İlk falan olursan iyi güzel çok hoş da, sona kalan sıçtı demektir :D

Edit: bayanların sık sık yaptığı "gün"lerin daha büyük çapta olanı herhalde

noname tarafından 21/Oca/13 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

hocam son maddedeki kira yardımı mevzusunu pazarlama yetkilisiyle detaylı görüş.

şimdi kur'a da ilk sıralarda sen çıktın diyelim. kira yardımı adı altında kaç para ödeyeceksin ?

80 bin lira için organizasyon ücreti 5 bin lira falan istediler,pazarlıkla 4500 e falan düşüyorlar.

vereceğin peşinata göre seni öne alabiliyrlarmış(kur'a da nasıl oluyorsa artık) kira yardımı adı altında alınan parayla birlikte toplamda 102 mi 105 bin mi öyle bi miktar çıkıyor toplamda..

eğer şimdi kiradaysan kur'a sana çıkana kadar kendi kiranı hesapla, org. ücreti vs hepsini topla,hesabına uyarsa karlı görürsen değerlendirilebilir.

geçen aylarda bizim bii girişimimiz oldu bu konuda kuveyttürk ün verdiği miktarla hemen hemen aynı meblağ sözkonusu olunca erteledik.

ama bir de bunların para günleri falan oluyor,onu da sorup araştırabilirsin.

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Finans kurumlarına gidin, yine faiz ödemezsiniz ;

Örn; Türkiyefinans,

Alacağın ürünün %20 sini peşin veriyorsun üstünden vadeli kredi veriyorlar bu kadar.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı
    Branxian bunu yazdı

anladım hocam.
    hiç mahkemelik olmamaları,yaklasık 20 yıllık gecmisi ve ev,araba almış insanlar var bi avantaj sanırım ama ne olacağı hiç belli olmayabilir onun için kararsızım işin içinde olan varmı diye merak ediyorum.

Valla hocam bende tam bilmiyorum.

Ama dediğim gib bir arkadaşım araç aldı. Taksit öder gibi ödedi. İstediği aracıda aldı. Bana çok dedi gel sana da alalım vs. diye ama ben güvenemedim işte :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 10542 Toplam Mesaj: 39