folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eminevim İle Ev Alma

Eminevim İle Ev Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Benim kafam basmıyor bu işe. Lan otur kirada biriktir al evi kendi kafam calismiormu ki bu sistem beni tasarrufa yonlendirsin.

Zaten kira+ev parasını garantiliyorlardır.

düşük ücretli bir kiraya geçer biryandan biriktirirm, hem hesabimi bilirim hemde basima bi is gelse o parayi cikaramasam mahkemelik vs olmam

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Benim kafam basmıyor bu işe. Lan otur kirada biriktir al evi kendi kafam calismiormu ki bu sistem beni tasarrufa yonlendirsin.

düşük ücretli bir kiraya geçer biryandan biriktirirm, hem hesabimi bilirim hemde basima bi is gelse o parayi cikaramasam mahkemelik vs olmam

İstanbul gibi ir yerde hem kira ödeyip hemde kenara o kiranın üzerinde para atmak hele hele tek maaşlı biri için oldukça zor. Ki tek maaşlı biri istanbul da geçim derdini yaşıyor ister istemez...

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

konut kredisi alanlar için de aynı şey söylenebilir ancak tek fark biriktirerek 10 yılda ev sahibi oluyorsan bu sisitemle veya banka kredisiyle ya

hemen ya da belirli bir süre içinde ev sahibi oluyorsun. 10 yılı beklememek ve biriktirirken iradesizlik göstermek gibi sıkıntın kalmıyor. Borçlu

hissedince ödemek zorunda kalıyorsun vs. Emin evim sisteminde vazgeçme hakkı var bankaya nazaran daha güvenilir. Herhangi bir ödeme sorunu

olduğunda baştan aldıkları peşin ücretin yarısını ödememek şartıyla o güne kadar ödediklerinizi iade ediyorlar. Bankacılık sisiteminde öyle bir şey

yok. Faiziyle beraber yeni borçlara sokuyorlar adamı.Fazini almadan paranı alamıyorsun.

Keşke bankacılık haricinde devletin yasal alt yapıya ulaştırdığı bu sisitem olsa da başka şirketlerin de rekabetiyle bu sistem daha kabul edilebilir

hale gelse o zaman da şüpheler ortadan kalkacaktır zaten. Örneğin bireysel emeklilik sistemi devlet teşvikiyle ortaya çıktı. Buna benzer

ekonomik açılımlar yapılabilir. Ancak bu bankaların kredilerini etkileyeceği için devlet buna kolaylıkla yanaşamayacaktır. Bugün bankaların

özkaynakları Türkiye'nin gsmh'na ulaşmış(Ali Babacan açıkladı geçenlerde)

Uzun vadede şirketin iflası söz konusu olabilir. Kötü niyet olmak zorunda da değil. Bu sebeple uzun vadeli işlemlere ben girmek istemem. O

yüzden bu sisteme 16 ay ödemeli bir şekilde başvurdum.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Cemaat ile milli görüş arasında çok fark var; cemaat çatır çatır bankacılık yapar serbest piyasada at koşturur, milli görüşçüler faizden uzak durur. Ayrıca eminevim güvenilir bir sistemdir fakat yavaştır ve insanın içini gıcıklandıran bir bekleme olayı var. En iyi ev edinme şekli yine toki. Toki akar hacı...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Eminevimin cemaatle alakası yoktur. Milli Görüşcüdür, sahiplerini bizzat tanıyorum iyi adamlardır.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

işin ucunda allah allah nidaları ile badem bıyık yada çember sakal bırakan adamların kurmuş olduğu bir kurumsa ben arkama bakmadan kaçarım (hocanın ikinci karnı olurmuş derler) ben pek güvenmiyorum hayır için kurulan kuruluşlara bu yüzden ben girmem bu sisteme ama giren bir çok kişi tanıyorum ancak problem yaşayıp yaşamadıklarını bilmem...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam bunların bir avantajı senin yerine piyasa araştırması yapmaları, fiyatı düşürmek için çabalamaları, evi en az 20 bin daha ucuza alıyorsun oradan bir kâr söz konusu.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Numaramı bırakmıştım aradılar konuştuk.şöyle bir hesap çıkardılar
    kirada oturmadığım için kura olayına sokmadılar ekstradan kira bedeli vermemiş olucam.
    almak istedğin ev fiyatı : 110.000 TL
    verebileceğim peşinat : 15.000 TL
    organizasyon ücreti : 7.000 TL (alacağın evin fiyatına göre belirliyolar.)
    verebileceğim aylık taksit : 1100 TL
    bu rakamlarla 86 ay taksit ödeyip 37. ayda ev sahibi olabiliyormusum.
    vadeleri düsürmek için ise peşinatın artması ve ilerleyen zamanlarda aylık ödediğin taksit miktarına göre evi daha kısa sürede alabiliyorsun.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Numaramı bırakmıştım aradılar konuştuk.şöyle bir hesap çıkardılar
    kirada oturmadığım için kura olayına sokmadılar ekstradan kira bedeli vermemiş olucam.
    almak istedğin ev fiyatı : 110.000 TL
    verebileceğim peşinat : 15.000 TL
    organizasyon ücreti : 7.000 TL (alacağın evin fiyatına göre belirliyolar.)
    verebileceğim aylık taksit : 1100 TL
    bu rakamlarla 86 ay taksit ödeyip 37. ayda ev sahibi olabiliyormusum.
    vadeleri düsürmek için ise peşinatın artması ve ilerleyen zamanlarda aylık ödediğin taksit miktarına göre evi daha kısa sürede alabiliyorsun.

ben 33000 peşinat verdim.

alacağım ev 80000 tl.

taksitler aylık 2925 tl.

16 ay vade ile 5. ayda teslim aldım evi.

---

16 aydan 5 ayı çık 11 ay. peşinattan geriye kalan yani bana borç verdikleri parayı kredi çeksem 11 ayda 5000 civarı dosya masrafı dahil masraf çıkacaktı. Organizasyon ücreti pazarlıkla 2800 verdim(80binlik ev için). Hem faizsiz hem de karlı bir anlaşma yaptım.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amare
    amare's avatar
    Erkek

abi bu yöntemle bizim kurumdaki personelin biriside aldı 50bin lira verdi 9 10 ay sonra 115 bin liralık ev aldı eve geçti bile 
    şu bnm borçlarda bitsinden bende almayı düşünüyorum bakalım

bende güvenmiyordum ama araştırdıkça heriflere güvenim artmaya başladı

Toplam Hit: 10554 Toplam Mesaj: 39