folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder En Guvenli Android Versiyonu

En Guvenli Android Versiyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Merhabalar arkadaslar bir konuda bilginize danismak istedim simdi bildiginiz gibi piyasada bir cok android versiyonu var ancak benim aradigim guvenlik oncelikli yani bilgileri guvenli saklayan gps verisini asla kaydetmeyen hatta google play olmayan belirli uygulamalar olan hatta abartip imei numarasini ve diger uniq id leri degistirebilecegimiz bir android versiyonu varmidir ? Yada buna benzer uygulamalar mevcutmudur ? 

Hep bilgisayar guvenligi olmaz birazda mobil guvenlige bakmak lazim .

Samsung s3 icin imei adresini box olmadan kolay yoldan degistirmek vb.. 

Yada telde giden gelen tum veriyi netlimiter gibi gorebilmek gerekirse bloklayabilmek.

Bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bi up yapayım dedim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

googleplay olmayan android olmaz sanırım. şöyle olabilir, sony tellere rom atarken google uygulamalarını sonradan yüklüyorsun. onu yüklemezse tel çalışır mı emin olamadım. fakat çalışırsa google takip edemez sanırım. 

bir de bazı uygulamalar var, uygulamaların gönderdiği verileri kısıtlamana imkan tanıyor. daha doğrusu öyle olduğunu iddia ediyorlar. test etmek lazım.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

adam pentagonu hackliyor google yakalamasın

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Şimdi 10 bin tane android telefon olduğundan, bunların herbirinin ayrı romu olduğundan birşey önermek mümkün değil. S3 mini olayını örnek mi verdin bilmiyorum o yüzden önce sorayım.
    Hangi marka model kullanıyorsun?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

adam pentagonu hackliyor google yakalamasın

boş yere konuyu geyiğe çevirmesen diyorum pentagonu degil ama senin ufak beynini hacklemeyi birada olsa zeka koymayı isterdim. bilişimle alakalı konuyu bile geyiğe çevirmede bazılarının üzerine yok , git incide yaz daha iyi.

google play olmadan yüklemek mümkün bildigim kadarıyla uygulamaları sonra dışardan manuel yüklüyorsun,

aslıdna netlimiter tarzı bir yazılımla rootlu cihazlarda daha fazla güvenlik sağlanabilir düşüncesindeyim .

samsung s3   kullanıyorum cyanogenmod kurulu telefonda orjinal rom telefonu 3310 gibi yapıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=en

bu yazılımı google play, gmail vs gibi programları silmek için kullanabilirsin(built in programlar dahil)
    zaten güvenlik istiyorsan google ve benzeri şirketleri baştan yoketmelisin yada arama kayıtları almasını ve location history mevzusunu kapatmalısın. ben reklamlar için anonim profil istiyorum mesela o da iyi bi nebze.(ayarlardan şeyapabilirsin)

Xposed framework'u da öneririm hayat kolaylaştırır. (yükleyeceğin modüllerle kamera sesleri gibi saçma özellikleri kapatabilirsin, ront yaparken ufak bir kamera sesi hayatına mal olabilir :D tabi bu meraklısına bağlı) Framework hakkında konuşulabilecek çokşey var yinede indirip bi kendin bakmanı öneririm.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsecure.freedome.vpn.security.privacy.android&hl=en

hızlı ve güvenli bir vpn, ayrıca david adlı kodu subscription kısmından girersen 90 gün mü ne ücretsiz veriyor.

Güvenlik duvarı mevzusu için privacy guard dahili olarak cm de geliyor, gayet kullanışlı ve yeterli diyorum. Daha fazlası için Comodo;

bit.ly/1ldJNoX

belki bölge konusunda ufak bi sıkıntı çıkabilir türkiyede kullanılamıyor normalde(ki vpnle basitçe halledebiliyorsun)

ADB köprülerini kapat geliştirici seçeneklerinden, sadece adb açık olsun telefona takla bile attırırım. Yine Cm'deki geliştirici kısmında sahte konum ve sms bilgisini aktif edebilirsin(sms i tam şeyapamadım oradaki scriptle kullanabilirsin ama)

Android Phone üzerinde encryption'u aktif edebilirsin, kurulumu biraz uzun sürecektir haliyle. Telefonu kısmen yavaşlatır ve belki biraz daha ısınmasını sağlayabilir(sürekli data çöz oku değiştir şifrele olduğundan)

####

Daha pekçok şey yapılabilir tabi ama güvenliği ne kadar istediğine de bağlı, herşeyi paranoyak modla ayarlarsan hayatını cehenneme çevirir whatsappdan bi mesaj atarken bile 50 tane onay verirsin.

karışık olduysa özür dilerim daha çok bilgi almak istersen sorabilirsin.

Ve son birşey gerçek güvenlik için sim card'ı da sökmen gerek, kabak gibi nerede ne yaptığın hep belli.

Ayrıca Richard Stallman'ı konuya bekliyorum :P

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Bu kadar güvenlik tedbiri fazla değil mi ?

Jiletin dediği gibi en son nokta simcard ı kullanmamak galiba :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaşlar kullanıp kullanmamak değil mevzu amaç varmı böyle birşey hepsi degil ama bir bölümü kullanılabilir illa kötü birşey yapacagız diye degil tabiki .  bu arada arkadaşa teşekkürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek
    ElizaBeTH bunu yazdı

arkadaşlar kullanıp kullanmamak değil mevzu amaç varmı böyle birşey hepsi degil ama bir bölümü kullanılabilir illa kötü birşey yapacagız diye degil tabiki .  bu arada arkadaşa teşekkürler.

Hocam miui diye android işletim sistemi üzerine kurulu bir işletim sistemi var ben şuan kullanıyorum kendinden kişiselleştirilmeli. Mesela Swarm uygulamasını açtınız diyelim ekrana uyarı geliyor bu uygulama gps verilerini kullanmak istiyor onaylıyor musunuz? Facebook u açtınız diyelim bu uygulama kişi listenize erişmek istiyor oynalıyor munuz diye size soruyor. Uygulamaların tüm kişisel verileri için soruyor kamera çağrı kaydı mikrofon falan aklınıza ne geliyorsa. Tabi bunun için işletim sistemini yükledikten sonra araçlardan root u aktif etmeniz gerekiyor. Eğer orjinal xiaomi firmasının ingilizce versiyonunu kullanayım derseniz google markette olmuyor. 

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi sorduğun soru biraz saçma olmuş. Neden dersen milyon tane android cihaz var hangisi için en güvenli yazılım. Biri nir model için özelleştirilmiş dağıtım çıkartsa bile o dağıtım başka telefona uymayacaktır.

Ayrıca imei değiştirmek yazılımdan çok donanıma bağlı birşeydir. Bundan dolayı mesela mediatek işlemcili genelde çin menşeili bazı telefonlarda direk telefon üzerinden imei değiştirme veya gene pc ye bağlayıp bazı programlar ile değiştirmek mümkünken, bazı modellerde box ile bazılarında da değiştirmen imkansızdır. Ki bu da ilk paragrafta yazdığımla örtüşüyor.

Android in kendisi zaten güvenlidir. Root yapmadıysan güvenlik ile ilgili bir problemin olmaz. 

Cyanogenmod kullanıp da root yetkisini kapatmak için developer options tan root access i disable etmen yeterli.

İnternete bağlanmaz ve gps kullanmazsan hiçbir bilgin de dışarıya sızmaz.

Ha telefonların gyro sensörü ile bile dinleme yapılabildiği düşünülürse %100 güvenlik diye birşey yoktur.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 2275 Toplam Mesaj: 23