folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder En Guvenli Android Versiyonu

En Guvenli Android Versiyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam gunumuzde android kullanimi arttigi icin bu tur bilgiler onemli olacaktir  verdiginiz bilgiler icin tesekkurler umarim bazi kucuk beyinlilerde nasayi hacklemeye gider.

Unutmadan adb tam olarak ne oluyor kapali yada acik olmasi ? 

Bun romlari nasil yapiyorlar mesela editlemek mumkun mudur ki ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=en

bu yazılımı google play, gmail vs gibi programları silmek için kullanabilirsin(built in programlar dahil)
    zaten güvenlik istiyorsan google ve benzeri şirketleri baştan yoketmelisin yada arama kayıtları almasını ve location history mevzusunu kapatmalısın. ben reklamlar için anonim profil istiyorum mesela o da iyi bi nebze.(ayarlardan şeyapabilirsin)

Xposed framework'u da öneririm hayat kolaylaştırır. (yükleyeceğin modüllerle kamera sesleri gibi saçma özellikleri kapatabilirsin, ront yaparken ufak bir kamera sesi hayatına mal olabilir :D tabi bu meraklısına bağlı) Framework hakkında konuşulabilecek çokşey var yinede indirip bi kendin bakmanı öneririm.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsecure.freedome.vpn.security.privacy.android&hl=en

hızlı ve güvenli bir vpn, ayrıca david adlı kodu subscription kısmından girersen 90 gün mü ne ücretsiz veriyor.

Güvenlik duvarı mevzusu için privacy guard dahili olarak cm de geliyor, gayet kullanışlı ve yeterli diyorum. Daha fazlası için Comodo;

bit.ly/1ldJNoX

belki bölge konusunda ufak bi sıkıntı çıkabilir türkiyede kullanılamıyor normalde(ki vpnle basitçe halledebiliyorsun)

ADB köprülerini kapat geliştirici seçeneklerinden, sadece adb açık olsun telefona takla bile attırırım. Yine Cm'deki geliştirici kısmında sahte konum ve sms bilgisini aktif edebilirsin(sms i tam şeyapamadım oradaki scriptle kullanabilirsin ama)

Android Phone üzerinde encryption'u aktif edebilirsin, kurulumu biraz uzun sürecektir haliyle. Telefonu kısmen yavaşlatır ve belki biraz daha ısınmasını sağlayabilir(sürekli data çöz oku değiştir şifrele olduğundan)

####

Daha pekçok şey yapılabilir tabi ama güvenliği ne kadar istediğine de bağlı, herşeyi paranoyak modla ayarlarsan hayatını cehenneme çevirir whatsappdan bi mesaj atarken bile 50 tane onay verirsin.

karışık olduysa özür dilerim daha çok bilgi almak istersen sorabilirsin.

Ve son birşey gerçek güvenlik için sim card'ı da sökmen gerek, kabak gibi nerede ne yaptığın hep belli.

Ayrıca Richard Stallman'ı konuya bekliyorum :P

Demekki pc guvenliği sorulsa dusunemıyoruma artık:)

Sen bende bunun hakkında kitab yazmalısın pdfside olur tabi:)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    ElizaBeTH bunu yazdı

Hocam gunumuzde android kullanimi arttigi icin bu tur bilgiler onemli olacaktir  verdiginiz bilgiler icin tesekkurler umarim bazi kucuk beyinlilerde nasayi hacklemeye gider.

Android Debug Bridge(adb)

Telefonunu çaldım yada o gece bizde unuttun telefonu, bende çok merak ediyorum bu kız ne bok yiyor acaba diye. Ekran kilidi falanda kullanıyorsun tabi, ama adb açık. Bağlıyorum bilgisayarıma telefonu adb root komutunu veriyorum ki bana tüm yetkilerini devretsin cihazın. Sonra istediğim programı kuruyorum, istediğimi siliyorum. Dosyalarını karıştırıp fotoğraflarını, numaralarını alıyorum. Hatta kesmiyor komple telefonunun imajını alıyorum.

Sanırım bu durumda encrypt etmiş olmanda bi işe yaramaz çünkü encrypt parolasını sadece telefonu açtığında istiyor, ben buradan direk root olarak başlatıyorum. Zaten encrypt pin dediğimiz şeyde pek komplike olmuyor, bruteforce attackla kırmak ne kadar zor olabilir?

Romları editlemek mümkün ;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633246

burası yardımcı olacaktır

Jilet_Boris tarafından 19/Ağu/14 19:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı
    ElizaBeTH bunu yazdı

Android Debug Bridge(adb)

Telefonunu çaldım yada o gece bizde unuttun telefonu, bende çok merak ediyorum bu kız ne bok yiyor acaba diye. Ekran kilidi falanda kullanıyorsun tabi, ama adb açık. Bağlıyorum bilgisayarıma telefonu adb root komutunu veriyorum ki bana tüm yetkilerini devretsin cihazın. Sonra istediğim programı kuruyorum, istediğimi siliyorum. Dosyalarını karıştırıp fotoğraflarını, numaralarını alıyorum. Hatta kesmiyor komple telefonunun imajını alıyorum.

Sanırım bu durumda encrypt etmiş olmanda bi işe yaramaz çünkü encrypt parolasını sadece telefonu açtığında istiyor, ben buradan direk root olarak başlatıyorum. Zaten encrypt pin dediğimiz şeyde pek komplike olmuyor, bruteforce attackla kırmak ne kadar zor olabilir?

Romları editlemek mümkün ;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633246

burası yardımcı olacaktır

uuu çok tehlikeli bir durummuş 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

uzun yıllar güvenlik konularıyla ugraştım sana tavsiyem boşver sen pentagonu hacklemiceksen birak adamlar loglasın seni senin yararına bişey bu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    GUS bunu yazdı

uzun yıllar güvenlik konularıyla ugraştım sana tavsiyem boşver sen pentagonu hacklemiceksen birak adamlar loglasın seni senin yararına bişey bu

hocam ben ne diyorum sen diyorsun. uzun yıllar uğraştıysan yaz bilgilerini paylaş son açtıgın 10 konuya bakınca insan anlıyor ne kadar uzun yıllar uğraştıgını sırf bişiler yazmak için boş bol yazma hocam.

şurada bilişim güvenligi  ile ilgili bişey  öğrenmeye kalkıyoruz siz yardım edeceğinize billur geçiyorsunuz . 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    Jilet_Boris bunu yazdı

Bende mi sıkıntı var yoksa herkeste mi öyle bilmiyorum da Xposed Framework ü yükleyip 5-10 tane framework yükledim, telefon acayip derecede kasılmaya başladı. Arkaplan işlem sınırını tamamen kapattım ram yine de 600 civarına bile düşmüyor. Offical 4.3 dağıtımı olması lazım romun.  Acaba romdan mı bu yoksa standart m?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Bende mi sıkıntı var yoksa herkeste mi öyle bilmiyorum da Xposed Framework ü yükleyip 5-10 tane framework yükledim, telefon acayip derecede kasılmaya başladı. Arkaplan işlem sınırını tamamen kapattım ram yine de 600 civarına bile düşmüyor. Offical 4.3 dağıtımı olması lazım romun.  Acaba romdan mı bu yoksa standart m?

Rom, telefon modeli?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

samsung s3 için orjinal rom deli kötü çok kasıyor  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    Jilet_Boris bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Rom, telefon modeli?

S3, Ubugng1 sürümü

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 2285 Toplam Mesaj: 23