En Son Ne Öğrendiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Japon yapıştırıcısı ile Karbonat birleşince Atom yapıştırıcısı oluyormuş, çok kuvvetli oluyormuş.

Pleksi kesmeyi, Bükmeyi ve Yapıştırmayı öğrenirken bunu da öğrendim.

Saydam pleksi den bilgisayar kasası, telefon tutacağı falan filan yapıcam, pleksi çok kullanışlı bi malzeme onu farkettim. Bi çok yerde kullanmayı düşünüyorum. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yazarsam konuyu kaldırırlar :D ondan yazamıyorum bu sefer öğrendiğim şeyi :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

böyle şeyler yazma . 

pm den yaz :) merak ettim

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

dm

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

kıbrıs türklerinde tuz olayı yok . genelde az tuzlu yemekleri . 

tartı ya kantar diyorlar , tapu ya koçan . 

ayrıca kıbrıs noterleri bizim gibi çalışmıyor . hatta onlarda noter olayı bizim gibi önemli değil . onlar sadece imza sirkülerine onay veriyor . kağıdın içinde geçen olaya değil .

kıbrısta inşaat yapılırken 2.sıva dan sonra tapu alınabiliyor sadece .

my4 tarafından 31/Ağu/19 17:09 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Japon yapıştırıcısı ile Karbonat birleşince Atom yapıştırıcısı oluyormuş, çok kuvvetli oluyormuş.

Pleksi kesmeyi, Bükmeyi ve Yapıştırmayı öğrenirken bunu da öğrendim.

Saydam pleksi den bilgisayar kasası, telefon tutacağı falan filan yapıcam, pleksi çok kullanışlı bi malzeme onu farkettim. Bi çok yerde kullanmayı düşünüyorum. 

Aynı şey japon yapıştırıcısı + pamuk için de geçerli

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

2 yaşından küçük bebelere (annesi yada babasıyla beraber) uçaklarda zorunlu olarak cam kenarında yer verildiğini öğrendim. Sadece cam kenarlarında bebekler için oksijen maskesi varmış. 

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yavuzselimpusat
    yavuzselimpusat's avatar
    Erkek

Jose Saramago'nun "Körlük" kitabını okuduktan sonra olağandışı kötü durumlarda kalan insanların nasıl vahşileştiğini, hayatta kalabilmek için yaşadıkları rezilliklere adapte olabildiklerini kurgusal da olsa öğrendim.

Yaşamak her şeye rağmen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Düşmanın 1 birim düşünüyorsa senin onu yenebilmen için 2 birim düşünmen lazım, eğer düşmanın 2 birim düşünüyorsa senin onun yenebilmen için 5 birim düşünmen lazım...

Düşmanın düşünmesi a birim ise yenmek için a^2 + 1 birim mi düşünmek gerekiyor?

Sadece bi imza..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nrddnshn
    nrddnshn's avatar
    Erkek

şamar oğlanı deyiminin nerden geldiğini öğrendim 16. ve 17. yüzyıllarda alt sınıfla üst tabaka arasında aşırı bi uçurum açılmış o dönemlerde eğitimde dayak yaygınmış öğretmenler soylu çocuklara vuramayacağından saraydaki dersliklerde alt tabakadan bir çocuk asilzade çocuğunun işlediği her hatada şamarı yemek için hazır bekliyomuş. 

Zayıfa acımak doğaya ihanettir..
Toplam Hit: 6232 Toplam Mesaj: 55